Skocz do zawartości

[E32] Przesuniete Kolo Po wymianie wahaczy


kadlobekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam spory probem, mianowicie po wymianie wahaczy w mojej E32 z lewej strony przesunelo sie kolo(przednie), i to ok 2.cm.

Odkrecilem gorny wahacz od mocowania przy budzie, po 'wyposrodkowaniu' kola, zobaczylem ze brakuje mu do tego ze mocowania 2cm!!!

Mam wrazenie ze mogli mi wcisnac wahacz od e34, bo wyczytalem gdzies ze jest on ok 2-3cm krotszy, a ja glupi :duh: przy demontazu oryginalnego wahacza pocialem go diaksem...

Ma ktos moze jakis pomysl? Wahacz, belka skrzywiona? Bo szczerze jestem juz glupi, jesli chodzi o te kolo.

Za wszystkie sugestie bede bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam.

 

(Wybaczcie za brak Polskich znakow, 'ALT' odmowil posluszenstwa :? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są takie same,górny wahacz jest inny,możliwe,że założyłeś wahacz z e34 i pociągnęło cały McPcherson do tyłu,dolne wahacze są identyczne.Zmień to jak najszybciej bo możesz uszkodzić też górne mocowanie(poduszkę) amortyzatora i tuleje dolnego wahacza.
Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po wymianie czegokolwiek w zawiasie trzeba robić geometrię i zbieżność.

A wahacz jak przykręcałeś na podniesionym aucie czy opuszczonym?

Wahacze zakładałem na podniesionym aucie.

 

Nie są takie same,górny wahacz jest inny,możliwe,że założyłeś wahacz z e34 i pociągnęło cały McPcherson do tyłu,dolne wahacze są identyczne.Zmień to jak najszybciej bo możesz uszkodzić też górne mocowanie(poduszkę) amortyzatora i tuleje dolnego wahacza.

 

Jeszcze doszło do tego że wyrzuciłem opakowanie od nowego wahacza, tam pewnie były numery... Mocowanie amortyzatora tez jest nowe.

Wszystko mi wygląda na za krótki górny wahacz, odkręciłem go od budy, ustawiłem koło w pozycji w takiej jak powinno być i brakuje mu 2cm do mocowania, pomierzyłem wszystko metrówką, i wszystko jest tak samo co do mm.

 

P.S:

 

Gdzieś kiedyś czytałem że górne mocowanie amortyzatora z E34 pasuje plug&play do E32. Wcale tak nie jest, przerabiałem to ostatnio na własnej skórze, wrzuciłem te od 7er.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i tak, że wahacz-podróba jest poprostu krótszy od oryginału. Też miałem kiedyś taki przypadek, że kupiony na Allegro niedrogi wahacz z tuleją okazał się za krótki, a był napewno do E32. Wahacz do E34 wygląda zupełnie inaczej i nie da się ich pomylić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam Wszystkich!

Wszystkim dziekuje bardzo za podpowiedzi :)

Udalo mi sie rozwiazac problem z kolem, szukalem, pytalem pisalem i znalazla sie przyczyna :

http://img462.imageshack.us/img462/4372/05cm.png

 

Czesc miedzy nakretkami numer 12 byla winna przesunieciu kola. Na pierwszy rzut oka nie widac aby cos tam sie skrzywilo,

ale jest przylozymy ja do tego samego mocowania ktore jest z drugiej strony odrazu widac roznice pomimo ze jedna jest lustrzanym odbiciem drugiej. Zamowilem nowe mocowanie i wszystko jest jak trzeba.

Jeszcze raz bardzo dziekuje i pozdrawiam ;) :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli jest przesunięte w osi samochodu to będzie raczej inna bajka :-). Ale niech mądrzejsi się wypowiedzą...

 

A a propos częsci to na forum masz pełno reklam sklepów...

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.