Skocz do zawartości

BMW e60 lampy LCI po lifcie do e60 przed liftem?


grisza1986

Rekomendowane odpowiedzi

Ja robiłem ostatnio u siebie (bixenon nieskrętny). Żeby wszystko działało bez druciarstwa potrzebujesz lampy przód i tył, moduł LM2 i zestaw z BMW (dwie przejsciowki do tylnych lamp wraz z przewodami które musisz poprowadzić lewą stroną auta aż do modułu świateł oraz nowe kostki i piny do lamp przednich).

 

Ja najpierw wymieniłem moduł na LM2 i przekodowałem - jak już działał OK, to dopiero wziąłem się za wymianę lamp.

 

Z przodu demontujesz stare lampy i obcinasz przewody jak najbliżej kostek. Najlepiej robic to pojedyńczo, od razu zarabiać nowy pin i wkładać w odpowiednie miejsce w nowej kostce. Rozpiskę znajdziesz w oficjalnej instrukcji BMW dot. przeróbki oświetlenia na LCI, która krąży po necie. No i najlepiej korzystać ze schematów które są na końcu instruckji bo w treści jest podane połączenie wg kolorów przewodów, a te u mnie nie wszystkie się zgadzały.

 

Z tyłu montujesz lampy, demontujesz osłonę krawędzi bagażnika, lewy i prawy boczek bagażnika,siedzisko tylnej kanapy i listwy progowe lewy przód i lewy tył, zapinasz przejściówki i przeciągasz po jednej sztuce kabli z nich do przodu samochodu aż do modułu świateł i wpinasz je w piny które podaje instrukcja. Dodatkowo trzeba przełożyć dwa piny z kostki modułu w nowe miejsca.

 

Potem komputer, dodać +MUEB do VO i zakodować samochód. U mnie hula bez niespodzianek.

 

Aha, dobrze jest sprawdzić przejściówki zakupione w BMW. U mnie (po spawdzeniu ze schematem z instrukcji) musiałem zamienić miejscami dwa przewody w tych przejsciówkach bo była dyskoteka zamiast lamp LCI :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
MaciekE60 kolego mam pytanie gdzie robiłeś te przeróbki świateł, bo widzisz kupiłem E61 z 2006 i z przodu ma światła po lifcie i chciałem założyć z tyłu ledy ale w serwisie nie chcą się podjąć takiej wymiany czy możesz mi jakoś pomóc kolego z góry dziękuje :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem światła sam. Żadna tam filozofia. Dziwie sie ze serwis odmawia - przeciez samo BMW wypuscilo zestaw do przerobki i instrukcje do tego :duh: .

 

Jeśli przednie masz już poliftowe, to najgorsza jak dla mnie część roboty z głowy (obcinanie kostek i zarabianie dwudziestu paru nowych pinow do nowych lamp). Zostało by kupić adaptery w BMW, pociagnac kable z nich od tyłu auta do przodu, przelozyc jakies piny w kostce modulu swiatel i powinno smigac. Modul masz juz pewnie LM2 jesli z auto z 2006 wiec nie musisz wymieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może ktoś z was koledzy zna jakąś dobrą firmę która profesjonalnie zajmuje się wymianą takich lamp w województwie małopolskim lub śląskim :idea: bo niestety polecony mi elektromechanik się poddał gdyż nie potrafi zaprogramować modułu, a lampki czekają :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Programowanie modulu to najmniejszy problem, jak ci lampki porzadnie zamontuje i wszystko co trzeba podlaczy to dam ci namiar na znajomego z oswiecimia ktory ma kabelek i zrobie ci kodowanie zdalnie :cool2:

 

Chyba ze juz masz xenonki tylko przedliftowe i przygotowane wiazki to problem jeszcze mniejszy jest

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziqsek Kolego czytam różne posty na forum gdzie koledzy piszą ze to nie jest taka trudna rzecz ale u mnie na mieście elektromechanicy nie chcą tego robić z przyczyn opisywanych we wcześniejszych moich postach a salon wogóle się wypiął wiec będę zobowiązany jak możesz namiar na kolegę z oświęcimia dać bo to tylko 17km od mojej wioski :D

 

A ksenonki z przodu już są te po lifcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Troche odgrzeje kotleta..... :mad2: żeby nie zakładać nowego tematu.

 

Mam E60 530D 12.2003r. seryjnie na Bixenonach Dynamic. Czy oprócz lamp LCI Dynamic przednich, modułu LM II +programowanie oraz przejściówek z ASO potrzebuje coś jeszcze ? Pytam ponieważ krążą pogłoski że w początkowych egzemplarzach E60 nie można zrobić przekładki lub też jest ona "trudniejsza". Jak jest w rzeczywistości ? Nie chce wywalić 3500zł po to aby później się dowiedzieć że się nie da lub będą inne problemy :cry: . Aaaa i tylne lampy na razie zostawiłbym przedliftowe.

 

 

BTW: Może ktoś zna jakąś zaufaną firmie/osobę która zajmie się przekładką takich lamp od A do Z w Częstochowie bądź też ogólnie w woj. śląskim lub łódzkim ?

