Skocz do zawartości

320d touring-zawieszenie


prymusnmr

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny znak zapytania do doskonalosci...

Otorz zastanawia mnie dlaczego moje auto stoi dziwacznie jakbym zaladowal skrzynki z jablkami :D do bagaznika.

Podejzewalem wczesniej,ze ktos cos namieszal,bo juz mialem pare bolaczek ,ale przegladajac alledrogo zaowazylem,ze nie tylko moje autko boryka sie z takim ustrojstwem nawet m pakiety..linki ponizej;

http://allegro.pl/bmw-e46-320d-lift-m-pakiet-shadow-line-i2221358504.html

nawet ladna

 

A tu zas w miare normalnie stoi i nawet nie m pakiet

http://norbiii.nazwa.pl/6/tn_1%20%288%29.html

Na moje oko cos jest nie tak i przerwa miedzy kolem a blotnikiem czy to normalna wersja czy m pak powinna byc taka sama z przodu i z tylu.

Od czego to zalezy...Zawieszenie mam ok nie pukaja amory i sprezyny wszystkie cale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje auto stoi dziwacznie jakbym zaladowal skrzynki z jablkami :D do bagaznika

 

U mnie podobnie. Tylko nie wiem, czy tylne springi siadły, czy przednie jakieś zmodzone (choć wyglądają na ori)

 

Zawieszenie standardowe, koła 205/55/16.

Prośba do autora i do innych Userów:

zmierzcie i podajcie odległość od rantu błotnika do podłoża przedniego i tylnego koła, to porównamy.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co można wyczytać na forum taki efekt i nienormalnie wysoko podniesiony przód powodują amortyzatory firmy Bilstein.Nie wiem jak taka lipę mogą robić bo dla mnie to nie do przyjęcia. Ja założyłem Sachsy na przód i na tył i jest elegancko.Zobacz jakie masz amory i będzie wiadomo czy to przez nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro podam numery amorow ori i sachsa.Jesli i pora pozwoli to walne fotke i sami porownacie.

Dodam,ze mam na oku sprezyny od 330d touring za male pieniadze 4 sztuki..i jesli to nie amory to moze sdecyduje sie na zakup ich tylko jeszcze pytanie czy od 330d podejda do 320d obydwa touring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kameleon71 moglbys fotke wkleic.

Dzis sprawdzalem moj zawias i niby wszystko mam jeszcze oryginalne sachs,przednie sprezyny raczej tez bo maja te szare kropki.A do tylnych zabieram sie jutro.

Miarki nie mialem przy sobie ale pomierzylem odleglosc pomiedzy opona,a blotnikami na palce i wyszlo.Przod-wchodzi dlon w pionie(w kierunku jak sie podaje czesc),zas tylne kola jest przerwa tylko na 2 palce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak ogólnie wiadomo sprężyny w tym modelu potrafią pękać, a dokładnie mówiąc pękają ostatnie zwoje ( 1 -1,5 ). Ja zauważyłem to u siebie dopiero przy wymianie kół, ponieważ normalnie tego nie widać. Po jednej stronie ułamane były nawet u góry i dołu. Auto stało nieco krzywo. Po wymianie jest OK. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wiec podam wam numery czesci zawieszenia jakie posiadam w mojej buni;

Przednie amory 31 31 6750 790 prawy ,a lewy z koncowym numerem 789

Tylne amory 3352 6750 783-obydwa takie same numery .

Jesli chodzi o sprtezyny to przednie mam nie popekane i nie pordzewiale z szarymi kropkami.

Tylne zas sa cale pordzewiale,lecz nie popekane i nie ma szans abym sprawdzil kropki czy cos podobnego.

Wydaje mi sie,ze ktos podmienil sprezyny z innej wersji na przodzie jesli one wygladaja ok i farba cala,a tylne bez farby i cale RUDE... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłączam się do tematu, bo mam podobny problem. Mianowicie mam Touringa i tylne zawieszenie siedzi niżej niż przód. Strasznie mnie to drażni, szczególnie po ostatnich wycieczkach gdy w 4 osoby + pełen bagaż koła prawie szorowały o błotniki z tyłu.

 

Pytanie czy w wersji z M-pakietem stylistycznym (taki mam u siebie) sprężyny zawieszenia tył są inne niż w pozostałych kombiakach? Bo z tego co wiem poprzedni właściciel wymienił pękniętą sprężynę z tyłu i być może dobrał zły typ...

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

Lechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie czy w wersji z M-pakietem stylistycznym (taki mam u siebie) sprężyny zawieszenia tył są inne niż w pozostałych kombiakach? Bo z tego co wiem poprzedni właściciel wymienił pękniętą sprężynę z tyłu i być może dobrał zły typ...

 

 

Lechu

Drogi lechu przednie sprezyny sa okolo 2cm krotsze w mpakiecie zas jesli chodzi o tylne to nie jestem pewny,ale na chlopski rozum powinny byc tez krotsze.

Ja dla pewnosci dlatego zmienilem tylko przednie sprezyny i autko wyglada zajefajnie....Widzialem dzis na miescie e46 coupe mpaka z 3 litrowym motorem na 18" lub 19" nie jestem pewny i tyl prawie niby dotykal blotnika a przod wchodzily dwa-moze 3 plce pomiedzy blotnikiem a opona.

Zakup sobie uzywane tylne sprezyny od normalnej wersji i bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.