Skocz do zawartości

175/75/14 - mogą być takie opony?


PiTeRE-30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko na temat rozmiaru opon. Jestem w posiadaniu kompetu nówek opon zimowych o rozmiarze 175/75/14 i zastanawiam się nad włożeniem ich do mojej E-30 Wcześniej były założone 175/70/14 (ale się skończyły:P) i niewiem czy nie będą nigdzie obcierać. Niestety narazie $ nie pozwala mi na kupno takich samych oponek jak były :( Dodam jeszcze że moja bumka jest delikatnie obniżona o jakieś 30mm, ale w najbliższym czasie zmieniam zawieszenie na serie ( ahh.......... te miski w m40 :P ) Z góry dzięki za odpowiedz Pozdro
Nera mnie szarpie, jakby mnie ktoś bemką przejechał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak są takie, miałem je na MB W123 kompelt prawie nówek Goodyera. A że moje stare oponki odmówiły posłuszeństwa, to pojechałem do wulkanizacji spróbować co z tego wyjdzie. I niestety....po wymianie okazały się za duże, przy ostrym skręcie kół obcierały o nadkole :( Ale wulkanizator okazał się wporządku facet i wymienił mi je na 175/70/14 a policzył tylko za wymiane :)) Dzięki mu za to =] problem się sam rozwiązał :)) Pozdro
Nera mnie szarpie, jakby mnie ktoś bemką przejechał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej mi chodziło o mercedesa beczke czyli osobówke. Pasowały jak ulał siedziały na orginalnych felgach stalowych mercedesa. Fakt faktem takie opony do busa pasują - w beczce tyle miejsca jest co w busie :). Dodam że wcześniej miały kolce;)) Jazda po śniegu jak po asfalcie (kupiłem je w Szwecji) Lecz nie do śmiechu było dla Pana w niebieskim mundurku :PPP Kolce musiałem wyjąć :(
Nera mnie szarpie, jakby mnie ktoś bemką przejechał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,ze siepodepne pod pytanie,jakie oponypowino sięzałożyćdo e36 1.6, czy mozna załozyc 195?? 185 seryjne sązawąskie i mało atrakcyjnie auto wyglada chyba zezima, a wcześniej miałem latem 205 i fajnie wyglądało, ale i przyspieszenie slabszei spalanie wieksze, wiec chyba za szerokie 205 do tej pojemnosci silnika :( ktos pomoze w zwiazku z tym, ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205tki do 316 to chyba trochę za dużo u mnie letnie mają 195/55/15 na ładnych alu i widok bardzo przyjemny. 205 to większe opory toczenia, a co za tym idzie wyższe spalanie, niższe przyspieszenie, silnik bardziej obciążony. Kiedyś moj kolega w poldku caro załozył 205 i jezdził póki silnika nie zatarł hehehe. Według mnie 1.6l to i tak niewielka pojemnośc i ja bym osobiście nie założył 205tek, ale każdy robi to co chce :) Pozdro
Nera mnie szarpie, jakby mnie ktoś bemką przejechał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko na temat rozmiaru opon. Jestem w posiadaniu kompetu nówek opon zimowych o rozmiarze 175/75/14 i zastanawiam się nad włożeniem ich do mojej E-30 Wcześniej były założone 175/70/14 (ale się skończyły:P) i niewiem czy nie będą nigdzie obcierać. Niestety narazie $ nie pozwala mi na kupno takich samych oponek jak były :( Dodam jeszcze że moja bumka jest delikatnie obniżona o jakieś 30mm, ale w najbliższym czasie zmieniam zawieszenie na serie ( ahh.......... te miski w m40 :P ) Z góry dzięki za odpowiedz Pozdro

ja mam nówki frigo directional 175/70/14 autko obniżone 40mm więc wychodzi podobnie, nic mi nie obciera.oponka fajnie się ''wgryza'' w śnieg.polecam :cool2:

klepało ale przestało!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie sądze , że 195 tki , będą kompromisem między dobrym wyglądem aspalaniem i przyspieszeniem, po prostu poprzedni wlasciciel zalozyl 205 tki nie wiem po co :duh: , to zbyt mała pojemność, teraz mam 185 tki bo jest zima i jest dobrze a jak sprawuja ci się te Twoje 195 tki masz twarde czy miękkie?? na lato oczywiscie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje letnie kółka nie narzekam. Jazda przyjemna tylko jak dla mnie za twardo, ale to wina zawieszenia( obniżona ) I na tych kółkach moja bumka jest strasznie niska ale dostałem do niej orginalne sprężyny i niedługo je wymienie, bo szkoda miski. Choć tak wygląda bomba :) No i może po tym sezonie 2 oponki pójdą do wymiany :D 195/55/15 To niski profil trzeba uważać na krewężniki itp żeby felgi nie uszkodzić. A co do spalania to dycha w mieście, a na trasie ok 8l/100 km Różnica w przyspieszaniu niewielka (prawie nieczuć) No i muszę kierownicę na wodzy trzymać bo wspomagania niet :) Ogólnie 195 na lato jak najbardziej mi pasuje :) Pozdro
Nera mnie szarpie, jakby mnie ktoś bemką przejechał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem 205 auto twardo reagowało na dziury itp, teraz zalozylem 185 tki na zime jeszcze przed sniegami i mialem okazje sprawdzic je powiedzmy w normalnych warunkach szosowych , że tak powiem :lol: , i gumy są duzo bardzie jmiękkie te zimowe, dlatego też chciałbym miękkie guzmy na lato, większy komfort jak dla mnie :) , i preferowałbym jednak 195/65/15 takie jak mam teraz wyskosoc chyba to jest, niskie fajnie strojaale komfort ponoć troszke gorszy, ponoć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.