Skocz do zawartości

Wysokie spalanie 2.0d 177KM


kamil20011

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam pytanie

Od ponad miesiąca używam e90 2009 rok 2.0d 177 km i jeźdźąc po Krakowie na załączonej klimie ( może nie jak emeryt ) cały czas mam spalanie 9,5l

Natomiast w trasie do 180 spalanie 6-7 litrów

Głównie chodzi mi o miasto ponieważ mamy e60 równeż 2.0d 177 km ( lecz poddana jest wirusowi ) i spalanie sięga 7,2 - 7,7 l

 

Jechałem w trasie ostatnio e90 a za mną e60 i na tym samym odcinku spalanie było takie samo .

 

Fakt faktem po Krakowie średnia prędkość to ok, 44 km/h natomiast w e60 ok 32-34 km/h

 

Może te auta tak palą ale dziwni mnie fakt że e60 cięższy samochód a pali mniej ... w dodatku od kilku dni robię test na jazdę Pana w kapeluszu i z włączonym start-stopem i dziś po przejechaniu przez Kraków już jest prawie 9 litrów

 

Zakładając ten temat nie chodzi tutaj o to że "szczypię" się na paliwo , tylko ciekawość bo może mam coś zepsute a nie wiem :)

 

Ogólnie z kim bym nie rozmawiał i jak powiem a nawet pokażę że spalanie jest 9,5 litra to jakoś zdziwienie jest naprawdę duże

Edytowane przez kamil20011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mój pali tyle samo na kołach 17 cali 225.Spalanie wzrosło ok 1,5 l jak wrzuciłem właśnie 17 na lato - w zime po wawie non stop korki palił 8 - teraz 9,5 - wydaje się to normalne. Trasa 6-6,5 max
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam e92 320dA jeżdżę już rok po Krakowie i w mieście spalanie 9/9,5 a trasa 6,5/7 na 18/235/35 . Chyba tak już ma ten silnik ,najsmieszniejsze jest to ,ze jeżdżę jeszcze e70 w 3.0d i ma tylko o 1l większe spalanie w miescie .Sam sie zastanawiałem czemu tak jest bo wcześniej jeździłem e60 3.0d i spalanie w mieście było takie same...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na majowke lecialem do Bialki. Jechalem z dzieckiem wiec 110-120. Spalanie na trasie 6.2 . Zakopianka i gory 6.5. A jak wracalem juz troszke agresywniej to 6.5 - 6.6. Opony 235/40/18 wiec wydaje mi sie ze w normie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam pytanie

Od ponad miesiąca używam e90 2009 rok 2.0d 177 km i jeźdźąc po Krakowie na załączonej klimie ( może nie jak emeryt ) cały czas mam spalanie 9,5l

Natomiast w trasie do 180 spalanie 6-7 litrów

Głównie chodzi mi o miasto ponieważ mamy e60 równeż 2.0d 177 km ( lecz poddana jest wirusowi ) i spalanie sięga 7,2 - 7,7 l

 

Jechałem w trasie ostatnio e90 a za mną e60 i na tym samym odcinku spalanie było takie samo .

 

Fakt faktem po Krakowie średnia prędkość to ok, 44 km/h natomiast w e60 ok 32-34 km/h

 

Może te auta tak palą ale dziwni mnie fakt że e60 cięższy samochód a pali mniej ... w dodatku od kilku dni robię test na jazdę Pana w kapeluszu i z włączonym start-stopem i dziś po przejechaniu przez Kraków już jest prawie 9 litrów

 

Zakładając ten temat nie chodzi tutaj o to że "szczypię" się na paliwo , tylko ciekawość bo może mam coś zepsute a nie wiem :)

 

Ogólnie z kim bym nie rozmawiał i jak powiem a nawet pokażę że spalanie jest 9,5 litra to jakoś zdziwienie jest naprawdę duże

 

Mi podczas przejazdu przez Kraków pokazalo 7.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawdzcie termostaty. Może silnik sie niedogrzewa. Jestem w stanie zejść e90 w trasie poniżej 4 l, w trybie mieszanym żona ma spalanie poniżej 5. W jedynce mailem chyba od nowości uwalony termostat, po wymianie spalanie spadło o 0,5-1l

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4L ? a pózniej powstają legendy że do Zakopanego jedziemy tyle co z Krakowa do Warszawy

 

Jeżeli byłby uszkodzony termostat to chyba wychodziło by na komputerze ?

