Skocz do zawartości

e60 radio business nie czyta mi mp3


grisza1986

Rekomendowane odpowiedzi

Nie trzeba niczego deaktywowac, bedzie w menu navigation, a jak ktoś by chciał z tego korzystać to dorzucić antenke i już jest nawigacja. Wydaje mi się że antena powinna działać z pod kratki od głośnika na konsoli. W przypadku nawigacji jest plus bo czyta DVD, można wrzucić kilka GB mp3 na jednej plycie. Wydaje mi się że powinien czytać plyty DL wieć będzie 8GB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zeby mieć obsługe mp3 najprosciej wymienić radio na poliftowe, dojdzie tez mozliwosć montażu zlącza USB(po montażu mulf2 high). Koszt takiego uzywanego radia to 300-500zl

Czyli wystarczy ze kupię radyjko poliftowe z nową gałką i czytnikiem DVD czytającym mapy, wymontuje stare wsadze nowe i bedzie dzialac mp3? A jak z pasowaniem? Czy mocowania i ogólny montaż jest taki sam jak w moim starym przedliftowym radyjku bez nawi? Mozesz bardziej rozszerzyć temat z dodaniem USB ? Czy tai czytnik już obsługuje pliki mp3? http://allegro.pl/bmw-e60-e61-e63-e64-czytnik-odtwarzacz-cd-dvd-i2183052235.html bo mój z wyglądu jest taki sam a nie czyta...

Jest jeszcze taki http://allegro.pl/odtwarzacz-radio-mp3-cd-bmw-e60-e61-e63-e64-lift-i2203438505.html , ale z tego co wiem to trzeba chyba wymieniać tez ramke bo na guziczki potzrebne bedzie miejsce tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy ze kupię radyjko poliftowe z nową gałką i czytnikiem DVD czytającym mapy, wymontuje stare wsadze nowe i bedzie dzialac mp3? A jak z pasowaniem? Czy mocowania i ogólny montaż jest taki sam jak w moim starym przedliftowym radyjku bez nawi? Mozesz bardziej rozszerzyć temat z dodaniem USB ? Czy tai czytnik już obsługuje pliki mp3? http://allegro.pl/bmw-e60-e61-e63-e64-czytnik-odtwarzacz-cd-dvd-i2183052235.html bo mój z wyglądu jest taki sam a nie czyta...

Jest jeszcze taki http://allegro.pl/odtwarzacz-radio-mp3-cd-bmw-e60-e61-e63-e64-lift-i2203438505.html , ale z tego co wiem to trzeba chyba wymieniać tez ramke bo na guziczki potzrebne bedzie miejsce tak?

 

Te radia poliftowe za kilka stowek to tylko cd, ale każde czyta mp3. Do obsługi usb potrzebne jest dodatkowe urządzenie MULF2 HIGH, obsluguje telefony poprzez bluetooth a także odtwarza mp3 z urzadzen USB i ipoda, iphone. Ten odtwarzacz z pierwszego linku, jeśli to nawigacja to czyta mp3, a ciezko wywnioskowac z tej aukcji co to za wersja, a tego numeru czesci nie moge znalezc. Nawigacje najlatwiej poznac po tym ze ma z tylu niebieskie gniazdko do anteny GPS. Poliftowe radia, mające przyciski funkcyjne pasują bez problemu, ale trzeba wymienić ramke radia i klimy. Chyba że ktos potrawi wyciąć większą dziurę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o.k. czyli radyjko moge zakupić. Rozumiem że po zamontowaniu trzeba je bedzie zakodować poprzez NCSa ?

Dobrze teraz jeśli uda mi się znaleźć takie urządzenie jak MULF2 HIGH to czy jesteś w stanie podzielić się wiedzą jak to pospinac do kupy w aucie w którym tego do tej pory nie było? Czy są jakieś oryginalne wolne kostki na to zostawione czy jak?

czy takie coś http://allegro.pl/modul-bluetooth-zlacze-usb-mulf-2-e60-e70-e81-e90-i2228154646.html bedzie się nadawało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o.k. czyli radyjko moge zakupić. Rozumiem że po zamontowaniu trzeba je bedzie zakodować poprzez NCSa ?

Dobrze teraz jeśli uda mi się znaleźć takie urządzenie jak MULF2 HIGH to czy jesteś w stanie podzielić się wiedzą jak to pospinac do kupy w aucie w którym tego do tej pory nie było? Czy są jakieś oryginalne wolne kostki na to zostawione czy jak?

czy takie coś http://allegro.pl/modul-bluetooth-zlacze-usb-mulf-2-e60-e70-e81-e90-i2228154646.html bedzie się nadawało?

 

Kodować NCS'em. Jeśli nie masz żadnego bluetootha lub telefonu w samochodzie to niestety trzeba dorobić troche kabli i światłowód, orginalnie mulf jest w bagażniku, albo po partyzancku zamontować go jakoś z przodu, za schowkiem tam gdzie zmieniarka. Taki mulf jak z linka będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wpis "full" jest wyłącznie do CCC a nie do MASK

 

w CCC wpis MP3_CCC dajemy na full zamiast aktiv

 

w MASK natomiast NCS nie przyjmuje nic innego jak tylko aktiv lub nicht_aktiv

 

Także dzieki ale to nie to.

