Skocz do zawartości

[E81] Szyba pękła sama z siebie???


elomike

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziwnej rzeczy doświadczyłem ostatnio, jadę sobie spokojnie a tu patrzę, pęknięta szyba przednia. Nie uczestniczyłem w żadnych offroadach, nie skakałem jak na filmach akcji, nikt mi niczym nie przywalił. Po prostu, nagle pojawiło się pęknięcie, na oko z 7 cm. Oczywiście kilka miesięcy po zakończeniu gwarancji. Nie przeszkadza w niczym na szczęście, bo po drugiej stronie. Ale czy da się to naprawić bez wymieniania szyby? Tak dla świętego spokoju żeby policjanci się nie czepiali? Dodam, że powierzchnia zewnętrzna szyby jest gładka, pęknięcie jest jakby od środka. Może to mieć jakiś związek z myjnią? Temperatura na zewnątrz nie przekroczyła 25 stopni, zatem to raczej nie tak ogromna różnica... Załączam zdjęcie

 

http://i48.tinypic.com/2mdjdlk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie naprawa raczej nie wchodzi w grę. :( Jakieś punktowe uszkodzenia, tak.

Zależy jak podchodzisz do sprawy, ale wymiana i tak nie minie, bo przeglądu pewnie nie zaliczysz.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak podchodzisz do sprawy, ale wymiana i tak nie minie, bo przeglądu pewnie nie zaliczysz.

Przegląd powinno to przejść, pęknięcie nie zasłania widoczności kierowcy.

 

Co do samego pęknięcia - jeżeli przy ostatnich gorących dniach oblałeś szybę zimną wodą (z węża), to nic dziwnego że pękła. To nic że temp. powietrza to 25 stopni, elementy samochodu nagrzewają się przecież dużo bardziej. Po tym jak kiedyś załatwiłem tak szybę e39 nie myję aut przy dużym nasłonecznieniu, a zawsze przed samym myciem porządnie wietrzę samochód żeby szyba schłodziła się maksymalnie od wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Muszę Cię zmartwić z czasem rysa będzie się powiększać (wydłużać) i za jakiś czas będzie wymiana - jak tak miałem. Najpierw była mała ryska po uderzeniu kamieniem w czarne pole w okolicach lusterka - nic z tym nie zrobiłem i po kilku miesiącach wylazło poza to pole i niestety trzeba było wymienić (poza ASO koszt 500 - 600zł za zwykłą bez czujników). Można zabezpieczyć poprzez nawiercenie końcówki pęknięcia i wciśnięcie żywicy - ale to raczej w warsztacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.