Skocz do zawartości

E46 318i gaśnie po dopaleniu zapalona kontrolka ASC


kielo132

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie co jest z moim autem BMW E46 318i 1998r silnik M43? :cry2: :cry:

Objawy: czasami po odpaleniu zamykają się zamki w drzwiach, obroty wchodzą normalnie po 1 sekundzie lekko opadają wskazówka obrotów leci do maxa tak jak w teście obrotomierzy i spada do zera gasząc pojazd. W trakcie tego zjawiska gdy obroty lecą do góry silnik chodzi normalnie na słuch ok 700 obr. Przez ten czas jest zapalona kontrola trakcji ASC której nie można wyłączyć przyciskiem. W okolicy schowka słychać cykanie. Po usilnym ruszaniu czyli w trakcie całej akcji szybko włączałem 1 i ruszałem i co jadę i zgasł, znowu akcja i przy szybkiej redukcji na 2 jadę normalnie silnik powrócił do życia. Prawie zawsze po odpaleniu zamykają się zamki wtedy otwieram je ręcznie przyciskiem przy skrzyni biegów. Mam wrażenie że częściej akcja się powtarza jak jest wilgoć np pada deszcz. Dodam że ostatnio miałem wymienianą pompę wody, ale co ona może mieć do rzeczy. PROSZĘ O POMOC PRZERASTA MNIE TO Z GÓRY DZIĘKUJĘ SERDECZNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie byłem w mieście sytuacja jw się powtarza : odpalił kontrolka ASC nie gaśnie obroty lekko spadły i podniosły się do 4000 a następnie opadły drgająco na zero i zgasł. 5 prób to samo. 6 próba w trakcie gdy obroty się podnosiły gazowałem na max każde naciśnięcie gazu odgłos ze schowka samochodu tak jakby z modułu komfortu tzn dźwięk: pyk coś się tam chyba załącza PUSZCZAM gaz i jest OK a kontrolka ASC gaśnie :duh:

POWRÓT ze sklepu nie chce wcale odpalić :mad2: kręcę 4 razy i nic silnik nie chodzi a nawiew nawet na pozycji 1 nie wieje

WYCIĄGAM KLUCZYK ze stacyjki i wkładam ponownie przekręcam i jest OK :cry2:

O co tu chodzi moduł komfortu jest odpowiedzialny za odpalanie auta? Ja już nic nie wiem POMOCY :modlitwa:

A MOŻE TO JAKIŚ STEROWNIK SILNIKA http://moto.allegro.pl/bmw-e46-316i-318i-n42-sterownik-silnika-ews-klucz-i2287283440.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po usilnym ruszaniu czyli w trakcie całej akcji szybko włączałem 1 i ruszałem i co jadę i zgasł, znowu akcja i przy szybkiej redukcji na 2 jadę normalnie silnik powrócił do życia.

 

Hmm ciekawe !!! Pierwsze słysze o takim pojeciu jak redukcja z biegu 1 na bieg 2 :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przez takich ludzi opinia o właścicielach BMW wstyd. To że się nie znam i pytam na forum to nie jest powód żeby mnie obrażać!!! Jak bym wiedział co mi się zepsuło to bym nie pytał. Dzisiaj będę miał naprawione auto w serwisie i w nosie mam wasze opinie :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.