Skocz do zawartości

E34 525i M50 A 93r


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z racji, że raczej będę często użytkował to forum , postanowiłem przedstawić moje auto .

 

E34 525i

Rocznik 1993

Skrzynia automatyczna

 

Z wyposażenia

Tapicerka skórzana , sport size, podgrzewane ( zwał jak zwał )

Rozbudowywany komputer

Klimatyzacja automatyczna ( wolałbym manualną )

 

Jest to moje drugie E34 , pierwsze miałem 12 lat temu jako "studenciak" ale przyznam się , że utrzymanie tego auta było wtedy lekko ponad moje siły :) Obecne e34 jest autem hobbystycznym czy jakoś tak się określa. Raczej planuje je posiadać dosyć długo i pieczołowicie o nie dbać.

 

Auto kupiłem zimną, od ponad miesiąca użytkuje je codziennie i bardzo dobrze mi się nim jeździ. Dzięki instalacji gazowej ( montowanej w Niemczech , auto sprowadzone do kraju w 2009 r ) raczej nie przejmuję się kosztami paliwa i przejechaną ilością km. Instalacja działa poprawnie, różnica w osiągach jest wyczuwalna ale minimalnie.

 

Auta szukałem dosyć długo i mam nadzieję, że udało mi się kupić egzemplarz w miarę zadbany ( bez rdzy) i rozsądnie użytkowany w przeszłości ( szukałem skrzyni automatycznej z wiadomych przyczyn ) Oczywiście jak na rocznik 93 , cały czas wychodzą jakieś pierdoły które wcześniej czy później są albo zostaną usunięte.

 

Na dzień pisania posta, zrobiłem już

- wymiana wahacza , wyważenie kół, ustawienie geometrii ( auto prowadzi się pewnie i jest 2śladem )

- przy zakupie silnik strasznie nierówno pracował , winien był wężyk podciśnienia

- naprawione radio bavaria cd , padł laser

 

Do zrobienia

- moduł świateł z tego co wyczytałem na forum

- lekko przetarty jest fotel kierowcy oraz kierownica

- klima " do nabicia " jest automatyczna więc mam nadzieję, że tylko czynnik trzeba uzupełnić a jak nie będzie nowy post na forum :) wolałbym manualną ale trzeba było brać co było

- auto z wyjątkiem prawych tylnych drzwi i maski posiada oryginalny lakier wiec raczej mam plan odnowić lakier ale raczej nie malować całego auta , już wolę mieć lekkie " niedoskonałości " niż malowaną całą budę ( chodzi też o koszty )

- wymontować i zamontować poprawnie przednią szybę ( poprzedni właściciel wymieniał i chyba źle uszczelnił )

- naprawić podnośnik lewych tylni dzwi

- " dopieścić " boczki

 

Bez wypadkowość

Rocznik 93 więc wróżenie z fusów. Auto było sprawdzane przed zakupem , nie ma śladów "dzwona " szyby oprócz przedniej oryginalne , światła oryginalne, geometria w porządku , spawów nie widać. Lakier z wyjątkiem ( dzwi i maski ) oryginalny ( no chyba, że były całe elementy wymieniane ). Auto nieprzegnite.

 

Według wpisów do ASO w 2002 roku miało przejechane 98 tyś. Obecnie 183. Ogólny stan auta jest bliższy 250 tyś niż 500.

 

Co mnie zastanawia to dosyć sporo wybrzuszenie podłogi do wewnątrz właśnie przy drzwiach które były robione, co je spowodowało mnie mam pajęcia... ktoś ostre lądowanie zaliczył ? nie wiem , raczej nie zawinął auta dookoła słupa bo auto nie jest krzywe.

 

Tyle obecnie w temacie.

 

Fotki

http://zapodaj.net/5fe6d3517eb8.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na zadbana. Ja bym wywalil ten hak. U siebie juz go usunelem. Usune tez belke za zderzakiem, bo tylko nie potrzebnie woze takie kilogramy. Wymienil bym jeszcze u ciebie kierunek na dymiony. Czemu wolalbys klimatyzacje manualna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na zadbana. Ja bym wywalil ten hak. U siebie juz go usunelem. Usune tez belke za zderzakiem, bo tylko nie potrzebnie woze takie kilogramy. Wymienil bym jeszcze u ciebie kierunek na dymiony. Czemu wolalbys klimatyzacje manualna?

 

hak zostaje, mam przyczepkę więc może się przydać , zresztą robi za dobre zabezpieczenie w przypadku najechania. Manual lepszy bo jest mniej rzeczy do zepsucia się , ale opcja przerobienia nie jest hop siup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odkopałem zdjęcie mojej pierwszej E34 . 2.0 z 91r. Z wyposażenia dodatkowego miała skórzaną tapicerkę , klimatyzację, pełną elektrykę razem z otwieranym dachem ( tego ostatniego mi bardzo brakuje obecnie ale cóż) . Niestety jako student padłem pod ciężarem jej eksploatacji :lol: Taki szczegół , była kupiona u Smorawińskiego a ja byłem jej 2 właścicielem :cool2: . Zdjęcia robione 12 lat temu :duh:

http://desmond.imageshack.us/Himg571/scaled.php?server=571&filename=img0002xpo.jpg&res=landing

http://desmond.imageshack.us/Himg849/scaled.php?server=849&filename=img0001bg.jpg&res=landing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w tamtych czasach e34.... nie do pomyślenia dla przeciętnego zjadacza chleba :)

Pamiętam jak w latach ~93-96 ojciec jeździł wtedy E28 525i '83r (komputer, el szyby przód, wspomagania chyba nie było) też był mega szał, bo dookoła właśnie polonezy i fiaty, ale e34 to już kompletny odjazd.

http://img338.imageshack.us/img338/4369/sygnaturka2w.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To po pierwszych trasach

 

Czwartek 800km średnia prędkość 97km , spalanie 9,8

Dzisiaj 300km średnia prędkość 88 , spalanie 12 litrów ( trochę po centrum Wawy jeździłem )

 

Moim zdaniem :cool2: .

 

btw. mam coś do zrobienia w zawieszeniu po powyżej 130 kierownica zaczyna mi trochę bić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj kondycję auta w sprincie, przeciwnikiem było e60 2.0d...przeciwnik odskoczył na starcie o 2 długości auta ale moja jak się wkręciła na obroty szła potem już równo z e60. :cool2:

 

btw..e60 znajomego więc wiem że cisnął :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wymieniona została sonda lambda - auto się lepiej zbiera i mniej pali, zszedłem poniżej 15 litrów w mieście ale bez klimy.

 

btw klima też naprawiona - kupiłem nową chłodnice , stara jeszcze była oryginalna :cool2: .. i wreszcie zaczęła chłodzić :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.