Skocz do zawartości

[E60/1] Regeneracja mechatronika skrzyni biegów 6HP26


Mateos

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko robiłem sam, wstyd by było, żeby warsztatowiec oddawał swoje auto do innego warsztatu :lol: Konwerter już zaczynał dawać o sobie znać, bujać zaczynała na 6 biegu, przy 1,5 obrotach z równo wciśnientym gazem. Było to minimalne, ale z uwagi na zboczenie zawodowe bardzo mnie to denerwowało, dlatego konwerter wywaliłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 524
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jesteś mechanik? :idea: :duh: Strasznie daleko nie mam do Ciebie... może byśmy na wiosnę się zgadali... oczywiście gdybyś mógł (i oczywiście nie za darmo)...i zajęło by to dzień... Zrobiłbyś mi mechatronika? Boję się oddać komuś auto, kto tego nie robił. Na wiosnę nastawiałem się na wymianę oleju w skrzyni i szukałem kogoś, kto poradzi sobie z mechatronikiem. U mnie na biegach pracuje równo, nie ma bujania obrotów. Największą wadą jest kangurek i zastanawianie się czasami nad zmianą biegu. Dogadamy się? :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktoś z wrocka ogarnia temat mechatronika i skrzyni, którego moglibyście polecić? Może mojej ASB też przydałby się mały "lifting" oprócz oleju i misek, które de facto już wymieniane :)

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,

 

Żona na codzień jeździ 650i, ale podepnę się pod ten temat, ponieważ nie chce zakłądać osobnego wątku w dziele "6"

 

Chciałbym Was zapytać o radę, dot skrzyni biegów - na zimnym silniku, skrzynia nie działa płynnie - delikatnie przeciąga pierwszy bieg, poźniej jakby gubiła się w zmianie. Trwa to dosłownie kilka chwil, do momentu złapania temepratury. Później skrzynia chodzi bez zarzutu, ładnie wrzuca i zbija biegi. Byłem dzisiaj z tym problemem w krakowskim zakładzie specjalizującym się w naprawie ASB, diagnoza - wymiana elktrozaworów - lecz nie gwarantująca poprawy, następnie wymiana płyty sterującej - jak mniemam właściciel zakładu miał na myśli mechatronica ( koszt 10 000 PLN). Olej wymieniony dwa lata temu, przebieg od wymiany 20 000 km, całkowity przebieg samochodu 150 000 km. W oleju brak opiłków, olej czyściutki,

 

Czy znacie warsztat w Krakowie, który podjąłby się regeneracji mechatronica? Części chętnie kupię w motoshop24, chodzi mi tylko o wiedzę i doświadczenie w tym temacie.

 

z góry dzięki za Wasze sugestię,

 

Wojciech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Właśnie przygotowuję się do regeneracji swojej skrzyni. Dostałem wycenę i chcę ją przedstawić dla potomnych :D

 

Witam, przedstawiam wycenę:

Uszczelka miski x5 1068.303.017 - 108zł

Filtr 6hp26 0501.213.359 - 187zł

Tłoczki mechatronic 6szt. - 146zł

Płyta separacyjna (jest kilka rodzaji ustalamy tylko po podaniu numeru

skrzyni) cena 279zł - 289zł

Olej 8L RAVENOL 6HP FLUID - 299zł lub ORYGINAŁ ZF LIFEGUARD FLUID 6 - 528zł

Wszystkie części są oryginalne

Plus około 100 zł za tulejkę wtyku i adapter mechatronika.

 

A firma to:

Best Regards

Zespół AP-OIL

SKLEP I SERWIS BMW

Mautoczesci

ul. Warszawska 121A

05-120 LEGIONOWO

536-506-506

536-546-000

http://www.mautoczesci.pl/

http://www.ap-oil.pl/

 

A człowiek z naszego forum to gorik79- polecam! Szybki kontakt z wyceną :cool2: , profesjonalne doradztwo!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam ponownie! wreszcie jestem po wymianie tłoczków. Po ,,ciężkim'' umówieniu się z Danek24( ma naprawdę mnóstwo roboty!) prace odbyły się ekspresowo! Daniel wielkie dzięki! :cool2: I teraz wrażenia: nie wiem czy to zasługa wymiany tłoczków czy wgraniu nowszego softu ale biegi zmienia bardziej miękko, mniej ma wahań i tylko przy szybkich podjazdach np.w korku, czasami ale to czasami pojawia się delikatny kangurek. I może to tylko wrażenie ale odczuwam jakby lepiej wykorzystywała moment obrotowy :D Wnioskuję, że warto! Pytanie jeszcze do Danek24, dlaczego Twój kolega wolał starszy soft a nie najnowszy, co mu nie pasowało? A jeszcze jedno. Z tego co mówił Danek24 to chyba wymagam trochę za dużo od tego rodzaju skrzyni, gdyż jeździł paroma i w sumie moja skrzynia jeździła lepiej. Trudno, może to przyzwyczajenie z Mazdy gdzie skrzynia była zajefajna! Kolega który miał DSG w Oktavi i jeździł moją Madzią mówił,że Madzia bije Skodę! Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 6HP lubią dać od czasu do czasu kopa w d..ę lub się zamotać w dostosowaniu odpowiedniego biegu. Lubią też zrobić tzw dzień dobry przy zmianie biegów. Ten typ już tak ma. Odnośnie najnowszego softu u niego skrzynia wkładała po zarzuceniu najnowszej wersji softu pierwszy bieg jak auto jeszcze się toczyło. Twoja skrzynka naprawdę śmiga ładnie. Nie jedną X5 latałem i szczerze Ci mówię jest gicio. Zapraszam teraz na programik silnika, zobaczysz co można z tego zrobić :P i to nie obciążając zbytnio auta. Mam na myśli oczywiście wszystko w granicy rozsądku. Cieszę sie, że jesteś zadowolony. Polecam sie na przyszłość i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
na początek skasuj adaptacje mechatroniki skrzyni biegów np dis i przeprowadz jazdę żeby skrzynia na nowo nauczyła się zmian biegów. Jak to nie pomoże to można sie pokusić o wrzucenie nowszej wersji softu, ale czy to pomoże nie wiem. W zasadzie jak ze skrzynią masz wszystko ok to po wymianie zaworków powinna od razu jeżdzić płynniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest nowa, wszystko było czyste, wczoraj jak pojezdzilem jest coraz lepiej ale pierwsze biegi dalej delikatnie szarpia, na pełnym bucie jest ok ale w mieście nie da się budować, a i delikatnie jeszcze czuć ja wbija jedynkę przy stopie, bardzo delikatnie ale czuć, mechatronik skręciłem 10 nm moment, może pojezdze jeszcze i się ustatkuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.