Skocz do zawartości

E 39 TOURING 530 D 2001R M57 DZIWNY PROBLEM Z KLIMA


smooart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam dziwny problem z klima,mianowicie gdy ja wlaczam chlodzi dziala normalnie,ale podczas przyspieszania pow.2500 obr zaczyna byc slyszalne glosne wycie,dzieje sie tak tylko na wlaczonej klimie gdy ja wylacze wycie ustaje.

prosze o podpowiedzi co to moze byc

z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może masz uszkodzone łożysko sprężarki klimatyzacji, i przy wyższych obrotach wyje?

Wisko można rozróżnić, zwłaszcza że ono startuje dopiero po jakimś czasie.

Ewentualnie rolka/napinacz paska klimy pod obciążeniem daje znać o niedługim końcu żywota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydaje ze to wentylator od klimy ci wyje, w tych modelach czesto pada modul od sterowania wentylatorem i chodzi ci tylko na najwyzszym biegu, bynajmniej jest tak u mnie i jeszcze pewnie wiele takich przypadkow sie znajdzie, popros kolege aby wkrecal na obroty a ty obserwoj prace wentylatora, mozna z tym jezdzic jesli ci te wycie nie przeszkadza, nic sie nie uszkodzi
GDYBY PAN BÓG POPIERAŁ PRZEDNI NAPĘD CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisko to to nie jest bo by było słyszalne bez klimy również. Stawiam na kończący się kompresor klimy

Nie koniecznie, jak mi padł wentylator, po kilku minutach od załączenia klimy zapinała się wiskoza. Bez klimy nie ruszyła ani razu, pomimo upałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli auto ma sprawny układ chłodzenia i czyste nie zawalone syfem chłodnice, to wisko rzadko się włącza.

Jedynie w korkach przy dużych upałach.

Przy załączonej klimie faktycznie załącza się wcześniej.

Wentylator elektryczny zawsze można włączyć z inpy i sprawdzić jak chodzi oraz jakie dźwięki wydaje bez konieczności załączania samego kompresora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.