Skocz do zawartości

E36, 1.6- problem z zapaleniem.


swiniosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moj problem polega na tym ze od okolo 2 tygodni mam problem z zapaleniem silnika.

Gdy chce odpalić auto to po przekreceniu kluczyka rozrusznik ledwo kręci tzn zaczyna od zera i sie rozkreca pomalu i zapala wtedy.

Tak jak by mu brakowalo kopa, nie wiem ale wydaje mi sie ze zaczelo sie to po podlaczeniu tuby... Moze gdzies zrobilem zwarcie? Ale teraz juz odłaczylem tube i jest ten sam problem. W czasie jazdy nic sie nie dzieje nie gasnie ani nic...

Wczesniej aku kręcił normalnie prąd był i bylo okej nawet po sluchaniu muzyki na zgaszonym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź multimetrem jaki masz pobór prądu na postoju.

Zdejmij klemę - , ustaw pomiar A na multimetrze, czarna końcówka do odpiętego minusa, czerwona do podłączonego +.

Jeżeli jeżeli pomiar wyniesie więcej niż 0,05A to gdzieś Ci prąd ucieka.

Przyjemność zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
I BDB ZE WIWALILES TO ZLOMSTWO A MATOLOW NIE SLUCHAJ :nienie: AKUMULATOR I ROUSZNIK ZOSTAW W SPOKOJU

Matołów sobie znajdz wsród znajomych i nie obrażaj innych kolega opisywał jaki ma problem więc forum służy chociażby temu aby pomóc nakierować jaka może być przyczyna usterki.I część osób piszących zapewne pisze tu co sam doświadczył lub jest pewien co jest przyczyną .Co nie zmienia faktu,że po częsci masz rację.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak włożysz tube z powrotem i do tego założysz kondensator to nic sie nie stanie. tak jak włączyłeś tube to cały prąd szedł z aku najgorzej przy basach wtedy jest najwiekszy pobór mocy, a kondensator ma to do siebie ze ten skok ładunku niweluje poniewarz gromaddzi energie.Wtedy aku troktuje kondensator jako kolejny odbiornik produ tylko ze nie ma skoku produ lecz stałe ładowanie, a podczas basów energia pobierana jest z kondensatora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.