Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Chcesz manual czy reczna skrzynie?

Sluchaj, dieslie jest pełno. DUżo ludzi je posiada więc statystycznie częsciej się psują. Jak poszukasz mądrze to nie będziesz miał żadnych wydatków.

Jazda to bajka, właśnie a na trasie pali śmiesznie mało.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co zamieniać wątku w kolejny "banzyna, lpg czy diesel". Myślę, że autor najlepiej chyba zrobi jak sam kilka dni poświęci na poczytanie forum - bo info "za/przeciw/czemu tak a nie inaczej" jest tu od groma. A tu zaraz się zacznie wojna w stylu "jesteś gupi dizle się nie psujom!!!1jeden" i "gaz to zUoo 666" albo "benzynki nigdy sie nie psujom bo dużo nie jeżdżom" itd. itp.

 

Mlodzik18 - tylko nieśmiało nadmienię, że autor planuje głównie śmigać po dużym, zatłoczonym mieście. No akurat w takich warunkach ropniak traci sens, szczególnie patrząc przez pryzmat kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 530d pali po Warszawie ok 8.5-9 l/100 w automacie.

 

sorry, ale chyba sobie jaja robisz :lol:

no chyba że jeździsz tylko w nocy :8)

 

 

w nocy tez jezdze jak z pracy wracam :D a jajcaz ze mnuie tez jest wiec... :D jezdze powoli bo ja jestem z tych co nidzie sie nie spieszy zwlaszcza jak nie ma gdzie. sapalnie zalezy od nogi oraz od stanu beni a ze ja mam obie te funkcje gites malina to niestety tyle mi wychodzi. inna bajka zima przy mrozach.

 

 

pozdr matty!!!

ONLY BMW...!!!




ex:

e21 318i

e28 524td

e39 523i

e39 530d

jest:

e36 316i

e39 540i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz888

Bo handlarze nazwozili diesli, bo tak wymaga przeciętny klient (panie passata bym chciał w tedeiku, B5, ale żeby nie miał 200.000 jeszcze), bo przeciętny klient ledwo co dopiero zaczyna zauważać, że ropka już niestety nie jest oficjalnie po 3,5 zł. Nie liczę tych, którzy mają moralnie elastycznego szwagra z firmową wywrotką albo dostęp do ropy zza Buga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz888

Bo handlarze nazwozili diesli, bo tak wymaga przeciętny klient (panie passata bym chciał w tedeiku, B5, ale żeby nie miał 200.000 jeszcze), bo przeciętny klient ledwo co dopiero zaczyna zauważać, że ropka już niestety nie jest oficjalnie po 3,5 zł. Nie liczę tych, którzy mają moralnie elastycznego szwagra z firmową wywrotką albo dostęp do ropy zza Buga.

 

Tzn ja powiem Ci, że mi nie chodzi o spalanie (tzn. oczywiście po części chodzi), ale o komfort jazdy. Jeżdżę swoim dieslem i nie zamieniłbym tego na żadną benzynę. Żeby mieć zbliżoną frajdę z jazdy to musiałbym kupić przynajmniej 330i (spalanie 50% większe)

Głownie lubię moment obrotowy i o lekkość z jaką te silniki sobie radzą z tymi dużymi budami.

Przejeżdżam ok. 25-30k km rocznie.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlodzik18

Nie no wiadomo, wysoki moment od dołu, do tego możliwość dochipowania to zalety zastrzeżone niejako dla diesla. Ale mam wrażenie, że autor od począdku dość mocno podkreśla kwestię kosztów.

 

Lukasz888

To zastanów się w ogóle jeszcze jak długo chcesz auto trzymać. Bo przy takim przebiegu byś musiał co najmniej 2 lata śmigać, żeby Ci się LPG zwróciło. Tzn. zwróci się nieco szybciej, ale żeby na tym być naprawdę do przodu to musiałbyś przywiązać się do autka na nieco dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak jeszcze w mieście to tylko benzyna i jak chcesz to z lpg. Diesel jeżeli chodzi o jakiekolwiek oszczędnosci, staje się "ekonomiczny" przy przebiegach 40-60tys rocznie. W tym celu są własnie wybierane w wielu krajach, a nie jak u nas do jazdy po mieście i raz w roku do Chorwacji, lub do babci na święta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z Tobą zgodzę. Zauważ, że my kupujemy auta z drugiej ręki i przez to częściej wybieramy diesla (cenowo nie są dużo droższe od benzynowych). W Polsce jak ktoś kupuje "nowego" diesla to również tak jak w Europie zachodniej po to aby dużo jeździć.

Wystarczy 20-30k km aby się opłacało (z tymi 60k km przesadziłeś:)). Oczywiście nie mówię o mieście, ponieważ do miasta duże diesla to porażka :).

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastawiam się na 3 lata jazdy tym autem, to jest sens kupować 530d?

 

 

Czasem wydaje mi sie ze masz 17 lat, znajdz fajnego 530d w manualu i dobrze sprawdz w serwisie zajmującym sie TYLKO BMW. Np auto-classic z raszyna, po jego opinii bedziesz wiedzial w jakiej kondycji jest turbo, wtryski, skrzynia, dwumas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOD: Ostrzeżenie za cytowanie, nie będę wiecznie przypominał.

 

chciales fure ponizej 30k, tutaj wyjdzie ponad 30k, wiec o co chodzi ? 22k auto+3,5 oplaty + 4k gaz+ 2k pierwszy przegląd: wszystkie plyny filtry oleje i elementy zawiechy = 31,5k :) za auto z silnikiem 170KM i bez skór?? :cry2:

 

 

bardzij tego polecam: http://moto.allegro.pl/bmw-e39-530i-gaz-full-opcja-2002-i2237176948.html

Edytowane przez oli222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba innej opcji jak jechać i obejrzeć. Zdjęcia nigdy nie odzwierciedlają stanu faktycznego. Proponuję, żebyś przygotował sobie zestaw pytań, sporządzony na podstawie opisu i zadzwonił do sprzedawcy. Co odpowie na interesujące ciebie pytania wrzuć na forum. Podczas kontaktu słownego, sprzedający nieraz nie pamięta co napisał, więc można go w ten sposób na czymś zagiąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od wszystkiego najpierw sprawdź ile takie auto kosztuje w DE. Jak na mój gust z 4 - 4,5 tys. euro chyba nie kupisz (raczej na pewno nie kupisz). Wiec wskazana czujność.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
cena sie robi chyba trochę przegieta w tym przypadku + 3k gaz to robi się pokaźna suma....

a gamoń handlarz gada że da rade zribić za 2 k opłaty,.....

już ją omawialiśmy tutaj.

mój kumpel był oglądać dla kogoś z forum.

przebieg kopnięty.

handlarz twierdzi że to dwa litry :mrgreen:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.