Skocz do zawartości

Wysokie spalanie 2.0d 177KM


kamil20011

Rekomendowane odpowiedzi

Kamil sprawdź tą temperaturę w ukrytym menu, dowiesz się czy termostaty są ok. Twoje spalanie jest dość wysokie, chyba, że cały czas gaz na maksa. Bo ja na automacie w Idrive od ostatniego kasowania mam przejechane prawie 4 tys. km i spalanie 7,0, z czego dość dużo po Poznaniu i na trasach z ładną prędkością :D Koła też 18 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to zapraszam do Warszawy na codzienny dojazd do centrum - reset na BC i pojeździjcie tydzień :) 9,5 l jak w mode strzelił będzie :mad2: gwarantuję. Golf IV 1.9 tdi 90 KM palił mi 8 więc o czym my tu rozmawiamy - korki to zmora jeżeli chodzi o spalanie, niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Idrivie jest bo Idrive nie mam - ja to robię w zegarach.

 

Wciskasz na kilkanaście sekund przycisk kasowania przebiegu dziennego /nie przejmuj sie pojawiającymi się ikonami na wyświetlaczu/ aż pojawi się 01.__ na wyświetlaczu.

Puszczasz i klikasz kilkanaście razy aż dojdziesz do pozycji 19. Odczekujesz chwilkę - pojawi się możliwość wpisania kodu - może pół sekundy i "wklikujesz" sumę ostatnich 5-ciu cyfr z Twojego VINu /mój 53163 suma 18 i te 18 to mój kod/

Odczekujesz aż wróci samo do do 01.__ i klikasz do pozycji 07. i już masz temperaturę silnika...

Kto mi powie dlaczego nie ma tej temparatury dostepnej w BC :duh:

 

ok dzieki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zapraszam do Warszawy na codzienny dojazd do centrum - reset na BC i pojeździjcie tydzień :) 9,5 l jak w mode strzelił będzie :mad2: gwarantuję. Golf IV 1.9 tdi 90 KM palił mi 8 więc o czym my tu rozmawiamy - korki to zmora jeżeli chodzi o spalanie, niestety.

heheheh Teraz najlepsza trasa jest przez centrum. Marszalkowska zamknieta i wszystko inne stoi. Wczoraj z mokotowa na bielany 1:30 :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zrobilem maly test miejski w moim e90 320d 2006r.

 

40 minut jazdy pomiescie, glownie 4 pasmowki po godzinach szczytu. Temperatura w pare minut dochodzi do poziomu ok 75 stopni i stamtad niechetnie sie rusza. Przez prawie pol godziny oscylowala w okolicy 76-78, dopiero pod koniec testu (ok 25 km!) temperatura osiagnela poziom 80-81, co i tak chyba jest za malo?

 

Moje spalanie w miescie to ok 9,5-10 l , w trasie ladnie pali 5-6 l.

 

Co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zrobilem maly test miejski w moim e90 320d 2006r.

 

40 minut jazdy pomiescie, glownie 4 pasmowki po godzinach szczytu. Temperatura w pare minut dochodzi do poziomu ok 75 stopni i stamtad niechetnie sie rusza. Przez prawie pol godziny oscylowala w okolicy 76-78, dopiero pod koniec testu (ok 25 km!) temperatura osiagnela poziom 80-81, co i tak chyba jest za malo?

 

Moje spalanie w miescie to ok 9,5-10 l , w trasie ladnie pali 5-6 l.

 

Co myslicie?

 

Ja bym od razu wymienił oba termostaty.

Stawiam że termostat EGR jest walnięty na 99,9%, a główny jest sprawny, ale na jakieś max 70%, wiec tylko wymiana obu da oczekiwany efekt.

Ja wymieniłem kiedyś u siebie termostat EGR - temp wzrosła z ok 75 na 83'C. Później po tygodniu wymieniłem jeszcze termostat główny i już temperatura wzrastała do około 90'C.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przejechaniu ok 5 km temp szla normalnie do gory do chyba 98st i tyle. Tak ze mój jest ok

 

98'C po 5 km??? :shock: Moim zdaniem to trochę za dużo. Jak kiedyś sprawdzałem temperaturę u siebie w 330d, to miałem max 93'C ale przez moment - przeciętnie 89-91'C

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przejechaniu ok 5 km temp szla normalnie do gory do chyba 98st i tyle. Tak ze mój jest ok

 

98'C po 5 km??? :shock: Moim zdaniem to trochę za dużo. Jak kiedyś sprawdzałem temperaturę u siebie w 330d, to miałem max 93'C ale przez moment - przeciętnie 89-91'C

 

dlatego napisalem chyba. :mrgreen: Ale jutro sprawdze i napisze jak mam na 100% :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio w tym samym czasie robiłem wirusa i wymieniałem olej. Spalanie przed miałem średnio 7/7,5 litra a po akcji wzrosło koło 9. Wątpię żeby wirus aż tak podniósł spalanie i nie wiem czy to nie wina oleju. Mechanik zalał mi jakiegoś Totala 5W30. Olej może podnieść spalanie?

 

Chip podobno ma obniżyć spalanie

 

Jak sprawdzić przez iDrive temperaturę silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio w tym samym czasie robiłem wirusa i wymieniałem olej. Spalanie przed miałem średnio 7/7,5 litra a po akcji wzrosło koło 9. Wątpię żeby wirus aż tak podniósł spalanie i nie wiem czy to nie wina oleju. Mechanik zalał mi jakiegoś Totala 5W30. Olej może podnieść spalanie?

 

Chip podobno ma obniżyć spalanie

 

Jak sprawdzić przez iDrive temperaturę silnika?

 

Przy normalnej jeździe spalanie powinno być minimalnie niższe - auto ma lepszą dynamikę jest bardziej elastyczne. Natomiast w przypadku wykorzystywania dodatkowych koni spalanie jest większe. Moc się z powietrza nie bierze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki jutro dzwonie do serwisu i umawiam sie na wymiane :)

 

Termostaty kup koniecznie w serwisie, cena podobna ale jednak są lepsze i wytrzymalsze.

Wymianę termostatów możesz sam ogarnąć w jakieś dwie godzinki (a sam egr w kilkanaście minut).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatury w ukrytym menu,

robię wszystko tak jak należy, wchodzę do menu, wpisuję sumę mojego VIN'u. Jest OK. Następnie wchodzę w pozycję 07 i po puszczeniu guzika od razu wywala mnie do "głównego meu" - temperatura, przejechane km itp. Zaznaczam, że robiłem operację na włączonym silniku... Ktoś poradzi co źle robię...?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem teraz na 100% pewien ale test chyba idzie bez wpisanego kodu. Jutro sprawdzę i dam znać /o ile ktoś mnie nie uprzedzi/ czy tak jest w rzeczywistości czy mi się coś pokręciło.

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko chyba zależy od jazdy po chipie

e60 mam po chipie i w trasie różnica pomiędzy jazdą przy 140-150 a cały czas nie schodząc poniżej 200 różnica jest naprawdę minimalna.

W mieście też jest różnica lecz nie wypowiem się ile dokładnie ponieważ dawno już był robiony wirus i nie pamiętam wcześniejszego spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.