Skocz do zawartości

[E46] 320d pomysły na sprzęt audio. pomożecie?


andrew09

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam w moim aucie wersję business, radio oryginalne, w bagażniku zmieniarka CD (jednak popsuta, coś tam się rusza, ale nie działa).

Jakie macie pomysły, aby słuchać muzy z pendriva lub karty pamięci?

Transmitter do zapalniczki? Masakryczna jakość...

Zamiast zmieniarki do bagażnika wrzucić zmieniarkę z czytnikiem kart i usb? troche poczytałem i niby nie jest tak kolorowo.

Zmienić radio? chciałbym żeby oryginalne zostało, bo z innym radiem będzie troche brzydko wyglądać.. chyba ze sie myle?

 

poza tym te głośniki ori są troche takie.. no ujdą, ale bass to porażka :)

 

kurcze nie wiem.. poradzicie cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pierwszej części Ci nie pomogę, natomiast na drugą część mogę Ci zaoferować mój zestaw.

Mam wzmacniacz zamontowany do półki/podstawy obitej materiałem i przykręconą do górnej części bagażnika (pod półką z głośnikami) i małą skrzynię typu zamkniętego aby jak najmniej zabierać bagażnika.

Całość jest wykonana estetycznie, przewody się nie rzucają w oczy i do tego niskie tony są o niebo ładniejsze niż na samych głośnikach.

 

Jakbyś był zainteresowany to mogę Ci odsprzedać cały komplet i pomóc w podłączeniu (chociażby udzielę wskazówki).

Jak co, to pytaj na priv'a. P.S. Sprzęt jest praktycznie nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś wie, czy te droższe transmitery podłączane pod zapalniczke, może mają lepszą jakość i ogólnie warto je w moim przypadku zastosować?

te tanie za 10zł z allegro to lipa jest.. ale może jak wydam na jakiś np z 80 zł to może będzie lepszy efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie, mam w moim aucie wersję business, radio oryginalne, w bagażniku zmieniarka CD (jednak popsuta, coś tam się rusza, ale nie działa).

Jakie macie pomysły, aby słuchać muzy z pendriva lub karty pamięci?

Transmitter do zapalniczki? Masakryczna jakość...

Zamiast zmieniarki do bagażnika wrzucić zmieniarkę z czytnikiem kart i usb? troche poczytałem i niby nie jest tak kolorowo.

Zmienić radio? chciałbym żeby oryginalne zostało, bo z innym radiem będzie troche brzydko wyglądać.. chyba ze sie myle?

 

poza tym te głośniki ori są troche takie.. no ujdą, ale bass to porażka :)

 

kurcze nie wiem.. poradzicie cos?

 

Ja mam dokładnie identyczną historię. Też zmieniarka ( od momentu zakupu auta ) nie działa. A radio to kaseciak.

Pomysły z adapterem kasetowym oraz transmiterem okazały się porażką. Kasetowy adapter grał nie równo Prawa/ Lewa oraz często się zacinał TAPE ERROR. Transmiter natomiast miałem taki za 60 pln z media. Dramat. Jakość żadna, szum rosnący z obrotami silnika... A używany w bagażniku ( touring ) grał jeszcze gorzej - mimo, że bliżej anteny.. A i bez przywileju sterowania nim - pilot nie pokonywał oparcia tylnej kanapy..

Także również główkuję nad tym by zrobić dobre rzeczy z moim audio.

Też chcę zostawić fabryczny odtwarzacz. Myślę nad tym emulatorem - ale to moim zdaniem jest drogie w porównaniu z jego możliwościami.

Suba też nie chcę, bagażnik ciągle w użyciu.

Wiem, że prosty dwudrożny zestaw z przodu ale wysokiej jakości i odpowiednio zestrojony - będzie się znacznie lepiej sprawdzał. Bardziej mnie interesuję studyjny odsłuch i dynamika niż masaż pleców i dokręcanie wszystkich śrubek po każdym utworze :)

 

Także podpinam się pod temat.

Może ktoś doradzi jaki wzmacniacz z jakimi głośnikami najlepiej zadziała z fabrycznym radiem.

Wszystko w fabrycznych miejscach pod ori wymiary.

