Skocz do zawartości

E60 520d 177ps, automat - dziwne szarpnięcie po odpaleniu?


aartur

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...
Witam wszystkich! Mam ten sam problem z moja BMW 520D 177Ps. I wie może ktoś co jest tego przyczyną?? U mnie nie występuje to za każdym odpaleniem ale dość często. Moja buda ma przelatane 135 tys a silnik ponad 30 tys. Był wymieniony w serwisie w Berlinie bo łańcuszek się zerwał przy 96 tys km. Może nowy soft coś pomoże? Skrzynia joystic :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
A to szarpnięcie na światłach to jest "control N". Skrzynia sama przy dłuższym postoju i mocnym wciśnięciu hamulca włącza N.

 

Takie informację uzyskałem w wykwalifikowanym warsztacie z dobrą opinią. Jestem jeszcze umówiony na korektę ustawień elektroniki, bo podobno da się to lekko skorygować.

 

Jakby ktoś miał inne informacje to chętnie dowiem się czegoś nowego.

Ktoś może potwierdzić to "control N".

Edytowane przez AD4M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to szarpnięcie na światłach to jest "control N". Skrzynia sama przy dłuższym postoju i mocnym wciśnięciu hamulca włącza N.

 

Takie informację uzyskałem w wykwalifikowanym warsztacie z dobrą opinią. Jestem jeszcze umówiony na korektę ustawień elektroniki, bo podobno da się to lekko skorygować.

 

Jakby ktoś miał inne informacje to chętnie dowiem się czegoś nowego.

Ktoś może potwierdzić to "control N"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Panowie, sprawa była banalna. Odpowietrznik skrzyni (jakiś gumowy przewód) był naderwany przez żonę. Koszt wymiany 500 zł, jak ręką odjął.

Witam.

Mam podobny problem. Czy mógłbyś napisać coś więcej na temat tego wezyka ewentualnie jak został naderwany przez Twoją żonę .

Pozdrawiam

..pasja to moje życie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

dołączam się do tematu. Mam ten sam problem ze skrzynią biegów. Przebieg ok 100 tys km, skrzynia normalnie zmienia biegi, nie szarpie przy przełączanie z P na D czy na R, ale Słychać jakby szarpniecie przy uruchamianiu silnika, większe szarpniecie lub mniejszy pojedynczy stukot.

Ten mniejszy odgłos, objaw przypomina jakby załączanie się jakiś blaszek, jakiegos mechanizmu, ale zawsze wystepuja tylko na ciepłym silniku.

Jeżeli rano po wielu godzinach odpalam auto, to nie ma żadnych objaw, nie ma szarpniecia czy delikatnie wyczuwalnego odglosu "blaszek".

Tylko występuje to na położeniu P w skrzyni, na N nic się nie dzieje.

 

Ponadto na zimnym silniku po przejechaniu pierwszych kilkuset metrów, gdy zatrzymam auto i wciskameralne hamulec, to jest te uderzenie ze skrzyni. Jeżeli natomiast nie będę calkowicie zatrzymywał auta przy pierwszych kilkuset metrach, inaczej ulozy mi sie droga, to oczywiście nie będzie tego efektu szarpniecia ze skrzynią.

Czy udało Wam się już zdiagnozować te same, przypuszczam, usterki.?

Jak to napeawiliscie?

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam,

Ponadto na zimnym silniku po przejechaniu pierwszych kilkuset metrów, gdy zatrzymam auto i wciskameralne hamulec, to jest te uderzenie ze skrzyni. Jeżeli natomiast nie będę calkowicie zatrzymywał auta przy pierwszych kilkuset metrach, inaczej ulozy mi sie droga, to oczywiście nie będzie tego efektu szarpniecia ze skrzynią.

Czy udało Wam się już zdiagnozować te same, przypuszczam, usterki.?

Jak to napeawiliscie?

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

łukasz

Witam ponownie. W moim e60 problem z pojedynczym szarpnięciem przy ruszaniu na zimnym po puszczeniu hamulca nadal występuje. Najlepsze jest to, że sąsiad kupił podobne auto i ma dokładnie to samo :D Stwierdzam, że chyba ten typ tak ma :wink: a tak poważnie to ponoć upgrade softu jest jedynym rozwiązaniem tej prawdopodobnie fabrycznej przypadłości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam to samo , przy pierwszych światłach na zimnym silniku po puszczeniu hamulca jest kop w plecy :(

Zauważyłem że jak wcześniej dam mu w palnik to tego efektu nie ma, ale z tego co widzę to chyba norma przy tych skrzyniach.

www.grzejniki-lazienkowe.net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie to samo, codziennie rano na pierwszych światłach przy ruszaniu skrzynia szarpie niemiłosiernie.

Dodatkowo nawet jak już samochód się nagrzeje to przy szybkim puszczeniu hamulca i gwałtownym wciśnięciu gazu jest nieprzyjemne szarpnięcie. Puszczam hamulec, samochód stoi (zamiast zaczynać się toczyć) i po wciśnięciu gazu szarpie. Jak puszczam hamulec delikatnie to ten efekt nie występuje. Nawet jak po delikatnym puszczeniu hamulca gwałtownie wciskam gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Panowie mam bmw e60 z 2007 roku model 525d 197 km buda juz polift skrzynia yojstick. auto kupiłem tydzien temu i mam ten sam problem. Stuk zaraz pod odpaleniu praktycznie zawsze raz wiekszy raz mniejszy ale zawsze cos jest. Raz jak stuknelo to aż budą całą zaruszało. Druga sprawa to taki sam problem jak stanie na swiatłach na hamulcu i tak po ponad 30 s trzymaniu hamulca jak puszcze jest szarpniecie. Takie same objawy jak opisywane wyżej. Naprawił juz to ktoś?? Co to moze byc ?? jakie koszta ??

POZDRAWIAM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

szarpanie podczas ruszania np ze świateł po dłuzszym zatrzymaniu można zniwelować, tak jak już wspomniano, trzeba wyłaczyć przełączanie na N podczas dłuzszego zatrzymania, gdy mamy D, da się to zrobić, ja tego nie robiłem, nie pamiętam gdzie to czytałem, był jakiś taki wątek z listą róznych opcji, które mozna zmienic w kompie

 

Tylko, że ta zmiana nie zniweluje usterki, bo jest to usterka, mam to samo podczas odpalania, czasem szarpnie mocniej, czasem słabiej, czasem wogóle, albo juz sie przyzwyczaiłem i nie pamiętam ;)

A na światłach nie trzymam hamulca, tylko zaciągam ręczny i to pomaga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dotyczy rocznikow 2007 2008 lci

Moja ma to samo lub i wiecej bo świruje przy zmianiie biegow.

jutro podam dokladniej bo mam termin w ZF Dortmund na wymiane oleju .

Pozdrawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.