Skocz do zawartości

E36 318i 1993r zamknieta tylna klapa


aroarus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zatrzasnela sie tylna klapa w mojej 318 z 93r i nie idzie jej otworzyc, centralny zamyka sie na raz ale silownik w klapie nie reaguje, kluczyka w zamku klapy nie da sie przekrecic (jest w pozycji pionowej), dojscie do bagaznika z tylu raczej odpada bo nawet po wyjeciu tej blachy za siedzeniem jest butla w bagazniku wiec lipa...mechanik twierdzi ze mozna tylko przekrecic czyyms zamek na sile i bedzie gralo, macie moze jakies pmysly jak to naprawic, pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij oświetlenie tablicy i tą plastykową osłonę to może jakoś uda ci się dojść , troszkę gimnastyki ale powinno ci udać się odblokować zamek .

Przygotuj drut ze 30 cm i na końcu zagnij haczyk wsadź drut w otwór w klapie od strony kierowcy jak złapiesz cięgno centralnego zamka to ciągnij w lewo powinno odskoczyć (jak się za szybko nie wqrwisz to ci się uda powodzenia!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz zapasowe klucze? Może spróbuj innym kompletem - zapadki w zamku od bagażnika nie są tak często używane jak np od kierowcy. Z czasem jak klucz się wyrobi to ciężko się zamek w bagażniku otwiera.

Ja mam u siebie to samo, z tym, że u mnie jeszcze klapa mi się otwiera z centralnego.

 

Także, może spróbuj go otworzyć kluczem zapasowym

Przyjemność zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym drutem nie bardzo wychodzi, gdzie mam szukac tej linki? na dol nie chce wejsc drut wiec chyba z tego nici... niektorzy pisza zeby aku odlaczyc na iles sekund, moze to pomoc? a co jesli zdejme tylna polke jest tam jakies dojscie?? dodam ze wkladka jest rozwiercona ale dalej nie puścił :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie cięgno ci się zablokowało, w miejscu gdzie siedzą lampki od oświetlenia tablicy masz w klapie małe otwory. Tam nie będzie linki tylko druciane cięgno jak dobrze pamiętam to idzie ono centralnie nad lampką po stronie kierowcy. Ja bawiłem się dobre 40minut zanim udało się ruszyć cięgna wiem, że robota licha ale szkoda klapy. Sory wprowadziłem cię w błąd właśnie mam cały zamek klapy przed nosem i cięgno zamka trzeba przesunąć w prawą stronę. Jak zdejmiesz półkę to musiał byś wejść do środka zdemontować plastykową osłonę pod maską (przy zamkniętej masce jedynie można ją wyłamać , koszt używki 20zł ) i kluczem 10 odkręcić zatrzask zamkahttp://allegro.pl/zamek-zatrzask-bmw-e36-klapa-tyl-sedan-i2310593956.html

 

POWODZENIA I CIERPLIWOŚCI !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć widoczne na zdjęciu dwie śrubki ( klucz 10) i masz otwartą klapę, jak już będziesz miał otwartą to bez problemu dobierzesz się do wnętrza klapy (w zamku można wymienić samą wkładkę) Plastykową osłonę klapy masz na mocowaną na spinkach po jej zdjęciu bez problemu dobierzesz się do bebechów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, ale wczoraj go rozwiązałem. Odłączyłem na 5 minut akumulator i się odblokował, ale jako że aku mam w bagażniku, to musiałem przy skrzynce bezpieczników odkręcić kabel który do niej przychodzi od aku. Jeżeli ty masz dostęp do bagażnika (ja mam butle za kanapą) to bez problemu go otworzysz, wystarczy zdjąć 4 zatrzaski od tapicerki( od dołu) i złapać za drut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko rozwiazane, wystarczyło rozebrac siedzenia tylna polke i przez otwor na głośnik odkrecić własnie te dwie sruby, potem chwile siłowania z klapa no i nie obyło sie bez pekniecia tego plastyku na progu, jezeli ktosby mial wlasnie taki problem to tylko przez glosnik mozna sie dostac :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.