Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

hmm ja nie miałem takiego problemu, zazwyczaj w zime przy nikich temperaturach komputer pokazuje 9.5-11 litrów, natomiast w lato 8,5-9. Może w tamtym roku paliwo było lepszej jakość :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że teraz mam zalany Motorcraft 10w40.. Poczytałem trochę i mam teraz rozsterkę.. Valvoline czy Motul? Niby BMW na castrolu wyjeżdża i jest zalecany, ale głównie negatywne opinie znalazłem. Kolejna sprawa, skoro ktoś już wlał 10w40 zamiast 5w. to już zostanę raczej przy 10w40. Dobrze kombinuję?

Moje BMW E90 :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=293073


Sprzedam: -Komplet opon zimowych 205/55/16 - 150zł - do negocjacji!

-2 Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 245/40/17 - 400zł - do negocjacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10w40 to nie jest full syntetyk i troche lipa w zime bedzie bo jest slaby na niskie temperatury najlepiej 5w30 lub 5w40 Motull jest troche droższy o Valvorine. Zalej raz tym raz drugim jak sam nie sprawdzisz to sie nie przekonasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zmienianie olejów raczej niewskazane z tego co się orientuję. A tym bardziej wracanie z 10w na 5w. Parę osób mi już mówiło, że skoro poprzedni właściciel przeszedł na 10w to żebym już przy tym został. Tylko teraz się zastanawiam czy Motul czy Valvoline..?

Moje BMW E90 :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=293073


Sprzedam: -Komplet opon zimowych 205/55/16 - 150zł - do negocjacji!

-2 Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 245/40/17 - 400zł - do negocjacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skoro do benzyny 2.0 zaczął lać 10w40 to albo był skrajnym sknerą, albo silnik brał już naprawdę dużo oleju. Ten olej to według mnie kiepski pomysł do takiego silnika. Osobiście mocno rozważyłbym zrobienie płukanki i powrót chociaż na jedną wymianę do 5w30 żeby zobaczyć co się dzieje z silnikiem. Z tego co pamiętam masz silnik 150-konny, może wystarczy wymienić uszczelniacze zaworowe i silnik będzie jeździł dalej. Na oleju 10w40 jedna-dwie zimy i duża szansa że trzeba będzie robić remont...
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lekki wyciek z podstawy filtra oleju. (oringi do wymiany?)

Ostatnio w przeciągu 200-300km ubyło mi sporo oleju bo ponad połowa a wcześniej ani rusz.

To co, może wlać 5w40 bez płukanki?

Moje BMW E90 :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=293073


Sprzedam: -Komplet opon zimowych 205/55/16 - 150zł - do negocjacji!

-2 Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 245/40/17 - 400zł - do negocjacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przede wszystkim uszczelnić silnik - oringi, uszczelniacze, nie wiem co tam jeszcze pada. Zmiana oleju a już tym bardziej z półsyntetyka na syntetyk TYLKO po wypłukaniu starego.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm odradzali mi płukanie. Ale w sumie mówili też żebym już został przy 10w40 skoro ktoś już na taki przeszedł. Zaproponuje płukanie i powrót do 5w40 i zobaczę co powiedzą.

Moje BMW E90 :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=293073


Sprzedam: -Komplet opon zimowych 205/55/16 - 150zł - do negocjacji!

-2 Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 245/40/17 - 400zł - do negocjacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim M57 mam 5W30 valvoline xtreme mst c3 zmieniony juz 2 raz od kupna i jest ok. Wczesniej ten olej uzywalem w mini cooperze i tez bylo ok. Ale Motul tez koledzy z klubu uzywaja i tez zachwalaja. Najwazniejsze zebys kupil z pewnego zrodla, to jest bardziej istotne niz marka (nie biorac pod uwage castrola)

Pamietaj ze jak zalejesz 5W40 to rozrzad bedzie bardziej wysilony wiec sugeruje trzymac sie co zaleca producent

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dobra czyli 5w40 czy 30?

Motul? Castrol? Valvoline? Coś innego?

5w30 Motul ale jak pisałem licz się z tym że gdzieś pojawią się nieszczelności i może pojawić się spalanie oleju. Warto jednak silnik doprowadzić do kultury zamiast zarżnąć go do końca 10w40.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak długo już na tym 10w40 już jeździ. .:/

To zakupię w takim razie 5w30. Ktoś może ma jakiś sprawdzony sklep w Warszawie lub okolicy z Motulem? :)

Speed w Ożarowie ktoś zna może? Byłem ostatnio i całkiem dobre ceny mają.

Moje BMW E90 :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=293073


Sprzedam: -Komplet opon zimowych 205/55/16 - 150zł - do negocjacji!

-2 Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 245/40/17 - 400zł - do negocjacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak długo już na tym 10w40 już jeździ. .:/

To zakupię w takim razie 5w30. Ktoś może ma jakiś sprawdzony sklep w Warszawie lub okolicy z Motulem? :)

Speed w Ożarowie ktoś zna może? Byłem ostatnio i całkiem dobre ceny mają.

Wszystkie oleje, filtry kupuje w PetroStar. Maja trzy sklepy w Warszawie. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jezdze na Liqui moly 4600 5w30 tecz naczytałem sie ze do tego silnika nalezy lać milerssa lub motula czy to prawda ? dodam ze nie mam roblemu z pobieraniem oleju (mialem roboione uszczelniacze zaworowe) i teraz nie wiem jaki olej wybrac bo za 3 tygodnie bede zmienial olej, czy zostac może przy tym oleju czy wybrać cos z Motula lub millersa ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

BMW leje Castrol Long Life, było już o tym milion razy.

 

Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 ma LL-04 więc do M47 będzie ok. Ceny zbliżone do moly toptec 4600 5w30 jeżeli nie szukasz podrób.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW leje Castrol Long Life, było już o tym milion razy.

 

 

To juz nie jest prawda od 2 lat... jak im sie skonczyl kontrakt z castrolem przeszli natychmiast na Mobil 1, teraz leja nowe oleje BMW ktore sa produkowane przez shell. Niektore aso leja jeszcze Mobila.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.