Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

motul 8100 x-clean+ c3 5w30 mid-saps LL04

 

Rozumiem że nada się bez problemu do M47N2 i będzie lepszym wyborem niż castrol edge?

 

A jest jakiś Motul do Ll01 ?

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie xcessy i xmaxy. Ja jezdze na xcess 5W40 LL01

 

:?: :?: to znaczy,jaki konkretnie ? Zauważyłem ,że w opisach olejów żadko lub wcale nie jest podana klasa LL01/LL04 :mad2:

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy konkretnie na MOTUL XCESS 5W40 :) Edytowane przez Rivasi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norma API, ten co ci pokazalem jest o dwie generacje nowszy

 

Jasne, choć zadziwia mnie jego bardzo niska cena za 4l

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.Niedzielny poranek kawa + fajka i można pisać :) Krótkie podsumowanie ostatnich postów:

1. Kwestia parametru LL... Otóż zauważyłem,że jest bardzo mało olei ( olejów ?) w pełni syntetycznych 5-W30 Z PATAMETREM LL-01 . Szukając w internecie oraz na forum znalazłem tylko 2 ( słownie: 2 ) :NESTE CITY PRO LL 5W30 oraz VALVOLINE SynPower 5W30 LL01. Znacie jeszcze jakieś ?! Oba tanie ,jak barszcz, w porównaniu do innych uznanych marek-ale nie to jest kwestią tego wpisu. Dalczego jest ich 5-W30 ( LL01 ) tak mało na rynku ?

Motul- brak, Millers- brak, Liquimolly-brak..itd ( jakoś Castrol'a i Mobila nie biorę pod uwagę )

2. LL01 czy LL04 ? Z tego ,co przeczytałem ,ten pierwszy jest dedykowany ( bardziej) do silników benzynowych i ma mniejsze "opory " smarowania niż ten drugi, który jest dedykowany (bardziej) do diesli ( DPF). Rozumiem też,że LL04 są bardziej ekologiczne.

3.Watek poboczny: ja miałem zalany silnik 0-W30. Tak, ta pierwsza wartość ma znaczenie, ale TYLKO przy rozruchu zimnego silnika. W naszym klimacie rzadko jest aż tak mroźno,żeby to miało aż tak istotne znaczenie IMO.Wiosna,lato, jesień zazwyczaj jest po prostu ciepło. Natomiast po rozruchu i dalej jeździe ,ta wartość sprawia,że moim zdaniem, olej ten jest za rzadki i płynny, co znacznie skraca żywotność silnika.

 

I na koniec. Pojawiło się sporo wątków na temat "jaki olej " do mojego samochodu. Myślę,że najlepiej pisać tu:

viewtopic.php?f=88&t=195183&start=1980

 

i tam proszę o kontynuowanie tej pasjonującej dyskusji :-) Kawa się kończy, żona robi sniadanie :cool2: , więc i ja do Niej dołączam :D

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy do mojego auta tj. BMW E90 320i 150km 2006r. Dobry bedzie olej Motul 8100 ECO-clean+ C1 ACEA 5W30? Dzięki za odpowiedź do tej pory był zalany Mobilem. A że auto kupiłem w listopadzie wyczytałem że Motul dobry chyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Odpowiedni ☺ale lepszy od Castrola czy Mobila? ☺

 

Olej Motul 8100 Eco-clean+ 5W-30 nie spełnia wymagań BMW i absolutnie nie powinien być stosowany w silniku Twojego BMW. HTHS tego oleju to 3,2. Odpowiednim lekkobieżnym olejem z gamy Motul do Twojego BMW jest 8100 X-clean+ 5W-30, którego HTHS wynosi 3,6. Ten olej spełnia wymagania aprobaty BMW Longlife-04.

 

 

Pozdrawiam

Maciej Ziółkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedni ☺ale lepszy od Castrola czy Mobila? ☺

 

Olej Motul 8100 Eco-clean+ 5W-30 nie spełnia wymagań BMW i absolutnie nie powinien być stosowany w silniku Twojego BMW. HTHS tego oleju to 3,2. Odpowiednim lekkobieżnym olejem z gamy Motul do Twojego BMW jest 8100 X-clean+ 5W-30, którego HTHS wynosi 3,6. Ten olej spełnia wymagania aprobaty BMW Longlife-04.

 

 

Pozdrawiam

Maciej Ziółkowski

 

faktycznie tak jest. wpisujac w google mi wyszedl 8100 X-clean+ 5W-30 i nie zauwazylem ze to nie ten sam olej przez zblizone nazewnictwo. Dzieki za wyprowadzenie z pomylki :reading2:

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Odpowiedni ☺ale lepszy od Castrola czy Mobila? ☺

 

Olej Motul 8100 Eco-clean+ 5W-30 nie spełnia wymagań BMW i absolutnie nie powinien być stosowany w silniku Twojego BMW. HTHS tego oleju to 3,2. Odpowiednim lekkobieżnym olejem z gamy Motul do Twojego BMW jest 8100 X-clean+ 5W-30, którego HTHS wynosi 3,6. Ten olej spełnia wymagania aprobaty BMW Longlife-04.

 

 

Pozdrawiam

Maciej Ziółkowski

 

faktycznie tak jest. wpisujac w google mi wyszedl 8100 X-clean+ 5W-30 i nie zauwazylem ze to nie ten sam olej przez zblizone nazewnictwo. Dzieki za wyprowadzenie z pomylki :reading2:

 

Nie ma sprawy, tak właśnie pomyślałem, że nie zauważyłeś, że chodzi o Eco-clean+ a nie X-clean+.

 

 

Pozdrawiam

Maciej Ziółkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

M47N2 DPF. Zbliża się wymiana oleju, po zakupie auta zalałem na szybko Motul xclean 5w30 jednak chciałbym zmienić bo wyczytałem ze są lepsze (Millers, Valvoline, LM)

Millers odpada ze względu na cenę przekraczającą 200zł a to dla mnie za dużo, dużo jeżdżę, zmieniam olej co 10-15k km więć wymiana przypada u mnie 4 razy do roku, więc zostaje Valvoline i LM

Możecie doradzić który olej będzie najlepszy z tego co producenci zalecają do mojego silnika?

Liqui Moly Top Tec 4200 5W-30

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30

 

Valvoline SYNPOWER XL-III C3 5W-30

Valvoline SYNPOWER MST C3 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent: M47T2 (E90 163hp bez DPF)

Przebieg: 300tys

 

Zauważyłem, że dość często podczas Waszych wypowiedzi pojawiają się oleje marek Valvoline, Motul, Millers i może tym razem ktoś będzie w stanie pomóc mi wybrać właściwy olej ;)

Samochód 70% czasu porusza się na trasie. Aktualnie zalany olej to Mobile 1 Peak Life 5w50... Sprawuje się bardzo dobrze, oleju nie bierze :) Natomiast wg. wszystkich stron zalecana gęstość w przypadku tego silnika to 0w30, 5w30, 5w40.

 

Zdaję sobie sprawę również z tego, że ilu ludzi tyle opinii oraz z tego, że samochód przejechał większość kilometrów na oleju w technologii HC.

 

Jaki olej zalecacie w przypadku tak "dużego" przebiegu ? Napomnę jeszcze, że samochód jest użytkowany bardzo intensywnie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tańszy motul 5w30, droższy millers 5w30, wedle budżetu, oba są dobre.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.