Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma sprawy. Mówi się, że oleje OE BMW są dostarczane przez Fuchs.

 

 

pozdrawiam

 

to nie dokladnie tak, olej zalewany w fabryce BMW pochodzi od fuchs bezposrednio (to jest olej fuchsa).

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dane techniczne FUCHS TITAN SUPERSYN LONGLIFE SAE 0W40 http://olejefuchs.pl/fuchs-titan-supersyn-longlife-sae-0w40.html nie pokrywają się z danymi oleju OE BMW 0W40. :norty:

 

No nie bo to nie ten sam olej, trzeba rozroznic olej zalewany fabrycznie do samochodow nowych zanim zostana dostarczone do salonu a olej sprzedawany jako produkt przez bmw to nie to samo.

BMw nie zalewa oleju BMW fabrycznie wyszlo by to prawdopodobnie za drogo.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich wlasna. Na pewno nie Castrol, na pewno nie orginalny Fuchs. Osobiscie podejrzewam ze to olej produkowany w malych ilosciach przez fuchsa na zlecenie bmw ale tutaj gdybam, i tak nie jest to nawet olej lany przez BMW. Aktualnie na serwisach BMW leje Mobil 1.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmwblog.com/2014/11/10/bmw-replaces-castrol-shell-recommended-oil-supplier/

 

talze chyba od nowego roku w nowych autkach korki z napisem shell :>

swoja droga to ciekawe czemu nie ma korkow na wlewie paliwa bp

Edytowane przez 2zerozero7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

super dzieki za link, uwaga to nie znaczy ze olej BMW to bedzie shell... bedzie pordukowany przez shell

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda ze castrol nie ma swoich fabryk ?

Tylko zleca produkcje innym koncernom ?

Czytalem ostatnio w niemieckiej gazecie o tym ze co rok , czy dwa inny koncern wygrywa przetarg i produkuje szmire z napisem castrol :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ello.. Mam takie pytanie , kupiłem niedawno e90 330i n53 i chciałbym wymienić olej . tak tu na forum zachwalacie Millers'a i znalazłem sklep koło domu który sprzedaje to masło:) i mam pytanie:

xf longlife 0w 40 i 10w 40 ma aprobatę BMW longlife 04 ale Millers ma też w swojej ofercie 5w 50 xf longlife ale żadnej aprobaty BMW nie ma. Czy mogę taki olej wlać do mojego silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę, Shell zalecany przez BMW :)

ja jeżdżę w każdym swoim BMW na Shellu

przykładowo w poprzednim z n47 przelatałem na nim niemal 200.000km i potem nowy właściciel robił rozrząd i stwierdzili w serwisie, że silnik absolutnie nie budzi zastrzeżeń (przebieg ok 300.000km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki shell helix ultra extra 5W30 jak z parametrami wypada, grzechu warty taki olej, bo one podejrzanie tanie są ? Jaką to ma temperaturę samozapłonu ?

 

Musiał bym poszukać kartę charakterystyki co do temp samozapłonu.

 

Ten olej ma rewelacyjny stosunek ceny do jakości. Ja (i wielu znajomych) stosuję go co najmniej od 7 lat i jestem zadowolony.

Z tego co kiedyś sprawdzałem, to zrobiony on jest na bazie mineralnej ,stąd ta niższa cena. Nie wiem jakie są kryteria aby olej mógł być nazywany Syntetykiem - ale ten Shell Ultra Extra ETC (Bmw LL04) jest tak właśnie nazywany:

 

 

W pełni syntetyczny olej silnikowy – najwyższa ochrona Shell dla układów obróbki spalin

 

Shell Helix Ultra ECT 5W-30 zapewnia:

 

Ochronę układów obróbki spalin pojazdu, poprzez utrzymywanie w czystości filtra cząstek stałych w silnikach wysokoprężnych

 

Niezrównaną ochronę przed szlamem – żaden inny olej silnikowy nie sprawi, że Twój silnik będzie czystszy - niemal jak fabrycznie nowy

 

Obniża zużycie paliwa do 1,7%

 

Specyfikacje: BMW LL-04; aprobata MB 229.51; VW 504.00/507.00; Porsche C30

 

 

Cena za prawdziwy FULL syntetyk zaczyna się najczęściej od około 200zł za bańkę.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta Shell 5w30: http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CCcQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.epc.shell.com%2Fdocs%2FGPCDOC_Local_TDS_Switzerland_Shell_Helix_Ultra_Extra_5W-30_(en-CH)_TDS.pdf&ei=pNtsVJuJBMKhPP6HgMgF&usg=AFQjCNFh36XdstxA_tHmP3QViBE7WznRVQ&sig2=BfgANycMIyhcRvxP_DaqMA&bvm=bv.80120444,d.ZWU&cad=rjt
pixels.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.