Skocz do zawartości

Z4 jako jedyny samochód.


Iphone

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Użytkuję co prawda E93, ale sprawdza się jako samochód na codzień.

Zresztą myśłałem, żeby zmienić na Z4.

Ale 2 dodatkowe miejsca czasami się przydają, a jazda bez dachu sama przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, ten samochód nie nadaje się jako "jedyny" w domu. Własnie z powodu 2 miejsc. Uzytkuje ten samochód od roku i nie wyobrażam sobie jak bym funkcjonował nie mając X'a do niego w komplecie w garażu. No i nie ukrywajmy... zimą uzytkowanie Z4 jest z lekka śmieszne. Owszem, jak trzeba to trzeba. Ale.... :duh:

Jeżeli budżet ograniczony to polecam coś bardziej cywilizowanego, a jezeli nie ograniczony to przynajmniej w pakiecie jakieś uzywane auto "normalne" na tza. uzytkowanie codzienne.

"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pytanie o bagażnik, czy duża walizka się tam zmieści?

Tydzień majowy przejeździłem po Polsce i jakoś udało mi się spakować w dwie walizki o wymiarach 60x35x30.

Również jedna duża walizka o wymiarze 80x50x30 też się zmieści, więc nie jest tak źle. :mrgreen:

Jedynie to aby zapakować a potem wyjąć walizki dach musi być zamknięty. Ale to mały problem.

Z4 obecnie panujące jest przepięknym coupe :cool2:

Fakt :cool2:

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy otwartym dachu, co realnie da się zmieścić w bagażniku?

wygląda to tak, że przy otwartym dachu gdy otworzysz klapę bagażnika to masz szczelinę szerokości około 30cm, więc zbyt wiele między elementami dachu a progiem bagażnika nie wciśniesz :wink: Jakieś luźne rzeczy upchasz.

A wygląda to tak:

http://img848.imageshack.us/img848/8610/baganikz4.jpg

w z4 e85 jest lepiej to rozwiązane, bo czy złożony dach, czy rozłożony dostęp jest dobry.

No ale to już starszy model :wink: i z4 e85 w zimie nigdy nie użytkowałem a e89 chyba będę czasem wyjeżdżał. :mrgreen:

...........chyba :norty:

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy otwartym dachu, co realnie da się zmieścić w bagażniku?

A nic.... normalnie nic. Teczka do pracy i pod warunkiem że nie poszalałes ze śniadaniem w tej teczce...

Słuchajcie... Z4 nie jest samochodem do transportowania. Jak rozkładasz dach to bierzesz karte kredytową i możesz jechać w trase.... a jak jedziesz na biwak, to grila, skrzynki piwa, koszyka z prowiantem... nie wsadzisz. Nie rozumiem dylematu. Do tego żeby wozić bagaże są auta normalne, a Z4 jest nienormalnym samochodem bo jest Radsterem i jak sama nazwa wskazuje, nie służy on do wożenia bagaży ;-)

"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Z4:

http://www.roadsterbag.info/resources/_wsb_515x386_Roadsterbag+Koffer+BMW+z4+e89+2+koffer.jpg

http://www.roadsterbag.info/resources/_wsb_515x386_Roadsterbag+Koffer+BMW+z4+e89+voll+geschlossen.jpg

http://www.roadsterbag.info/resources/_wsb_515x386_BMW+Z4+e89+Roadsterbag+Koffer.jpg

 

W E93 można jeszcze mieć bagaż tutaj

http://i230.photobucket.com/albums/ee182/captainaudio/Bimmer/DSC00047.jpg?t=1296102007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne zdjęcia. Zapewne z prospektu Accesorium made by BMW. Jestem przekonany że nikt z nas niema takiego zestawu walizeczek :lol:

A jezeli juz... to ja dziękuję za nie. Ich praktyczność jest taka jak wożenie skrzynki z piwem. Żeby ją (podobnie te walizy) wsadzić pod domem trzeba rozłożyć dach... potem go złożyć i pojechac bez dachu do sklepu... gdzie trzebą ją (podobnie walizy pod hotelem) wyjąć i pójść do sklepu. Wiec znów trzeba dach rozłożyć i zrobić pokazówke. Więc jest prostsze rozwiązanie. Wsadzić tą skrzynke lub walizy zwykłe i nie składać dachu w ogóle. Wtedy mówimy o praktyczności względnej tego bagaznika. Albo inaczej: nie kupować kabrioletu no bo jak ze złożonym dachem jeździć to do dupy.... za drogi. A jak z otwartym... też do dupy bo nie praktyczny... nawet głupiej skrzynki nie można wsadzić z piwem.

