Skocz do zawartości

F10 Opcja BMW online czyli pogoda i mapy Google


Saint74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W moje F10 mam opcje internetu, integracji z ipodem itp. Nie mam kupionych BMW apps. W konfiguratorze BMW przy opcji Aktywacja internetu wyświetla sie obrazek pokaujący ekran z prognozą pogody.

 

Czy ktoś się orientuje co zrobić aby mieć to u siebie czyli własnie progonzę i chyba mapy google.

 

U mnie w menu usługi BMW jest tylko hotline, internet a nie widać BMW Online.

 

Czy to prawda, że BMW online wymaga zakupu BMW apps? Takie info otrzymałem w ASO Bawaria Katowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jak jesteś z okolić W-wy to zwróć się do kolegi NawiExpert.

BmwOnline ma parę fajnych funkcji ale 2tys. to nie jest warte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam inny problem. Mam dostępną usługę BMW online, APPS, internet, teleserwis, hotline a gdy chcę uruchomić online mam komunikat aby włączyć usługę transmisji danych w urządzeniu bluetooth. Paruję się przez nokię E-52. Internet działa ale sakramęcko wolno.

Serwis mąci że chyba coś z telefonem.

Ma ktoś lekarstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Paruję się przez nokię E-52. Internet działa ale sakramęcko wolno.

Serwis mąci że chyba coś z telefonem.

Ma ktoś lekarstwo?

Jak połączyłeś się z internetem przez E52? Włączałeś coś w telefonie poza BT? Jakieś ustawienia czy coś? Mam taki telefon, chciałem go na stałe zostawić w samochodzie jako modem ale po sparowaniu widać tylko książkę, smsy i da się dzwonić, nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się gdzie odchaczyć to udostępnianie.

Jeżeli chodzi o E52 to mam zainstalowany w telefonie Joikuspot który umożliwia zrobienie z telefonu router. Ale w tym przypadku z tego nie korzystam. Wszystkie ustawienia standardowe a łączy się automatycznie po wybraniu Internet w idrive. Więcej szczegółów mogę podać na zasadzie porównania obu konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw APPS jest dostępne jako kod FSC .Jako partner BMW możemy zamówić ten kod z BMW i zaimportować do samochodu poprzez ISTA/P online. Koszt wgrania BMW APPS z kodem aktywującym około 1000 PLN.

 

Ważne : BMW APPS to nie jest dostęp do internetu tylko i wyłącznie : Facebook , twiter i inne cuda z iphona pogoda , kalendarz.

 

Możemy pomóc.

 

Istnieje możliwość uruchomienia tej opcji bez FSC ale ważny jest poziom softu samochodu i wtedy koszty niższe.

 

Ostatnio uruchamialiśmy tą opcję w F25 i fajnie działa wtedy jeszcze dołożyć kabel video i mamy video z Iphona na ekranie z Snapin IPhone . Ważne musi być w aucie snapin media nie music i podstawa po tel z wyjściem video.

 

W bmw online mamy pogodę i wiadomości . Dodatkowo można uruchomić gadżety niedostępne w Polsce tj. Google paronamico , street view i inne . załączę zdjęcia w następnym poście...

 

Internet niestety jeszcze jest nie dostępny w ASO jako aftermarket , pracują nad tym.

 

Mamy sposób jak to uruchomić...

Edytowane przez BMW_NAVI_GARAGE

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i oczywiście BMW Apps to radio internetowe przez Iphona.

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Witam. Jestem świeżym posiadaczem f10. w liście dostępnych usług w i drive mam m.in. bmw online. gdy włączę w tel. udostępnianie połączenia internetowego przez bluetooth i następnie wchodzę w bmw online to wyskakuje mi komunikat "włącz usługi danych do urządzenia Bluetooth lub skontaktuj się z serwisem" i dalej nic się nie dzieje. Nie wiem czy robię coś źle, czy trzeba coś wykupić by to działało . Proszę więc pomoc w ogarnięciu tego :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Witam. Jestem świeżym posiadaczem f10. w liście dostępnych usług w i drive mam m.in. bmw online. gdy włączę w tel. udostępnianie połączenia internetowego przez bluetooth i następnie wchodzę w bmw online to wyskakuje mi komunikat "włącz usługi danych do urządzenia Bluetooth lub skontaktuj się z serwisem" i dalej nic się nie dzieje. Nie wiem czy robię coś źle, czy trzeba coś wykupić by to działało . Proszę więc pomoc w ogarnięciu tego :D

 

Jaki rocznik auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A to nie jest tak ze auto samo w sobie ma tez simke

Wbudowany modem z SIM jest dopiero od LCI (a dokładnie bodajże od 07.2013).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bez znaczenia z jakiego rynku i kiedy skonczyl sie abonament. ( oczywiscie auto europejskie ) Wykupujesz uslugi ktore chcesz na minimum 1 miesiac - wybor jest ci do uslug i czasu ich trwania - wszystko przez sklep w aucie lub przez strone connected drive ! To dotyczy aut z nbt !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest do końca tak jak mówisz. Mam auto z 23.10. 2012 z NBT z rynku niemieckiego. Na początku udało się sparować samochód przez ConnectedDrive. Po upgradzie niestety opcje internetu itd. zniknęły. Na infolinii powiedzieli, że dla tego modelu nie ma już wsparcia usługi. Jeśli kolega ma też samochód preLCI może ma ten sam problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majac na mysli nbt - myslalem o autach poliftowych ! A tak swoja droga jaka moze byc roznica w tym systemie w przed i po lifcie ? Nbt to nbt - ja zapytalbym w serwisie jeszcze raz !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam auto z 23.10. 2012 z NBT z rynku niemieckiego.

To się zgadza, bo NBT fizycznie pojawiło się 09.2012.

Ale wsparcie usług ConnectedDrive bazujących na modemie wbudowanym w auto oficjalnie jest dopiero od 07.2013.

 

A tak swoja droga jaka moze byc roznica w tym systemie w przed i po lifcie ? Nbt to nbt - ja zapytalbym w serwisie jeszcze raz !

Modem (ze slotem SIM) tak naprawdę znajduje się w module Combox, a w przypadku NBT - Combox jest wbudowany już w NBT.

Może było tak, że pierwsze egzemplarze NBT (przed 07.2013) nie były w ogóle wyposażane w SIM.

Albo np. testowo były - jednak w związku z oficjalnym wsparciem systemu dopiero od 07.2013 karty provisionowane przed tą datą nie miały potem przedłużonej aktywacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Po lifcie za komunikację z internetem i związanymi usługami odpowiada osobny moduł TCB.Bez niego możesz połączyć usługi tylko przez swój telefon. Jest możliwe dołożenie TCB ale trzeba sprawdzić w BMW jakie są z tym dodatkowe wymagania.TCB musi być nowy i przygotowany pod Twoje auto tzn. mieć zgodny SIM i numer Imei.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pytanie. Czy ja u siebie w aucie moge wlaczyc internet poprzez Bluetooth czy tylko przez te karte sim.

Mam u siebie

S612 BMW assist

S614 internet

S615 extended bme online information

S616 bmw online

Chodzi mi o jakikolwiek internet. Bo to bmw online to tylko z karta tak? Auto z 2010 roku

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.