 

A i może komuś jest znany problem, który mam ze zmieniarką, opisany tutaj:

viewtopic.php?f=92&t=189883

 

Pozdrawiam

Pozdrawiam Wszystkich Miłośników Marki !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to przynajmniej nie jestem sam :D

 

wlasnie myslałem zeby kupic drogi transmitter, ale jesli mowisz ze lipa, to odpada...

ale jeden gosc mi podsunął pomysł. żeby podłączyć dwa radia. czyli dodatkowe radio do tego ori.

trzymać je np w schowku i z niego odtwarzać muze.

albo jakiś odtwarzać mp3 podłączyć, zamiast samego radia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, też to brałem pod uwagę. Na razie wstępnie poczytałem o tym i póki co ustaliłem, że trzeba mocno ingerować w instalacje. Osobne zasilanie z Aku + grzebanie w kostkach. Chyba nie ma takiego gotowego rozgałęźnika ISO. To mnie trochę odstraszyło. Nie chciałbym sobie czegoś spalić, np Auta :)

 

Myślę, że na próbę wsadzę jednak JVC zamiast ORI. Nie ma problemu, żeby szybko wsadzić ORI z powrotem, a sprawdzę przy okazji ile tego zła jest z powodu Radia a ile z powodu głośników NOKIA.

Pozdrawiam Wszystkich Miłośników Marki !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji zapytam, bo gdzieś czytałem, ale nie pamiętam już..

Może się orientujecie koledzy, jakie wymiary montażowe głośników są w drzwiach? 16cm? A jeśli nie 16- to czy takie podejdą bez większych przeróbek?

Pozdrawiam Wszystkich Miłośników Marki !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, slyszalem ze dokladnie 15,5 ale musi ktos potwierdzic.

zrób foto jak wsadzisz jakieś radio.

mi głównie chodzi o to zeby całość ładnie wyglądała, nawet jak wrzuce inne radio.

no i tak samo zastanawiam się nad zmianą głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinujecie. Proponuję kilka opcji:

1. Zmiana radia na 2din

2. Zmiana radia na tańsze 2din + wzmacniacz

3. Oryginalne radio + zmieniarka MP

4. Oryginalne radio + zmieniarka MP3 + wzmacniacz.

 

Ja bym wybrał opcję nr 2 pod względem cena/jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Temat dotyczy raczej E46.

Ja kupiłem sobię X-car-link czy coś takiego (zmieniarka MP3). Ma swoje wady, ale ma też zalety. Oryginalne radio, sterowanie z kierownicy, bezproblemowa obsługa, schowane ładnie w schowku.

 

No i po prostu gra muzyka. Teraz np. u mnie pozostaje kwestia albo wyprowadzenie lineout z business cd + wzmacniacz zewnętrzny albo czarowanie z wymianą wzmacniacza wbudowanego w business cd na coś mocniejszego. Ale pewnie to pierwsze jest lepszym rozwiązaniem bo na 12V bez zwiększenia napięcia za dużo mocy nie uciągniemy. A moc potrzebujemy aby ruszyć membrany głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam! Podepnę sie pod temat. Chcę poprawić dźwięk w moim aucie. 320d sedan polift (tylna kanapa całość, nic sie nie składa, nie ma otworu ani podłokietnika...Teraz pytanie, czy jeśli włożę do bagażnika skrzynie basową taką http://allegro.pl/magnat-skrzynia-bs30-800w-wzm-edition-two-sklep-i2887647723.html to czy we wnętrzu będzie coś słychać? Podobno bagażnik jest dobrze wygłuszony.. Czy lepiej wymienić 4 głośniki we wnętrzu? Mam fabryczne głośniki zarówno z przodu jak i w tylnej półce. Czy one mają taki sam rozmiar czyli ok 15,5cm? Kupiłem już radio Kenwood KDC-3054URY. Rady?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

panowie ja również się podepne.

Mam kaseciaka z obsługą zmieniarki.

 

Miałem kasete z kablem ale jakość żadna.

Myślałem żeby wlutować kabel aux gdzieś tam zamiast mechanizmu kasety (który już usunąłem) ale u mnie w mieście nikt mi nie potrafi tego zrobić. Poradnik na necie jest do mojego radia ale u mnie mimo że radio to samo to troche się to różni.

 

Mam transmiter fm ale szumy, trzaski no i ogólnie słabe to.

 

Nie chce kupować radia bo źle deska wyglada. Na 2 din raczej szkoda mi funduszy bo to droga zabawa, sama ramka kosztuje dużo. Wiec koło tysiaka trzeba by przeznaczyć na jakiegoś chińczyka.

 

Pomyślałem czy nie da się założyć jakiegoś wzmacniacza do ori radia. Radio daje sygnał do wzmacniacza a ten na głośniki, telefon za pomocą jacka 3.5mm daje sygnał do wzmacniacza a ten na głośniki.

