Skocz do zawartości

[e36] Bicie na kierownicy przy hamowaniu


bober86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich hyle czoła

mam taki malutki problem od jakiegoś czasu bila mi kierownica mniej więcej od zimy myślałem ze to felgi wiec przyszedł letni sezon zmieniłem na lato a tu dalej bije z racji tego wziolem sie za wymiane zawiechy wiedzac ze auto stalo w garazu 10 lat to przy naglym rozpoczeciu eksploatacji jeszcze w sezonie zimowym moglo sie posypac ale odziwo wszystko bylo ok mimo to dla pewnosci poszly wahacze meyla hd wraz z koncowkami tulejam poszly tarcze klocki w akcie desperacji zmienilem piasty a bicie jak bylo tak jest tarcze proste ( dawalem do sprawdzenia)

 

ma ktos z was pomysl na ta dolegliwosc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja miałem kiedyś podobny problem, winą za bicie kierownicy przy hamowaniu było nierówne ciśnienie w kołach. Dopompowałem i było ok. Tak jak ktoś też wspomniał, może koła masz nie wyważone?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem bicie na kierownicy przy hamowaniu. Wyczuwalne dopiero przy wyższych prędkościach (ponad 100km/h).

Powodem była tarcza hamulcowa z przodu.

 

-------

 

 

podpisuje sie miałem dokładnie taki sam problem i takie same okazało się rozwiązanie wymiana tarczy

ludzką rzeczą jest błądzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo dwa lata temu i w moim przypadku nie były to tarcze, źle wyważone koła itp. Po prostu tłoczek hamulcowy się nie cofał i klocki były zaciśnięte częściowo na tarczach. Tarło tak, że aż było wewnątrz czuć swąd nadpalanych klocków, a przy tym spalanie paliwa wzrastało. Trzeba po prostu zakupić zestaw naprawczy do hamulców, koszt wtedy wynosił coś około 30 zł. Jest to zestaw kilku gumowych elementów, już niestety nie pamiętam wszystkich dokładnie jak one wyglądały no i oczywiście trzeba je wymienić. Pamiętam tylko tyle, że były tam takie tuleje, które wchodziły na tłoczek. W moim przypadku były sparciałe już częściowo i nie pozwalały na cofnięcie się tłoczka. Po założeniu zestawu wszystkie nieprzyjemności zniknęły:) Także polecam i być może w Twoim przypadku to tez będzie to, a koszt tego typu naprawy jak sam widzisz jest bardzo niewielki:)Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.