Skocz do zawartości

E36 IS PROBLEM Z HAMULCAMI


Cewker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z hamulcami w mojej 318. Chodzi o to, że pedał hamulca jest twardy i czuć jakby hamował tylko przód. Z przodu nowe tarcze i klocki, z tyłu nowe klocki, tarcze ok. Zwróciłem uwagę, na dwie rzeczy.

Pierwsza to to, że jak trzymam wciśnięty pedał hamulca i wtedy dopiero go odpalę to pedał wchodzi i wtedy hamuje ładnie czuć, że tył też.

Druga to taka, że jak trzymam wciśnięty pedał hamulca i włączę zapłon to gdy gaśnie kontrolka od ABS-u słychać przekaźnik, a na pedale czuć jakby coś puściło jest taki lekki skok i pedał wchodzi trosze głębiej. I nie wiem czy to jest normalny objaw.

Zastanawiam się co to może być, czy serwo czy pompa ABS. Nie wiem już sam. Liczę na pomoc, bo trochę strach jeździć z średnimi hamulcami. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak odpalsz samochód z wciśniętym pedałem hamulca to po odpaleniu zawsze zejdzie w dół. Tnaczy to że serwo jest szczelne i działa. Problem by bym jak by nie schodził w dół. Oczywiście odpowietrzenie hamulców to podstawa tak samo jak świeżutki płyn hamulcowy.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że pedał powinien schodzić w dół to wiem. Płyn nigdzie nie ucieka, wszystko suche i układ jest też odpowietrzony. Ale sam już nie wiem co to może być :(.

 

Wpadłem na pomysł i sprawdziłem jeszcze jedną kwestię, rozpędziłem się troche i wyłączyłem motor. Wciskałem pedał hamulca i jest tak samo jakby silnik chodził czyli jest twardy i czuć jakby hamował sam przód. Wydaje mi się, że powinna być różnica przy takim hamowaniu niż normalnie z silnikiem na chodzie.

Czy to może być objaw uszkodzonego serva, mimo że przy odpalaniu pedał troche wchodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhym, o tym nie wiedziałem. Bylem dzisiaj u mechanika, powiedział ze to serwo cos kiepsko działa. Mnie zmyliło, ze wciaga, ale wg niego zdecydowanie za dłabo i nie za każdym razrm.

Zaczne wiec od tego, zaraz po świetach. Dam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.