Skocz do zawartości

F30 wady i zalety


swde

Rekomendowane odpowiedzi

Różnica w osiągach między 328i a 335 jest szalona...

 

Do 100 = ok 0,3-0,5 s (w testach) - da sie przeżyć.

 

Ale do 160 różnica wynosi 3s co jest bardzo dużą różnicą. Do 200 - 7s co jest w ogole inną ligą, przepaścią (335i - 19,5s, 328i 26s ).

 

Hm, to sporo, fakt. Co prawda swoim nie próbowałem jeszcze jechać szybciej niż jakieś 140-150 km/h - wóz jeszcze niedotarty :D

 

Niemniej jednak mam wrażenie, że przełącznik+adaptacyjny zawias równiez w 328i powinny dawać radę, w końcu tu nie chodzi o samo przeniesienie mocy. Może któryś z właścicieli tego modelu się wypowie o tym, gdy przeczyta te posty.

Primator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 751
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja nie mam adaptacyjnego zawieszenia, tylko sportowe M, więc nie mogę się wypowiadać, natomiast w momencie przełączania w tryb Sport, auto zmienia się nie do poznania. Wg mnie inaczej zachowuje się też układ kierowniczy, ale może to takie moje wrażenie, chociaż coś chyba jest na rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę Twoje wątpliwości rozstrzygnąć może na 100% tylko jazda testowa F30 z obu układami.

 

Ja widzę zdecydowaną różnicę obu trybów jazdy (podobnie WojtekA4), ale w końcu pisze się o wrażeniach, cokolwiek niemierzalnych.

Primator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak gra hk ,macie jakieś porównanie do b&o z audi ,co do opcji które wybrałem to m pakie,19 Alu te niebieskie hamulce, lakier niebieski estoril, pakiety polski, sight ,zpp ,bisnes ,adaptacyjne zaw m ,zmienny sportowy ul kier, sportowa skrzynia el siedz, og przed siedzeń, szyby przyciemniane, dab, BMW life ,apps ,tv ,hk, na moje cena wyjdzie jakieś 245000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M - pakiet ma sie pojawić w cenniku w maju pierwsze sztuki w Europie zjada w lipcu w USA po wakacjach a co do akcyzy to ona jest 13 % ale na sam powyżej 2 l pojemności na poniżej jest 3 coś tam

 

Akcyza wynosi 3.1% dla pojemności poniżej 2l i 18.6% dla pojemności powyżej. Od tej wartości płacimy jeszcze VAT (tak, płacimy podatek od podatku, pomijając już nawet dochodowe), więc różnica jest na poziomie 1,23 * (18,6-3,1) = 19%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobieżnie licząc to przy obecnym kursie eurpln za wiele nie oszczędzisz, jeżeli w ogóle. Nawet uwzględniając te 10% rabatu.

A co do wyliczania ceny: to jeśli bierze się w leasing bądź na firmę to kupuje się wg ceny netto niemieckiej i dopiero dodaje akcyzę i vat więc de facto wychodzi suma sporo wyższa niż w niemieckim cenniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra dobrze. Poniewaz jestem wyczulony na jakość dźwięku w samochodzie, to próbowałem juzmmnostwa ustawień i mam wrażenie ze jeszcze nie znalazłem złotego środka. Nie mam porownania do B&O, ale raczej nie ma sie co czepiac. Warto inwestować w HK, takie jest moje zdanie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 328i

Zalety: silnik, skrzynia, trakcja + jazda, sportowe fotele.

Wady: guma/uszczelka wokol szyb (średnio to wyglada), klapą bagażnika trzeba porządnie zaciągnąć żeby sie zamknęła bez brudzenia sobie rąk, brak miejsca na CB miedzy fotelem pasażera, a tunelem.

 

Mam autko od piątku i jestem nim zauroczony. Jeżdżę głownie w trasy i nawet 5 osób + bagaż nic nie znaczy dla tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie F30 328i z automatem jest pieknym autem - jest przylepiony do drogi

Porownuje auto poniewaz ostatnio mialem dylemat 328 lub 528 wypadlo na nowe 535xd a dlaczego pisze wprost brakuje mi napedu 4x4 w trojce a pojawienie sie takiego modelu na rynku polskim to 2013rok wiec troche czekania jest

 

Minusy : bagaznik nie rowne ksztalty, klapa bagaznika ciezko sie zamyka, diesel jest troche glosny jak na ta klase auta,

zestaw audio podstawowy jest bardzo kiepski

 

Plusy : wyglad, trakcja, silnik 328i to strzal w 10 cena/osiagi.

 

Wlasnie sprzedaje audi A4 allroad 211KM i tak BMW jest naprawde lepsze - osiagi, prowadzenie, no moze wygluszenie nie takie dobre jak w Audi to minus malutki, trakcja porownujac Audi A4 do nowej BMW 3 to audi musi duzo nadrobic do BMW( oczywiscie inaczej bedzie sie oceniac te napedy przy warunkach zimowych), Skrzynia biegow uwazam jest remis, spasowanie i jakosc matterialow rowniez remis, cena - audi troszeczke tansze a do tego mozna dostac niezly rabat gdzie w salonie BMW to tylko marzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadą w nowej 335i jest na pewno licznik wyskalowany do 260 km/h :duh:

 

I tak V max masz ograniczoną do 250. A jeżeli zdejmiesz ograniczenie, to i tarczę sobie możesz zafundować zmodyfikowaną :D

Primator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

I tak V max masz ograniczoną do 250. A jeżeli zdejmiesz ograniczenie, to i tarczę sobie możesz zafundować zmodyfikowaną :D

Właśnie chodziło mi o taką sytuację, że zdejmujesz speed limiter, robisz delikatny program (oczywiście po gwarancji ;) ) i jedziesz V-maxem nie wiadomo jakim :D

Wiadomo, można sobie poradzić z tym problemem za pomocą zmiany tarczy, szukania ukrytych opcji w menu, gps... ale fajnie by było spoglądać standardowo na wskazówkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.