Skocz do zawartości

nadmuch na twarz---zamiast ciepłego zimny


Hasan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Po wymianie termostatu (bo silnik sie niedogrzewał teraz juz wsazówka jest na swoim miejscu czyli jak dochodzi do srodka to termostat zbija temperature) ogrzewanie na szyby i na nogi leci ciepłe a na twarz leci zimne.I teraz mam pytanie czy tak ma być??A jak nie do w czym problem może tkwić??!!

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj może wina leży w złym odpowietrzniu nagrzewnicy i co za tym idzie całego układu.(miałes przy odpowietrzaniu pokrętło ogrzewania ustawione na max?) Może spróbujesz jeszcze raz odpowietrzyć uklad.Powodzenia :cool2:

Jeśli BMW jest chorobą ,to ja nie chcę wyzdrowieć.


Mój mały czarny Diabełek 323Ti compact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kratek na desce leci zimne jak pokrętło tempratury jest ustawione poniżej połowy , a tak leci ciepłe :!: za rada kolegi odpowietrz jeszcze raz układ i nie zapomnij pokrętła ustawić na max ciepłe może nagrzewnica się dokładnie nie odpowietrzyła i powinno być po problemie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kratek na desce leci zimne jak pokrętło tempratury jest ustawione poniżej połowy , a tak leci ciepłe

Nie bardzo :).

Polecam lekturę H. R. Etzolda :cool2:

Edytowane przez Cuba

http://img291.imageshack.us/img291/9725/3500ga.jpg

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kratek na desce leci zimne jak pokrętło tempratury jest ustawione poniżej połowy , a tak leci ciepłe

Nie bardzo :).

Polecam lekturę H. R. Etzolda :cool2:

ja też polecam koledze Pawłowi lektórę w/w ksiażki i dokładne przypatrzenie sie rysunkowi na którym porętło temperatury jest ustawione lekko za połową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kratek na desce leci zimne jak pokrętło tempratury jest ustawione poniżej połowy , a tak leci ciepłe

Nie bardzo :).

Polecam lekturę H. R. Etzolda :cool2:

ja też polecam koledze Pawłowi lektórę w/w ksiażki i dokładne przypatrzenie sie rysunkowi na którym porętło temperatury jest ustawione lekko za połową

:D :D

http://img291.imageshack.us/img291/9725/3500ga.jpg

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rekinach chyba było tak, że ze środkowego panelu zawsze leciało zimne powietrze - nie wiem jak było w wąskiej lampie, ale w szerokiej na 100% powinien być nawiew zimnego aż do przekręcenia ok. 3/4 maxa pokrętła ogrzewania, potem załącza się ciepłe.

Proponuje rozebrać panel z pokrętłami i sprawdzić odpowiednie cięgna, bo czasem potrafią wyskoczyć, lub pęc - zwłaszcza jak już ktoś tam grzebał, bo cięgna sa bardzo krótkie

Edytowane przez PioterW

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimne powietrze ze środkowych nawiewów na desce w E30 :?:

To wszystlko jest tak jak fabryka przewidziała :!: :!: :cool2:

Ubóstwiam tę cechę układu ogrzewania w Trójce :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: Przy krótkich odcinkach może to i przeszkadza, ale na dłuższych trasach (u mnie 90 % przebiegu) zmniejsza prawdopodobieństwo przyśnięcia za kierownicą.

 

Po za tym, jeżdżąc samochodami, które grzeją wszystkimi "dziurami", zimą przypłacałem to stanami grypopodobnymi. A po BMN jestem zdrów jak ryba :!: :cool2:

 

Naprawdę to ze środkowych nawiewów leci powietrze zmiksowane.

Zimne, ale z małym dodatkiem ciepłego (przy włączonym ogrzewaniu).

Dopiero powyżej 3/4 skali grzania (przynajmniej u mnie) wszystkie nawiewy grzeją na max.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e36 też ze środkowych leci chłodne,w 2 e21 które posiadełem też leciało zimne i w e30 (83r) też było zimne,u kolegi w mietku 124 też leci zimne.

