Skocz do zawartości

Problem z prawą wycieraczką .. [e39 525d]


wanciak86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Autko zrobiło mi niemiłą niespodziankę podczas ulewy..

Załączyłem wycieraczki, wszystko ładnie pięknie ścierało - gdy nagle.. zatrzymała się prawa wycieraczka..

 

Nie mam zielonego pojęcia co się mogło stać, na dodatek jak zatrzymała się prawa to wpadła w nią lewa, i pogieło się pióro.. ale to akurat najmniejszy problem;)

 

Lewa cały czas działa, prawa ani trochę nie reaguje.

Pomyślałem, że może padł silniczek, ale nie dawał żadnych znaków nawet na chwile przed zatrzymaniem, że coś sie z nim dzieje.

Nie zwalniała, nie słabła - poprostu nagle staneła w miejscu.

 

Ktoś ma pomysł co się mogło stać?

Próbowałem zerknąć do silniczka, ale on jest tak zabudowany, że go ani troche nie widac;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wygiąłem ramie od kierowcy, i musiałem kupić nowe;)

 

czy chodzi Wam o ten element :

 

http://img10.allegroimg.pl/photos/oryginal/24/82/16/05/2482160502

 

ten który jest pośrodku? ten taki łącznik ? jak sie do niego dostać, żeby sprawdzić - czy to to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramię wycieraczki jest osadzone na stożku i czasem jedna z nakrętek mocująca to ramię się lekko odkręca (luzuje) i wtedy prawa wycieraczka tak się zachowuje jak opisujesz . Czyżbyś wytargał już cały mechanizm z samochodu ??? :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze cdromek - najpierw trzeba sprawdzić czy nakrętka trzymająca ramię się nie poluzowała albo nawet odkręciła. U mnie tak było po zamontowaniu bananów, które chyba lepiej przylegały do szyby i też w którymś momencie nagle stanęła mi prawa wycieraczka. Zajrzałem tam i się okazało, że nie ma prawego kapturka i nakrętki mocującej prawe ramie na trzpieniu. Na szczęście okazało się, że spadło to na podszybie i tam leżało. Dokręciłem wszystko na nowo, dociągnąłem też trochę ramię od kierowcy bo też nakrętka była poluzowana i wszystko śmiga aż miło.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramię wycieraczki to jest część w której umieszczone jest pióro wycieraczki ( wycieraczka). Ramię połączone jest z mechanizmem wycieraczek poprzez stożkowe wypusty znajdujące się na podszybiu. Tak osadzone na stożkach ramie dokręcone jest śrubami , które zamaskowane są czarnymi zaślepkami. Zdejmij te zaślepki , wez klucz 10 i spróbuj podokręcać śruby , tylko z czuciem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisał cdromek ale na obrazku - elementy nr 7, 8, 9 (rysunek pokazuje ów elementy tylko na tej jednej łapie na której pracuje ramię wycieraczki ale musisz zajrzeć także do tego drugiego ramienia).

 

http://realoem.com/bmw/diagrams/b/y/12.png

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem rozwiązany.

Okazało się, że winna tej sytuacji była ta nakrętka numer 8. Całe szczęscie, że tylko to;)

 

Nie spodziewałem się, że tak łatwo da się usunąć tą usterke.

Jestem miło zaskoczony:P

 

Jeszcze tylko nowe ramie od strony kierowcy, które sie niestety wygięło gdy wpadło w tą bezwładną prawą wycieraczke - i wszystko gra:)

Jako, że ramie ma jutro dotrzeć do mnie, to problem z głowy:)

 

Podziękowania dla każdego, kto pomógł mi ogarnąć temat !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem rozwiązany.

 

Nie spodziewałem się, że tak łatwo da się usunąć tą usterke.

Jestem miło zaskoczony:P

z szampanem jeszcze poczekaj bo ta nakrętka lubi się odkręcać gdy zaciera się sworzeń w mechaniźmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment wygląda wszystko ok, nie zapeszaj;)

nie zapeszam ani źle życze tylko też kiedyś co jakiś czas dokręcałem aż przy ostatnim dokręcaniu wycieraczki już nie łaziły bo całkowicie się zatarło

ale wtedy wystarczy sworzeń wybić i go papierem przeszlifować i dobrze posmarować

był taki temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.