Skocz do zawartości

ADS nie można połączyć się za pomocą INPA, DIS


matig2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Mam koledzy wielki problem. Kupiłem interface od Viakena i nie mogę się połączyć z samochodem. Przeszukałem chyba cały internet i nic konkretnego nie znalazłem a ci od tego viakena to chyba tylko to sprzedają i za bardzo nie są w stanie pomoc. Mój problem wygląda następująco:

* Interface od viakena ADS na RS232,

* Laptop HP Pavilion dv6000 z win XP,

* Adapter ExpressCard naśladujący fizyczny port COM1 firmy UNITEK.

 

Problem miałem na początku z tym, że pojawiał mi się komunikat Createfile_error. Okazało się, że trzeba ustawić na port COM1 zrobiłem i INPA zaczęła się uruchamiać. Teraz mam w INPIE BATTERY ON ale IGNITION OFF i nie chce zaskoczyć. Włączam na zapłon i nic. A jak próbuję coś zdiagnozować to mam błąd: IFH-0009. W DISie mam problem także z połączeniem i przy opcji DIAGNOSIS i wybraniu modelu auta wyskakuje błąd: Fault number: 200.159.

 

Proszę bardzo o pomoc co i jak zrobić, pewno gdzieś popełniłem błąd z ustawieniami. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Mam koledzy wielki problem. Kupiłem interface od Viakena i nie mogę się połączyć z samochodem. Przeszukałem chyba cały internet i nic konkretnego nie znalazłem a ci od tego viakena to chyba tylko to sprzedają i za bardzo nie są w stanie pomoc. Mój problem wygląda następująco:

* Interface od viakena ADS na RS232,

* Laptop HP Pavilion dv6000 z win XP,

* Adapter ExpressCard naśladujący fizyczny port COM1 firmy UNITEK.

 

Problem miałem na początku z tym, że pojawiał mi się komunikat Createfile_error. Okazało się, że trzeba ustawić na port COM1 zrobiłem i INPA zaczęła się uruchamiać. Teraz mam w INPIE BATTERY ON ale IGNITION OFF i nie chce zaskoczyć. Włączam na zapłon i nic. A jak próbuję coś zdiagnozować to mam błąd: IFH-0009. W DISie mam problem także z połączeniem i przy opcji DIAGNOSIS i wybraniu modelu auta wyskakuje błąd: Fault number: 200.159.

 

Proszę bardzo o pomoc co i jak zrobić, pewno gdzieś popełniłem błąd z ustawieniami. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

 

 

Ja mam Viakena za 249zł , ads działa tylko i wyłacznie na porcie com który pracuje w zakresie 3F8-3FF . Na express card niema takich zakresów . Ja mam na pcmcia karte Silicom i ja idzie zmusić do pracy w tym zakresie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie do sprawdzania portów com jak na porcie COM1 ustawiłem ADS miałem opis ze działa na 3F8. Jak i gdzie mogę sprawdzić w jakim zakresie działa karta?? Dodatkowo napiszę że jak dzwoniłem do tych z viakena to mi gośc powiedział że na PCMCIA działa tylko adapter SILICOM lub ARGOSY a na expresscard tylko UNITEK taką jak tutaj:

http://www.komputronik.pl/product/137219/Akcesoria/Akcesoria_do_laptopow/ExpressCard_Kontroler_1xCOM_Unitek.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
To bardzo nie rzetelnej odpowiedzi udzilil Ci sprzedawca. Expresscard działa z założenia na emulacji USB a urządzenia USB są lokowane w przestrzenie tzw urządzeń wirtualnych. Żadna przejściówka expresscard nie będzie pracować na 3F8-3FF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Jestem tutaj nowy i zaczynam dopiero przygodę z diagnostyką dlatego proszę o wyrozumiałość. Mój problem polega na tym że po podłączeniu ADS-a do złącza diagnostycznego i odpaleniu inpy oraz wybraniu modelu auta przy próbie połączenia czy to z engine czy z airbag wyrzuca mi błąd: IFH-0009: No response from controlunit. Program will be stopped. ADS podłączony do portu COM bez żadnych przejściówek, Inpa 5.0.2. Ads złozony z projektu nerwusa. Czy zworka w tym fejsie ma byc zalozona czy to nie rozwiaze problemu? Czy do inpy musze instalowac vmware i konfigurowac go? Czy moglby ktos wrzucic lub podac linka do ediabas.ini z dzialajacej inpy na ADS-ie? Proszę o pomoc

 

Ewentualnie może jest ktoś z Częstochowy i mógłby mi pomóc osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem tutaj nowy i zaczynam dopiero przygodę z diagnostyką dlatego proszę o wyrozumiałość. Mój problem polega na tym że po podłączeniu ADS-a do złącza diagnostycznego i odpaleniu inpy oraz wybraniu modelu auta przy próbie połączenia czy to z engine czy z airbag wyrzuca mi błąd: IFH-0009: No response from controlunit. Program will be stopped. ADS podłączony do portu COM bez żadnych przejściówek, Inpa 5.0.2. Ads złozony z projektu nerwusa. Czy zworka w tym fejsie ma byc zalozona czy to nie rozwiaze problemu? Czy do inpy musze instalowac vmware i konfigurowac go? Czy moglby ktos wrzucic lub podac linka do ediabas.ini z dzialajacej inpy na ADS-ie? Proszę o pomoc

 

Ewentualnie może jest ktoś z Częstochowy i mógłby mi pomóc osobiście.

 

Jak masz na ads to nie podmieniasz pliku ediabas.ini , jedynie instalujesz jakos ads pakiet ediabasa , następnie po instalacji z lokalizacji C:\Ediabas\hardware\ADS odpalasz plik adssetup . Port rs232 ma być jako COM1 . Możliwe że źle złożyłeś interfejs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" jedynie instalujesz jakos ads pakiet ediabasa" jak mam to zrobić? Co do fejsa to raczej jest poprawnie złożony, może z packmanem mam coś nie tak, jak wewnątrz maja wyglądać te połączenia? U mnie jest połączone następująco:

 

 

"ADS"-"BMW20PIN"

KL15-Pin 16;

KL30-Pin 14;

KL31-Pin 19;

Rxd-Pin 15;

Txd-Pin 17(połączony z pinem 20);

Sia-res-Pin 7;

 

I co z tą zworką w fejsie, tryb normal jest kiedy jest zwarta czy rozwarta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.