Oczywiście są to tylko ironiczne riposty, ponieważ moim zdaniem pytanie o praktyczność też jest ironiczna. Nie jest to samochód praktyczny.

A teraz powaznie: autko jest rewelacyjne, daje prze-ogromny fun. Ja go użytkuje od 1,5 roku i jestem wprost zakochany w tym aucie. Jak tylko jest sucho i powyżej +10 stopni.... a do tego niemam w planie wożenia nikogo poza córką lub synem lub żoną.... zawsze go wyciągam i rozkoszuję się jazdą. A jak zachodzi koniecznośc jazdy na zakupy (większe) lub transport kompletu to niestety, Z4 dalej stoi w garażu przykryty pokrowcem z miękkiej flaneli.

I dzis, gdybym musiał sprzedać jeden z samochodów... Z4 byłby dalej moim wozidłem, ponieważ jest stworzony żeby dawać radość z jazdy. A do transportowania towaru, teściowej lub innego ustrojstwa zakupił bym do kompletu Cinquecento lub coś co sie równie dobrze nadaje do tego. Reasumując dla kawalera Z4 jako jedyny samochód - OK, ale dla żonatego faceta... koniecznie coś dodatkowego musi być w garażu. Chociazby Seicento ;-)

"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I trzecia opcja - żonaty bez dzieci też pasuje do Z4. Bagażnik widzę wystarczający dla mnie żeby zapakować dwie klatki dla kotów. Bosko. :cool2: e46 zatem zostawiam do roboty, a $ szykuję na Z4 335is.

 

PS.

 

Jeśli jest zapakowany po brzegi bagażnik i ktoś się zapomni (żona :D ) i włączy chowanie dachu, to jest jakiś bezpiecznik żeby się jednak nie złożył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest zapakowany po brzegi bagażnik i ktoś się zapomni (żona :D ) i włączy chowanie dachu, to jest jakiś bezpiecznik żeby się jednak nie złożył?

Wówczas masz nie zamknięty luk na dach (to ustrojstwo które widać na zdjęciu powyżej) i choćby żona chciała to nie da rady ruszyć dachem. Gorsza sytuacja, kiedy masz poukładane na tym zabezpieczeniu różne pierdoły. Wówczas może dojść do uszkodzenia.... zasłyszane a nie sprawdzone. Mnie sie nie udało nigdy włączyć mechanizmu dachu, kiedy miałem coś nie tak w bagażniku.

"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Przecież po to ma metalowy składany dach żeby być łatwe w użyciu przez cały rok.

Ja używam e85 3.0si jako jedynego samochodu i poza tym, że na ubitym śniegu chciałbym mieć ogranicznik mocy, to nie narzekam.

Co do zawieszenia to uważam że jest bardzo miękkie i komfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej przy metalowym dachu - jezdzilem cala zime E93 i jezdzi sie tak samo jak kazdym innym autem - przy e89 bedzie podobnie

Teraz przy e85 z hardtopem jest dokladnie to samo - a do tego zdecydowanie ciszej niz przy szmaciaku :D

Niepodwazalna zaleta - male wnetrze sie momentalnie nagrzewa :cool2:

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. W porównaniu z E86, który jest i tak miękki z amortyzatorami M sport, E89 powinien byc nawet bardzo komfortowy.

 

Zimą zetka jeździ jak wszystko inne, czasem tylko z uwagi na małą wagę i szerokie opony trudniej jest wykopać się z jakiegoś głębszego śniegu. Zimowe opony, wyłączamy przeszkadzajki, i jedziemy. Ja daję radę na letnich. Dużo cięższe E89 powinno mieć nawet lepszą trakcję tyłu na śniegu.

20141104_063438-1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 lat później...
Wszystko zależy jak użytkujesz auto. Jeżeli jesteś singlem lub z dziewczyną/narzeczoną/żoną (w zależności ile rzeczy jest w stanie zabrać, ale to w niektróych przypadkach tylko bus dałby rade :D ) to BMW Z4 sobie spokojnie poradzi jako jedno auto. Na codzień raczej nie zapełnia się bagażnika, na wyjazdy ze złożonym dachem spokojnie się zapakujesz, ale sens tego auta jest kiedy jedziesz z otwartym dachem w słoneczny dzień i czerpiesz z tego 100% przyjemności "cabrio to nie auto to styl życia" :D wcześniej miałem e93, które bardzo miło wspominam, ale w sumie dwa dodatkowe miejsca robiły u mnie za bagażnik i co jakiś czas za atrakcje dla znajomych, którzy chcieli się przejechać (chociaż komfort jazdy z tyłu z otwartym dachem ma wiele do życzenia)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.