Skocz do zawartości

E46 CD BUSINESS


teemasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem mojej E46 rok 2002. Zakupiłem na aukcji oryginalne radio CD Business, Sprzedawca zapewniał że ten model czyta mp3, zapłaciłem 750 zł. W opisie aukcji jest napisane że to niezawodny Siemens i że pasuje do każdego E46 (przed liftingiem trzeba zastosować przejściówkę antenową). Wszystko się zgadza lecz wg mnie ten model chyba nie czyta mp3. Próbowałem różnych rzeczy, nagrywanie z różnymi prędkościami, na różnych płytach tzn różnych producentów, pliki mp3 w folderze i bez, odznaczanie id3 tagów w plikach mp3 itd. Wg moich poszukiwań na forach ten model to Philips. Po włożeniu każdej wypalonej płyty z plikami mp3 pojawia się TR01 i nic więcej nie mogę zrobić. Tradycyjne płyty audio czyta doskonale więc chyba zabrudzony laser odpada. Proszę o pomoc. Numer seryjny zakupionego radia to 65. 12 6939 660 01.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e46 TYLKO radia o podanych niżej numerach seryjnych czytają mp3:

 

65.12-6 943 429 (10/2004)

65.12-6 943 430 (poprawiona wersja tego powyżej, z fabrycznie przebitym nr. części)

65.12-6 961 215 (12/2005)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z xcarlink ? Pasuje do każdego CD Business przed 09.2002? Bo mam Blaupunkta cd business i zastanawiam się nad xcarlinkiem, lecz nie wiem czy podejdzie.

 

Doczytałem się, że xcarlink działa tylko w radiach z wyjściem na zmieniarkę a u mnie to jakoś dziwnie zrobione bo nie ma połowy bolców w tym dolnym lewym wyjściu ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem jeden najwyższych modeli pioniera włożony + zabudowę w bagażniku ale wyjąłem i włożyłem ori radio jakie było

w tym wypadku jestem akurat za tym żeby radio było ori, lepiej wygląda itd

teraz mam radio podłączone po ipoda ale niedługo chce xcarlinka lub podobne montowac

i szukam professionala ( sygnowane przez beckera ), lepsza jakość

jedyna opcją w/g mnie założenie innego modelu beckera indianapolis albo jeszcze wyższy model np

 

http://allegro.pl/bmw-be7969-becker-indianapolis-e30-e32-e34-e36-z3-i2423801492.html

 

wysoki model beckera ponad 6 tysi kosztuje a nakamitshi ma zielone podświetlenie

inne moim zdaniem nie pasują do e46

mając na uwadze że na mp3 w ogóle nie ma jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przycisk CD więc tylko cd..

Jeśli w tym miejscu jest przycisk mode to radio posiada wyjscie na zmieniarkę.

 

http://allegro.pl/zmieniarka-mp3-xcarlink-bmw-3-5-x5-e46-e39-usb-sd-i2422592606.html

załóżmy, że macie racje ale na aukcjach jako przykład (patrz link) występują zdjęcia radia z panelem jak u mnie i też jest CD (BP 9272). Czy aby ten mały przycisk "m" nie służy jako mode? już rok mam włożonego pionierka z usb więc nie pamiętam chyba przyszedł czas podłączyć je i zobaczyć ;/ Ja tak jak kolega wyżej też wolę jak w aucie jest ori radio. Co do beckera, to jak dobrze widzę aby jego włożyć do e46 to i tak ramkę trzeba wstawiać, więc moim zdaniem tak samo nie pasuje jak inne radia, a jeżeli chodzi o pomarańczowe podświetlenie to można przecież dorwać Alpine z takim podświetleniem i też chyba da się kupić adapter na multifunkcję.

 

są i ramki które wyśrodkują radio, są nawet ori ramki, które kąty mają właściwe i wyglądają jak ori, coś koło 200zł kosztują

 

moglbys podac jakis przyklad ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale dla mnie to tez już psuje wygląd deski bo trzeba montować ramkę. Podświetlenie bursztynowe tak jak wspominałem ma alpine, więc nie widzę potrzeby wydawania kasy na takie radio. Wolałbym ori + xcarlink. Zazwyczaj słucham ori cd więc musiałbym laser przeczyścić a xcarlink'a potrzebowałbym tylko czasami, bo lubię zmienić czasem rodzaj muzyki. Lecz jednak są gusta i guściki. ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz oemowego radia pasuje jeszcze takie coś:

http://allegro.pl/bmw-be7969-becker-indianapolis-e30-e32-e34-e36-z3-i2423801492.html

 

inne psują już wygląd deski.

 

parę postów wyżej to radio wstawiałem, też wole ori ale ciężko jest dorwać cd professionala

a becker to becker, wiem że ramkę i tak trzeba wstawić ale to nie jest firma jak alpine, jvc czy itp

nie mam linka to tej drogiej ramki, gdzieś była w jakiejś galeri - nie pamiętam gdzie

 

ale tak jak pisałem będę szukał professionala i dołożę xcarlinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.