 

Czy ta ostatnia opcja jest możliwa ? albo czy jest ktoś kto wlutuje mi kabel aux pod AM albo zamiast kasety ?

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Profesjonalna poprawa fabrycznego audio w E46 i E90.

 

BMW E46

http://www.creativ.net.pl/images/realizacje/max/20121006214747.jpg

http://www.creativ.net.pl/images/realizacje/max/20121006214731.jpg

 

BMW E90

http://www.creativ.net.pl/images/realizacje/max/20120330230158.jpg

http://www.creativ.net.pl/images/realizacje/max/20120330230316.jpg

 

Jak widać zabiera się tylko fabryczne kieszonki, reszta wygląda jak fabryka.

Razem 12 głośników w drzwiach przednich :)

Dźwięk i brzmienie - to trzeba po prostu posłuchać żeby się przekonać - zapraszam do odsłuchu w Trójmieście w mojej E90

Matias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

chciałem przedstawić swoją sytuację (nie zakładać przy tym nowego tematu) i usłyszeć Wasze sugestie!! :D

Więc tak, wozidło jak podpis wskazuje e46 w wersji compact. W autku zmieniarka 6 cd, głosniki przód, tył w wersji ori, jednostka sterująca radio z małą monochromatyczną navi.....

W piwnicy wzmacniacz 4 kanałowy blaupunkt 700W i jakiś średniej klasy pioneer cd/mp3 ze starego autka.

 

W czym problem...mianowicie zależałoby mi na pozostawieniu radia z navi (pomimo iż jest to monochromatyczna wersja, jakoś działa i czasem się przydaję, poza tym oryginał jakoś się komponuje z całością a na Dynavina mnie nie stać!! niestety :) ), nie koniecznie muszę wykorzystywać wzmacniacz, który mam...

 

jakie pytania się rodzą? hmm...

czy ów wzmacniacz da radę podłączyć pod radyjko które posiadam? czy montaż takiego wzmacniacza oczywiście wraz z wymianą głośników wpłynie sensownie na jakość dźwięku?

Jakie ewentualnie głośniczki zaaplikować??

dodatkowe pytanie...czy jest możliwość podłączenia popularnych na allegro czytników kart itp itd wraz z oryginalną zmieniarką czy może być podłączone tylko 1 z 2??

 

proszę o ogólne odczucia, sugestie....

dodam, że nie jestem żadnym audiofilem aczkolwiek obecna jakość dźwięku pozostawia sporo do życzenia! :D

 

pozdrawiam :)

e87 118d 2008r. MONACOBLAU Met. -> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=325656

e46 compact 320td 2002r. FLEMENCOROT -> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=221546

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można podłączyć i zmieniarke zwykła i cyfrową. Trzeba chyba dokupić taki rozgałęźnik i jest tez przycisk do wybierania co ma być teraz puszczane do radia czy zmieniarka czy emulator zmieniarki.

 

Co do wzmacniacza i twojego radia. Jak porzeźbisz i wyprowadzisz z tego radia wyjścia ma wzmacniacz to żaden problem :) potem tylko przeróbka przednich drzwi, założenie dobrych głośników plus wytłumienie, zmiana tweeterów i już masz bardzo dobre granie. Natomiast nie wiem jak ładnie potrafi zagrać to radio ori ale raczej nie za pięknie wiec jak zależy ci bardzo mocno na dzwięku to czytaj dalej.

 

Inna sprawa to możesz dołożyć 2 radio np. w schowku i panel sobie schować w schowku pod panelem klimy albo w popielniczce koło lewarka i wtedy jak bardzo pragniesz dobrego dzwieku to grasz z radia ze schowka, a jak normalnie słuchasz to ze zwykłego ori.

 

ja już dałem sobie spokój z fabrycznym radiem, wsadzam nieoryginalne radio plus zestaw odseparowany na przód (średniotonowe w drzwi i tweetery) i narazie pod samo radio, a za miesiac/dwa jak dozbieram to pcham to pod wzmacniacz i tyle. Nie będe się użerał z ori radiem :) wyglad przeboleje jakoś, wole miec dobre funkcje w radiu jak mp3/usb/bluetooth niż ori radio co tylko można radia słuchać :P

 

no i kwestia najważniejsza jest kolejny powód żeby podłubać w aucie w garażu przy wytłumieniu drzwi i montażu tego wszystkiego :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.