 

 

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie do końca tak łatwo jest przy skrętnych w autach prze 2005/03 .Moduł AHL jest w innym miejscu.Trzeba grubo przerobić instalację.Wiem to i wież mi, nie jest to łatwe ze względu na usytuowanie kabli i modułu. :mad2:

BMW RETROFIT

http://bmw-retrofit.pl/

https://www.facebook.com/bmwretrofit

bmwdoposazenia@gmail.com


733-15-91-91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę doinformowałem się w temacie po warsztatach. Znalazłem firmę z łódzkiego co ma doświadczenie w tego typu zabawach i rzeczywiście w e60 2003 czy 2004 jest więcej zachodu. W skrócie opisze to co mi powiedziano. AHL jest pod schowkiem i trzeba z niego prowadzić dodatkowe kable - coś w tym stylu. W skrócie koszt przeróbki 2003r to 600zł a 2005r. 500zł. Zabieram się za szukanie zdrowych lci dynamiców ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

 

to ja mam pytanie do znawców tematu z doświadczeniem - zacznę od początku.

 

BMW E60 2003 przod bixenon skretny AHL.

Wymieniamy TYLKO lampy tylne na poliftowe + modul LM2 AHL. Przodu nie ruszamy.

 

I teraz oczywiście, zakladamy nowe lampy tylne, podłaczamy adaptery z ASO (oczywiście temat wałkowany o źle podpiętych pinach, zatem przekładamy piny jak powinno być w adapterach). I teraz odwołam się do PDF, który krązy po necie o retroficie od rocznika 3/2005 - Jego strona 10 punkt 5. odnośnie modelu E60 - Czyli z adapterow lamp tylnych idzie też kabel zwany tam G3 oraz na drugim adapterze H3, które wpinamy do modułu LM2 prowadząc przez całe auto do jego przedniej częsci.:

G3, WS/RT, wpiac w pin 62

H3, WS/SW, wpiac w pin 5

 

Następnie zmieniamy piny w LM2

– pin 25, GR/GN, wpiac w pin 63

– pin 40, GR/BL, wpiac w pin 11

 

I teraz pytanie:

1. Czy w przypadku wymiany tylko lamp tylnych i modułu LM2 AHL czegoś z powyższych rzeczy nie trzeba robic? Których?

2. Z tego co się dowiedziałem to w rocznikach własnie z przed 3/2005 w przypadku lamp przednich bixenon skrętny jest osobny moduł AHL w schowku pasażera i trzeba ciągnąc od niego kabel do modułu światel? Dobrze rozumiem? Jeśłi tak to w jakie piny się wpiąć?

 

Oczywiście pomijam, sprawę kodowania bo to chciałbym zostawić komuś kto ma o tym pojęcie i może zrobić mi to zdalnie, ale przynajmniej ułatwię komuś pracę przy moim aucie, żeby wszystko było podłączone jak trzeba.

 

Dziękuje za odpowiedźi tych co to przechodzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

siemka, dołączę temat

 

szukam i nie mogę znaleźć

 

e60 2010 po lifcie, mam ringi i soczewkę ale nie mam xenonu

http://images75.fotosik.pl/115/091936cbd5295e9e.jpg

 

 

chcę ncs włączyć swiatła do jazdy dziennej - w idrive mam taką funkcje ale one nie reagują na przestawienia

www.wulkanizacja-bydgoszcz.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

Posiadam E60 z 12.2006 z bixenonem skrętnym, żarniki D1S.

Chciałbym założyć lampy przód lci też skrętne, takie np:

http://1.allegroimg.pl/original/14/52/20/42/00/5220420033

http://1.allegroimg.pl/original/14/52/20/42/00/5220420033_3

Bo xenony z dwoma soczewkami chyba nie były skrętne, takie: http://img14.allegroimg.pl/photos/oryginal/57/09/12/09/5709120999

 

Modułu świateł chyba nie muszę wymieniać bo mam LM2. Tylko czy muszę coś kodować, odcinać wtyczki, zamieniać piny aby wszystko działało?

 

Będę wdzięczy za podesłanie linku do oficjalnej instrukcji jak wszystko podłączyć.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aby nie zakładać nowego tematu piszę tutaj.

 

Mam auto z 09/2005, kupiłem je już z zamontowanymi tylnymi światłami LCI. Problem jest taki, że tylne światła migają przy rozrzuchu przez kilka sekund. Troche to dziwne. Dodatkowo wyskakują błędy tylnej lewej lampy, że nie świeci światło stopu oraz przeciwgłowe. Po krótkiej chwili te błędy gasną, ale nie ma reguły kiedy się zapalają.

 

A i zauważyłem, że żarówka od przeciwmgłowych na włączonych światłach pozycyjnych, tylko tak delikatnie się bździ, drucik jest ledwo rozżarzony. Czasem też przygasa tak jakby kontaktu nie miał dobrego. Jak włączy się przeciwmgłowe to rozpala się tak jak powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy jak są podłączone z tylu? Jakies kostki przejsciowki czy ewidentny drut?

 

Bo na moje masz zle podpięte lampy z tylu lub modul LM1 który nie współpracuje z tymi lampami.

 

Potrzebujesz LM2 lub adaptery Bruce miranda pod tylnie lampy (mam takie akurat na sprzedaż).

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to możesz miec wszystko dobrze podpięte ale modul swiatel nie ten ;) no i nie zakodowane ;)

 

A z tym ze się swieci cos innego niż potrzeba to komputer w bmw odczytuje np ze postój jest spalony i w zamian zalacza lekko przeciw mgłowe;) juz w 3er sie spotkałem ze żarówka byla przepalona to komp swiecil sobie innymi żarówkami byle "cos" w lampie sie swiecilo :)

 

Sprawdź jaki masz LM. I posprawdzaj czy pinologia się zgadza ;)

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.