Skocz do zawartości

Pytanie o dystanse


DARECKI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,może ktoś już zadawał to pytanie przedemną ale nic nie mogę znależć.

Noszę się z zamiarem kupienia dystansów na koła,proszę o opinie i porady ,jakie najlepiej bedą pasowały do mojej Niuńki(E-34 525)

koła mam w standardowym rozmiarze 205/70/15.Pytam bo nie chce przesadzić z szerokoscia ale chciałbym rownież widziec jakiś efekt. :cool2:

Dzięki z góry

2FST4U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także chciałbym się podłączyć. W zwiążku z tym chciałbym spytac o filozofie montowania dystansów na piastę koła. Po co montuje się dystase? czy poprawiają one waory trakcyjne pojazdu?

Wreszcie czy i gdzie można je kupić?

 

Zapytam jeszcze , czy po założeniu tuleji dystansujacych na piastę koła trzeba zmieniać felgi....???

 

Dziękuję za wszelkie konkretne rady w tym wątku. Za posty w stylu"ja mam i sa ETSIBEJAZ ..." z góry dziękuje i prosże nie zaśmiecac forum.

 

 

Dziekuję i pozdrawiam w imieiu swoim i kolegi, który zaczął ten watek.

"Mężczyznę poznać nie po tym jak zaczyna, ale po tym, jak kończy..." Leszek Miller

"Czy stać nas na to, aby nas nie było stać..?" Kazimierz Marcinkiewicz


2oo> niż 4 koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystanse poprawiają nieco prowadzenie auta w zakrętach , auto troche lepiej wygląda (moje zdanie) , niestety powodują szybsze zużywanie się łożysk , bo koło nieopiera się centralnie na łożysku tylko od niego odsunięte ,
Jeśli nie idzie na siłe , trzeba użyć jeszcze większej siły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szybkie jest te zuzywanie sie łozysk? chodzi mi o przebiegi...

 

Domyslam sie iz producent tak dobrał rozstawy osi i inne wymiary aby w sposób optymalny pogodzic wygląd i prowadzenie pojazdu....a tuleje sa amatorską ingerencją w ukł jezdny.

"Mężczyznę poznać nie po tym jak zaczyna, ale po tym, jak kończy..." Leszek Miller

"Czy stać nas na to, aby nas nie było stać..?" Kazimierz Marcinkiewicz


2oo> niż 4 koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak szybkie , bo to zależy od szerokości dystansu i stanu samych łożysk ,

 

Domyslam sie iz producent tak dobrał rozstawy osi i inne wymiary aby w sposób optymalny pogodzic wygląd i prowadzenie pojazdu....a tuleje sa amatorską ingerencją w ukł jezdny.

 

Zgadzam się z tym

Jeśli nie idzie na siłe , trzeba użyć jeszcze większej siły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szybkie jest te zuzywanie sie łozysk? chodzi mi o przebiegi...

 

Domyslam sie iz producent tak dobrał rozstawy osi i inne wymiary aby w sposób optymalny pogodzic wygląd i prowadzenie pojazdu....a tuleje sa amatorską ingerencją w ukł jezdny.

Szwagier w astrze kombi wstawil dystanse 18mm na tylnej osi.Musze przyznac ,ze prowadzenie zdecygowanie sie poprawilo(nie zamiata tak zadkiem na zakretach).Jezdzi z tymi dystansami juz prawie trzy lata i nic sie nie dzieje z lozyskami.Wizualnie tez jego opelek lepiej sie prezentuje, taka jest przynajmniej moja subiektywna ocena:)

2FST4U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOJ BRAT SPRZEDAJE MASOWO DYSTANSE, TOCZYMY ... sprzedawane na aukcji ... http://allegro.pl/show_item.php?item=82816966

 

chetni? :) dystanse sa super zrobione, sam mam montowane 2cm do mojego ... jak tester jestem, auto nie do poznania na dystansach.

www.bmwproject.pl

www.szczyrbowski.pl

E36 TURBO 325i & E46 TOURING 330D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOJ BRAT SPRZEDAJE MASOWO DYSTANSE, TOCZYMY ... sprzedawane na aukcji ... http://allegro.pl/show_item.php?item=82816966

 

chetni? :) dystanse sa super zrobione, sam mam montowane 2cm do mojego ... jak tester jestem, auto nie do poznania na dystansach.

 

 

Moze kolego podeslalbys kilka fotek do wgladu?

No i napisz koniecznie czy faktycznie autko lpiej sie trzyma drogi :cool2:

2FST4U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prowadzenia to sie zgodze ,na pewno sie poprawia . To tak jakby zalozyc szersze kola -zwieksza sie szerokosc i obniza srodek ciezkosci, ale nie nalezy przesadzac bo za wystajace kola poza obrys pojazdu mozna dostac mandacik

Pozdro

Pozdrawiam wszystkich chorych na tzw chorobe BMW :)

http://img500.imageshack.us/img500/4504/06102004bmwe34series5m5resize3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...a gdzie dobrać śruby??macie jakieś adresy??Chodzi mi o śruby z zabezpieczeniem o 20mm dłuższe od standardowych BMW :D

Śruby sprzedaje na allegro ten sam gościu.

Zastanawiam sie tylko czy takie dydtanse sa calkowicie bezpieczne...

Wydaje mi sie ,ze lepiej byloby uzyc takich z otworami nieprzelotowymi(inne otwory do piasty i inne do felgi).W koncu nasze niunie maja dosyc duze momenty,nie tak jak astra szwagra :roll2:

2FST4U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że przelotowe są bezpieczniejsze, bo jak się coś ukruszy to zawsze wisisz na śrubie, a przy nieprzelotowych masz 10śrub zamiast 5 i skomplikowaną strukturę :mrgreen:

Tak mi się wydaje, a co do momentu i ps to nie stanowi zagrożenia...

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w poprzednim samochodzie dystanse 20mm na stronę.Auto prowadziło sie dużo lepiej niz bez nich. Zakładałem je zaraz po wyjeździe samochodem z salonu,przejechałem 75000km i wszystko grało.Samochód należał do tych "delikatnych" (francuskich :wink: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ju to pisalem raz na innym topicu,moj brat sprzedaje, toczy, dystanse do 3ki i 5tki (5x120) sruby tez mozna u niego kupic. chetni niech sie odezwa. zostalo jeszcze kilkanascie sztuk. 1cm przewaznie toczy. ze wzoru z m-technika, centrowane,wykonane w 100% zarąbiscie!!!!

www.bmwproject.pl

www.szczyrbowski.pl

E36 TURBO 325i & E46 TOURING 330D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.