Skocz do zawartości

e39 530d m57 2002 r.: nie działa PDC


bassline

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem polega na tym, że nie działa mi PDC. Czytałem o temacie na forum, ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi. O co chodzi: odkąd kupiłem samochód PDC nie działało.I tak jak koledzy na forum pisali, sprawdziłem, czy wszystkie czyjniki "brzęczą" po wciśnięciu guzika PDC. Okazało się, że jeden w prawym przodzie "nie brzęczy", więc wymieniłem go na oryginalną używkę. Teraz działa ("brzęczy, cyka") tak jak pozostałe z przodu i z tyłu. Jednak system dalej nie działa i pod włączeniu PDC nadal słychać 3-4 sekundowy ciągły sygnał i kontrolka mruga. I tu moje pytanie, co może być przyczyną? Dodam, że już wyciągałem i wpinałem bezpiecznik od PDC. Zastanawiam się jeszcze nad odpięciem akumulatora, ale nie wiem, czy to coś da. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam,

Wg mnie ciągły sygnał 3/4 sekundowy to objaw uszkodzonego jednego z czujników,

Najłatwiejszym sposobem na sprawdzenie jest jak wcześniej pisałeś, sprawdzenie cykania.

Najlepiej przyłożyć ucho do czujnika, słychać coś jakby tykanie zegarka wskazówkowego na rękę.

 

Dokładnie sprawdź czujniki.

Mi blacharz uszkodził czujnik, pojechałem do niego, wymienił mi na używkę, która również nie działała, objawy te same - ciągły sygnał, brak cykania,.

Dopiero kolejny czujnik działał prawidłowo.

Zamontowałem - objawy zniknęły i wszystko działa jak trzeba.

 

Jakby któryś nie cykał, sprawdź wtyczki, lubią się obluzować, lub jak dostaną wody to zwarcie.

 

Tyle moge poradzić ze swoich doświadczeń.

pozdrawiam

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągły sygnał przez kilka sekund i mruganie diody podczas załączania PDC - w taki sposób sygnalizowana jest awaria systemu PDC. Powodów niedziałąjącego systemu może być wiele i szukanie usterki bez podpięcia auta pod komputer jest bez sensu, tym bardziej że wszystkie czujniki "cykają".

U mnie pomimo iż było słychać "cykanie" każdego czujnika, system nie działał - powodem była przetarta wiązka przy którymś z czujników. Diagnoza komputerowa wskaże ci dokładnie przy którym czujniku szukać usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bedę musiał podpiąć pod komputer i sprawdzić, bo mi się już pomysły skończyły. Dzisiaj dokładnie sprawdzałem wiązki przewodów od każdego czujnika i zauważyłem, że jedna wtyczka była wymieniana na nową, ale po kolorach kabelków (porównując do innych wtyczek od czujników) widzę, że są podpięte w tej samej kolejności co inne. I to jest właśnie ta wtyczka od czujnika, który nie działał. Tylko dziwnym jest, że poprzedni czujnik na tej wiązce wogóle nie "cykał", a wspomniania używka "cyka" (po wymianie). Ale nic, podjade na komputer i zobacze co wyjdzie. I jeszcze pytanie do kolegi Jerry'ego: u Ciebie jak usunięto awarię to PDC automatycznie zadziałało, czy trzeba było kasować jakieś błedy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie - jak diagnozujecie "cykanie"? Na włączonym silniku, na samym zapłonie..czy jak?

Mi ostatnio PDC działa w kratkę - zauważyłem, że po dłuższej jeździe mruga i nie działa, tak jakby było jakieś zwarcie. Jak chwile odczekać, to znowu działa. Totalna loteria.

Kolejne pytanie - czy bezpieczniki odpowiedzialne za PDC mają coś wspólnego z migaczami albo ogólnie światłami? Jeśli tak, to któy to bezpiecznik? Ostatnio po otwarciu auta z pilota cały czas mrugały mi awaryjki (po wyłączeniu alarmu mrugają tylko dwa razy), manetka przy kierownicy nie reagowała na zmianę położenia (tak samo przycisk od awaryjnych), musiałem zgasić auto, zamknąć i otworzyć na nowo auto, wtedy problem ustał. Może jedno z drugim ma jedną przyczynę..?

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.