Skocz do zawartości

E32 730IA V8 Brak mocy, spalanie 24l M.pada aku.. POMOCY !


tritiniti

Rekomendowane odpowiedzi

na wstepie chcialbym wszystkich powitac. Posiadam BMW e32 730 IA V8 i mam niesamowity problem z autem.

Na postoju obroty faluja, ze siedzac w samochodzie czuc jak samochod sie rusza w dodatku nie ma mocy. Rano gdy odpalam samochod na zimnym silniku tez faluje ale jezeli chodzi o moc to ma te swoje ponad 200 koni wszystko sie zmienia gdy skoczy temperatura, auto poprostu muli nie ma czym jechac a spalanie w miescie na dzien dzisiejszy komputer pokaze 24 l litry na /100. Jakos sie przyzwyczailem ale jakby nie bylo kazdy by chcial zeby wszystko chodzilo idealnie. Dodatkowo mam problem z non stop rozladujacym sie akumulatorem, dodam ze wymienilem miecz ale nie pomoglo, codziennie na noc wyciagam bezpiecznik nr 20 i wtedy jest wszystko okay. prosilbym o pomoc.Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że sondy lambda nie działają, ale bez podłączenia pod dobry komputer sie nie obejdzie. Ja w swojej mam podobny problem tzn. po rozgrzaniu łapie muła szczególnie na niskich obrotach - jednak spalanie średnio 13l - 14l. Nie mam czasy gdzieś podjechać. Bo wymieniać można wszystko po kolei , a może się okazać że to czujnik temperatury lub przepływka - a to nie ma sensu, niepotrzebne koszty które lepiej wydać na paliwo :) .
BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli zero błędów to odpada w takim razie czujnik temperatury. Gdyby on był winowajcą, powinno z miejsca pokazać.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sprawdzałeś na kompie parametry przepływki sond?? a chodzi ci na wszystkie cylindry?? u mnie nie ma błędów a jedna sonda muli,przepływka ile daje na wolnych obrotach pomiedzy 16a 20kg powietrza?? czy wiecej czy mnie jak reaguje świeczki kiedy zmieniałeś??cewki fajki sprawne??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sprawdzałeś na kompie parametry przepływki sond?? a chodzi ci na wszystkie cylindry?? u mnie nie ma błędów a jedna sonda muli,przepływka ile daje na wolnych obrotach pomiedzy 16a 20kg powietrza?? czy wiecej czy mnie jak reaguje świeczki kiedy zmieniałeś??cewki fajki sprawne??[/qspraawdzili mi kompresje na wszystkich garach i okazalo sie ze na lewej stronie od strony kierowcy mam dobre po 13 z kawalkiem a na drugiej prawej stronie na 3 garze mam 9 na reszczecie jesttakie same jak drugiej stronie po 13. Zrobili mipróbe olejowa i powiedzieli ze siedza pierscienie i ze trzeba robic remont silnika. Ale nie wiem czy to akurat to i czy maja racje w sumie jak juz mowilem na zimnym jak odpale ma kopa tylko troche skoczy temperatura i jest za przeproszeniem w dupie bo nie ma czym jechac w pali duzo. po tym jak spr kompresje juz minawet nie chceili spr sond bopowiedzieli ze nie ma sensu ze to silnik juz do dupy. co o tym myslicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.