 

Ja w e60 miałem rekord 5,0 w trasie ale seicento mnie wyprzedzało

Nie wiem co jest niezwykłego w spalaniu na poziomie tego co deklaruje producent. Termostat nie daje żadnych objawów w kompie!

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie wzrosło ok 1,5 l jak wrzuciłem właśnie 17 na lato

 

To ja mam u siebie 18 i spalanie wzrosło może o 0,5l więc raczej nie jest to powód wzrośnięcia twojego spalania.

 

Ja w mieście spalam 9 l przy klimie przy dynamicznej jeździe ale silnik m47.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak, kręcę się po mieście to komputer pokazuje 8L po około 10km, trasa krajówka e57 prędkość 120-140 6,5L. Zatankowałem już dwa zbiorniki i średnio wyszło: pierwszy zbiornik 800km i 56L to około 7l/100, drugi zbiornik 900km i 58,5L to daje około 6,5/100km. Te dwa zbiorniki to trasa w 90 procentach. Jest to spalanie z delikatnej jazdy mam to auto od miesiąca i jakoś nie mogę się przyzwyczaić do lewarka zmiany biegów, długie przełożenia, co nie zachęca do przełożeń w dół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj 320d 2006r spala na miescie na krotkich odcinkach ok 9,5l... W trasie 5,2 do 6l. Myslalem ze tak ma byc patrzac jak lata wskazowka od spalania przy ciaglym ruszaniu i przyspieszaniu w miejskiej jezdzie, slyszalem ze diesel nie ma sie wtedy kiedy nagrzac, ale moze myslicie, ze wartoby spawrdzic ten termostat? Jaki wogole jest przyblizony koszt tej czesci w razie czego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie nic nie kosztuje bo robisz to sam w ukrytym menu.

 

Termostaty masz dwa, mniejszy egr kosztuje ok 140-150zl, większy około 30 zl więcej. Dobrze jest wymienić dwa za jednym razem-z reguły wymiana jednego nie za wiele daje a robotę robisz raz.

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie nic nie kosztuje bo robisz to sam w ukrytym menu.

 

Termostaty masz dwa, mniejszy egr kosztuje ok 140-150zl, większy około 30 zl więcej. Dobrze jest wymienić dwa za jednym razem-z reguły wymiana jednego nie za wiele daje a robotę robisz raz.

 

W ukrytym menu tzn. w i drive-ie. przy kombinacji 3 w lewo 3 w prawo itd ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Idrivie jest bo Idrive nie mam - ja to robię w zegarach.

 

Wciskasz na kilkanaście sekund przycisk kasowania przebiegu dziennego /nie przejmuj sie pojawiającymi się ikonami na wyświetlaczu/ aż pojawi się 01.__ na wyświetlaczu.

Puszczasz i klikasz kilkanaście razy aż dojdziesz do pozycji 19. Odczekujesz chwilkę - pojawi się możliwość wpisania kodu - może pół sekundy i "wklikujesz" sumę ostatnich 5-ciu cyfr z Twojego VINu /mój 53163 suma 18 i te 18 to mój kod/

Odczekujesz aż wróci samo do do 01.__ i klikasz do pozycji 07. i już masz temperaturę silnika...

Kto mi powie dlaczego nie ma tej temparatury dostepnej w BC :duh:

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio w tym samym czasie robiłem wirusa i wymieniałem olej. Spalanie przed miałem średnio 7/7,5 litra a po akcji wzrosło koło 9. Wątpię żeby wirus aż tak podniósł spalanie i nie wiem czy to nie wina oleju. Mechanik zalał mi jakiegoś Totala 5W30. Olej może podnieść spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.