Skocz do zawartości

316i Stukanie w bębnach przy hamowaniu


KarlosŁDZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio zauważyłem, że przy hamowaniu w moim e36 compact słychać jakieś stukanie w bębnach. Jest to zawsze pojedyncze stuknięcie przy pierwszym wciśnięciu pedału hamulca. Jeśli się go puści i wciśnie znowu to już nie stuka. Wydaje mi się, że dźwięk ten dochodzi z prawego tylnego koła (albo z obu, ale jeśli tak, to z prawego znacznie głośniej), więc stawiam na coś w hamulcach bębnowych. Myślałem, że dłuższe śruby zabezpieczające, które sobie kupiłem, mogły coś wygiąć w środku, więc rozkręciłem prawy tylny hamulec, ale wszystko tam wygląda ok... Macie jakieś pomysły co to może być, bo strasznie mnie irytuje to pstrykanie przy każdym hamowaniu... Dodam jeszcze, że jak grzebałem w hamulcu to sprawdziłem od razu czy nie ma luzów na wahaczu i takowych nie zaobserwowałem.

 

Pozdrawiam, Karol

http://img837.imageshack.us/img837/3526/5vk4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio zauważyłem, że przy hamowaniu w moim e36 compact słychać jakieś stukanie w bębnach. Jest to zawsze pojedyncze stuknięcie przy pierwszym wciśnięciu pedału hamulca. Jeśli się go puści i wciśnie znowu to już nie stuka. Wydaje mi się, że dźwięk ten dochodzi z prawego tylnego koła (albo z obu, ale jeśli tak, to z prawego znacznie głośniej), więc stawiam na coś w hamulcach bębnowych. Myślałem, że dłuższe śruby zabezpieczające, które sobie kupiłem, mogły coś wygiąć w środku, więc rozkręciłem prawy tylny hamulec, ale wszystko tam wygląda ok... Macie jakieś pomysły co to może być, bo strasznie mnie irytuje to pstrykanie przy każdym hamowaniu... Dodam jeszcze, że jak grzebałem w hamulcu to sprawdziłem od razu czy nie ma luzów na wahaczu i takowych nie zaobserwowałem.

 

Pozdrawiam, Karol

A masz abs w tym aucie? Ponieważ czujnik ABS przypada po jednym na każda oś ( :?: :?: :?: chyba :roll: :?: :?: :?: ). Czyli z tyłu jest on zamontowany tylko z jednej strony - właśnie z prawej. Może on jakoś haczy o coś tam? Sam nie wiem :?: Ewentualnie jakaś tulejka. Przy pierwszym hamowaniu przeskakuje - dlatego przy kolejnym naciśnięciu tego nie słyszysz?!

Przyjemność zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik abs to wątpię...

No wygląda to tak, jakby przy hamowaniu coś przeskakiwało i wracało do położenia pierwotnego dopiero po jakimś czasie żeby znów móc pstryknąć przy hamowaniu. Myślałem że może samoregulator się zaciął czy coś... Może to ramie, co ma obracać nakrętkę na samoregulatorze szczęk przeskakuje i jak je wyjmę, to przestanie strzelać?

http://img837.imageshack.us/img837/3526/5vk4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś to powtórzyć "na sucho"?

Może ponieś auto z tyłu, zdejmij bęben i niech ktoś naciśnie na hamulec.

Albo najpierw bez zdejmowania koła, zakręć nim porządnie i wtedy niech ktoś naciśnie na hamulec. Będziesz wiedział skąd pochodzi ten odgłos.

 

Bo jeżeli pytasz o to co może powodować taki dźwięk, to my Ci tu możemy powymieniać z 20 różnych miejsc złączeń, tulei i śrub, które teoretycznie mogą przy obciążeniu hamowaniem stukać - i co, będziesz je wszystkie wymieniał? :wink:

 

Ja bym zaczął od spróbowania powtórzenia tego dźwięku na podniesionym aucie. Jak masz dwie kobyłki to podnieś cały tył, odpal auto, rozpędź nieco koła i zahamuj (tzn ktoś, bo ty w tym czasie masz słuchać skąd ten dźwięk dochodzi). Ja bym od tego zaczął.

 

A jeżeli to nic nie da - tzn nie uda się powtórzyć tego dźwięku - to ja bym obstawiał na jakąś tulejkę. Może tą pływającą - przy którymś z wahaczy poprzecznych?

To nie koniecznie musi być coś w bębnie.

 

pozdrawiam

Przyjemność zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję tak zrobić, tylko muszę wymyślić co podłożyć pod auto. :)

 

Btw. W compacie nie ma tulei pływających o ile się nie mylę.

 

Nie mylisz się, niema ich.

 

Auto możesz na dwóch dość szerokich klockach drewnianych postawić-to wystarczy, ale nie wiem czy jakieś dźwięki usłyszysz bez obciążenia (jezdni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.