 

to tgz.zaleta luksusowych autek :mrgreen: :mrgreen:

 

No nie wiem ,czemu w twoim E36 ze środkowych leci zimne w moim ze środkowych leci albo zimne, letnie ewentualnie jak dam na max to leci gorące. :?: Może znaczenie ma to że mam klimatyzacje ( manualną ) :idea:

Jeśli BMW jest chorobą ,to ja nie chcę wyzdrowieć.


Mój mały czarny Diabełek 323Ti compact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kolegą RAPID130 jak sie rozkręci piec na maxa to leci może nie gorace ale napewno dobrze ciepłe tylko kto by to wytrzymał na dłuzszej trasie :) nie wiem jak u reszty ale u mnie to by było za goraco :mrgreen: a chłodny nawiew prosto w lico na dłuzszą metę to jest coś :cool2: a na krótkiej to sie zawsze na max kręci ciepłe i szyberek uchyla żeby sie szybciej powietrze zmieniało :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e36 też ze środkowych leci chłodne,w 2 e21 które posiadełem też leciało zimne i w e30 (83r) też było zimne,u kolegi w mietku 124 też leci zimne.

 

to tgz.zaleta luksusowych autek :mrgreen: :mrgreen:

 

No nie wiem ,czemu w twoim E36 ze środkowych leci zimne w moim ze środkowych leci albo zimne, letnie ewentualnie jak dam na max to leci gorące. :?: Może znaczenie ma to że mam klimatyzacje ( manualną ) :idea:

 

na pokrętle szyba ,nogi,środek, jest takie niebieskie pole i tam zawsze leci zimne jak na nie ustawisz ale jak nie jest na tym polu to i tak gorące nie leci tylko ciut cieplejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pokrętle szyba ,nogi,środek, jest takie niebieskie pole i tam zawsze leci zimne jak na nie ustawisz ale jak nie jest na tym polu to i tak gorące nie leci tylko ciut cieplejsze.

 

Boggy e36 Ja też taka miałem jak ty że leciało mi tylko lekko ciepłe dopiero jak robertbmw wymienił mi termostat i ponownie odpowietrzył cały układ to teraz leci ze środkowego nawiewu gorące powietrze.

 

Ps.Może ty też spróbuj wymienić termostat ewetualnie ,na poczatek dobrze odpowietrz cały układ :cool2:

Jeśli BMW jest chorobą ,to ja nie chcę wyzdrowieć.


Mój mały czarny Diabełek 323Ti compact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wymieniałem (a dokładniej przekręciłem strzałką do góry) i nagrzewa się 2km i jest nagrzany jest ok.wcześniej nagrzewał się i na trasie "gubił" temp. z tym że nigdy nie spotkałem się aby na środkowych leciało gorące,ale skoro tak mówisz..

odpowietrzony też jest na 100% dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz w moim e36 coupe na pokretle jak ustawie na srodkowy nawiem tez mam niebieski pasek i leci mi tylko zimne na nogi i na szybe leci gorace niegdy mi ze srodkowego nawiewu nie lecialo cieple powietrze moj kolega ma e36 sedan tylko ze z klimatyzajca i juz nie ma tego niebieskiego paska na tym nawiewie na srodek i jemu juz leci cieple powietrze na twarz

nie wiem jesli sie myle to mnie poprawcie ale mi sie wydawalo ze to jest normale ze mi cieple nie leci tymi nawiewami srodkowymi a moze tez mam cos nie tak po waszych wypowiedziach sam juz nie wiem ale ten niebieski pasek chyba cos oznacza pozdrawiam

ile ludzi tyle opinni i wez tu dojdz do ładu :)

życie zaczyna sie od 200km/h

http://royy.net/~serfer123/bmw/7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zeszliśmy na E36 :D , to dołożę jeszcze że we wcześniejszych E34 bez klimy (z klimą nie wiem) z nawiewów na desce również leci zimne powietrze :twisted2: :twisted2:.

http://img291.imageshack.us/img291/9725/3500ga.jpg

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.