 

Ja już olałem sprawę bo to na nic. Mam aux i zmieniarkę więc na brak muzyki nie narzekam. Bawiłem się tym tak tylko dla sprawdzenia tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

 

Wiem Panowie że odkopuje trupa ale komuś może się przyda moja informacja - mam wersje business z nawigacją i lata mi mp3. Rok 2004 auta. Nie mam żadnego poliftowego radia ani nic. Tak kupiłem i chodzi więc chyba jednak da się to zrobić w jakiś sposób. Ciekawe od czego to zależy czy chodzi mp3 czy nie.

 

PS. Jak odpalam płytę audio to wyświetla mi się takie małe menu do zmiany piosenek w kształcie pół okręgu z ok 15 piosenkami. W momencie jak wrzuce płytę z mp3 wyskakuje zwykła lista z góry na dół

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
No właśnie ja też mam buisness bez navi, bez zmieniarki a mp3 nie działa. Tak sobie myślę że to chyba coś z softem nie tak. Jak ktoś wie co z tym fantem zrobić to z góry dzięki.
Bardzo Miły Wóz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Witam serdecznie mam taki problem z wyżej wymienionym radiem Bmw business że nie czyta żadnych płyt ani cd ani mp3 ani oryginalnej płyty z mapami do bmw. Radio nie chce wciągnąć płyty do środka. Samochód bmw e61 520d po lifcie z końcówki 2007 roku. Radio z dolnym panelem z cyframi. Kolega który się na tym trochę zna wyciągał radio i stwierdził że mechanizm wysuwania/wsuwania płyt jest zepsuty i że z radiem już było coś robione lutowane wtyczki. Poradzi ktoś co zrobić z tym dalej czy kupić inne radio koszt około 300 zł z tego co patrzyłem. Czy da się jakoś naprawić stare ? Zaznaczę że chciałbym aby czytało mi MP3 z tego co się orientuje wersja którą mam czyta mp3? Może ktoś ma takie radio do sprzedania to zapraszam na priv. Proszę o pomoc pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
z płyty mp3 widzi (odtwarza) tylko 5 folderów. Czy tez tak macie?
5 folderów wgłąb czy 5 folderów z roota, mimo, ze jest ich 20?

Jak nazywają się niewidzialne foldery? Mają jakieś znaki specjalne, spacje itp? Jaka jest długość nazw? Kiedy miałem CCC chyba nie zauważyłem takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Probowalem NCSem, robilem pustym plikiem man itd. ale nic nie daje. wyswietlacz gasnie na chwil i powraca. Mam caly czas logo BMW na szarym tle i w lewym gornym rogu napisy bootloader, firmware itd. musialem zalozy starego maska bo ten nowy nie wylacza sie nawet po zgaszeniu auta. Kumpel nagrzebal cos w arbitesie. Ile trwa wgrywanie softu? Mam nowy akumulator lecz nie posiadam prostownika...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem że to business LCI, więc może to potrwać baaardzo długo. Ja programowałem radio CHAMP około 2h, flash w LCI będzie dużo większy, a nie wiadomo co się stani przy przerwaniu transmisji. Możesz sprawdzać, albo poszukać kogoś z ICOM'em i zrobi to pewnie szybko i sprawnie. Bez jakiegoś dodatkowego zasilania o wydajności około 20A przy napięciu gwarantującym ładowanie, nie ma co podchodzić do programowania. Niestety ale bezmyślni inżynierowe tak zrobili elektrykę w E60 że na włączonym zapłonie(z wyjętym kluczem również) pracuje tam tyle niepotrzebnych rzeczy że pobór prądu często wynosi ponad 10A, co przy książkowej pojemności w pełni naładowanego akumulatora daje jakieś 8h pracy. W praktyce to ciężkie do osiągnięcia i jest ryzyko że coś się wysypie, przy niższym napięciu akumulatora samochód próbuje odłączać zasilanie różnych obwodów. Alternatywa to odpalony silnik, radio tak zaprogramujesz, gorzej z ECU :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 8 miesięcy temu...

Pozwólcie że odgrzeje tego kotleta trochę

Mam pytanko. Jakie płytki DVD należy użyć żeby radyjko z navi business CCC w e61 2004 czytało mp3?? Z CD-ków czyta bezproblemowo ale jak próbowałem na płytce dvd sony wyskoczyło że medium nie rozpoznaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to MP3 tylko z CD. Naped DVD jest po to aby czytac plyte nawigacji a nie mp3...

Nie prawda u mnie czyta MP3 zarówno z płyty DVD jak i z CD wielokrotnego zapisu, widać co auto to inaczej :wink: Płytę z nawigacją wkładam raz, następuje zapis danych wyciągam, wkładam dowolną płytę z MP3 i gra... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.