Skocz do zawartości

316i compact przewód odwadniający parownik - czyszcz klimy


anko1973

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy, pytanie jak w temacie , gdzie tego przewodu szukać? chcę wyczyścić czymś takim:

http://www.autokosmetyki.pl/wĂźrth_serwisowy_preparat_do_dezynfekcji_klimatyzacji_z_sonda_dl_80_cm_ze_specjalna_dysza_rozpylajaca_300ml,p793.html?sid=a3a225672f8ed7a5de2e02677a209888

Edytowane przez anko1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym chcesz to czyścić bo link który podałeś nie działa.

Przez przewód odprowadzający skropliny niczym nie dojdziesz na tyle żeby cokolwiek wyczyścić.

Tak to jest zbudowane, za dużo załamań.

http://images.spritmonitor.de/353206_2.png

353206.jpg?stamp=1263766861 795500.jpg?stamp=1505496641

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpopwiedzi i sorki za linka

 

coś z tym linkiem nie działa :(

chodzi o środek w sprayu wuth'a z sondą (Würth SERWISOWY PREPARAT DO DEZYNFEKCJI KLIMATYZACJI z sondą dł. 80 cm ze specjalną dyszą rozpylającą - 300ml), kórą wkłada się właśnie w przewód odwadniający parownik - jest do kupienia na autokosmetyki pl

 

Jak nie da rady tą sądą to pozostaje demontaż deski? czy może od schowka częściowo coś się odsłoni? ozonowanie niestety nie daje rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

znalazłem tą rurkę z odpływem wody - w compakcie stojąc tak jak kierunek jazdy jest z lewej strony kanału w którym jest skrzynia i nad skrzynią; woda spływa na skrzynię - także generalnie jest lipa żeby się do tego parownika dostać przez tą rurkę odwadniającą; pozostaje tylko rozebranie całej deski albo przez podszybie po zdjęciu filtrów przeciwpłyłkowych; bo tędy gdzieś za schowkiem to rozumiem raczej nie ma się co pachać? jak ktoś koledzy ma doświadczenie z compactem (1997) dajcie znać.

trochę dzisiaj posiedziałem i tak: przez wentylator po zdjęciu filtrów też jest lipa bo z jednej strony widać części elektorniczne a z drugije jest wirnik dmuchawy więc to co wtrysnę pójdzie na dmuchawę a nie o to chodzi;

dostałem się do parownika - do jego boku po zdjęciu schowka; trzeba nastepnie odkręcić taką osłonę / pokrywę obudowy parownika - trzy śruby; problem w tym, że nie da się nigdzie tej sondy dalej wcisnąć tak jest ten parownik szczelnie za budowany; brakuje mi juz pomysłów;

a najlepsze jest top że ten bok parownika jest w stanie jak nówka; zero kurzu, zero jakichkolwiek sladów wilgoci, grzybów czegokolwiek co by świadczyło o zaduchu; a przecież przy załączaniu klimy po dłuższej przerwie wyraźnie czuć nieświeże powietrze. takze póki co stoję w miejscu.

rozebrałem też lewą stronę osłony nóg i też lipa widać rurki od nagrzewnicy chyba - ale też wszystko jest szczelnie zabudowane

pozostaje mi jeszcze wyjać dmuchawę ale ..ciasno na tym podszybiu, że....

albo psiknąć przez kratki wlotu tylko nie wiem czy trafi to na parownik

po kilku dniach szukania znalazłem w necie coś takiego:

nie jest to compact ale ... podejrzewam, że cały zespół parownika i nagrzewnicy jest identyczny albo podobny

jak ktoś ma jakiś pomysł to dawajcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.