Skocz do zawartości

320d Uciekający płyn chłodniczy po zimie.


majuDJ

Rekomendowane odpowiedzi

Ubywa mi płynu chłodniczego w zawrotnym tempie. Jakieś 0,5l muszę dolać by było max po ok 50km po mieście. Dolałem ostatnio nawet 425ml uszczelniacza Prestone, ale nic nie pomogło. Olej w normie, nie przybyło i nie ubyło. Samochód nie kopci nie biało. Więc uszczelkę pod głowicą wykluczam.Ubytki zauważyłem dopiero po zimie (mrozach), wcześniej w zimie nie ubywało. Gdzie według was zacząć najpierw poszukiwania nieszczelności? Jedne z forumowiczów bmw3er powiedział że jeśli w zimie nie ociekało to podejrzewa wycie z dużego obiegu.

 

A najważniejsze kiedyś po ostrej jeździe po mieście zauważyłem dosyć wyraźnie widoczna parę z nerek. Płyn ostro wylatuje i paruje?

 

Zastanawia mnie też lampka kontrolna informująca o małej ilości płynu, pierwszy raz na wiosnę zaświeciła się gdy pływak na dnie był. teraz dolałem kilka razy i muszę sprawdzać sam bo lampka nie włącza się pomimo niedoboru płynu. Ile musi ubyć płynu żeby lampka kontrolna świeciła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz na osłonie silnika płyn? Często pękają zbiorniczki wyrównawcze, mi pił płyn chłodniczy jak ruski po wypłacie. Poszukałem i padło na ten zbiorniczek, więc wymieniłem na oryginalny nowy BMW (cholernie drogi kawałek plastiku, ale nie ma sensu kupować zamienników typu Meyle, tandeta która długo nie wytrzyma), tylko że... potem okazało się że poprzedni był w porządku a winny był o-ring w przewodzie idącym do silnika od zbiorniczka. Wart może 30 groszy.
Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tez bym stawiał na zbiorniczek wyrównawczy tym bardziej ze para idzie z nerek!!wiec chyba nie trudno sprawdzic skąd sie wydostaje, ale czasem jak jest małe pęknięcie trzeba niestety troche poobserwowac daną częśc :shock:

wiec zycze powodzenia i wytrwałosci---pozdrawiam----

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Jakis czas temu kupowałem orginał do swojej 330d bo równiez mi pękł, Ceny poniżej

 

Zbiornik wyrównawczy chlodnicy - 17 11 7 573 780- 280,00 zł

Korek zbiorniczka 1,4 Bar - 17 11 1 742 232 60,00 zł

 

Wymiana bardzo prosta...sam robiłem pod blokiem :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.