Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

Płukanki to wyrzucanie kasy w błoto, chcesz mieć czysty silnik to stosuj oleje o wysokim TBN.

 

ok... wytlumaczysz mi co ma wodorotlenek potasu do czystosci silnika ? Cos mi sie wydaje ze zaraz bedzie wesolo...

 

biedni posiadacze Dizla jestescie skazani na brudny silnik, oleje low saps maja bardzo niskie TBNy... zartuje... Mariusz76 po prostu myli pojecia albo uwarza ze zmieniacie wasz olej co 30000 do 50000 km i potrzebujecie ogromnego TBNu aby nie dochodzilo do powstania szlamu podczas procesu spalania co bylo bolaczka przy olejach mineralnych w dizlach i na poczatku lat 2000 bo ludzie mysleli ze olej syntetyczny mozna trzymac w nieskonczonosc. Mariusz zrob sobie kiedys analize oleju po 10000 km uzytkowania (normalny przebieg dla wymiany oleju) i zobacz jaka rezerwa TBNu jezeszcze dysponujesz... zdziwissz sie...

 

Na szczescie jest K8 ktory jednak jeszcze zupelnie nie oglupial.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rivasi Witam widze ze masz spore pojecie na temat olejow widzialem tez ze polecasz mobil 1 a castrola nie bardzo, chcialem sie ciebie doradzic co do oleju do mojej 335d

od lat jezdze na Castrol edge 0W40 zawsze leje wersje sport a teraz ta FST uzywam tylko filtrow Mann , niechce ciac kosztow na czesciac i olejach... Z

blizam sie do zmiany oleju i zastanawialem sie nad zmiana na Mobil 1 ESP dexos 2 co kolwiek to ma znaczyc ;) , moj kolega jezdzi na takim oleju i jego silnik (ten sam i przebieg podobny) stanowczo cieszej pracuje, ale nie wiem czy to sprawa oleju czy moze czegos innego... Ja osobiscie nie mam zadnego problemu z silnikiem wiec wykluczam inne mozliwosci :)

Czytalem ze polecales wczesniej mobil 1 new life, ten akurat jest tanszy od ESP i zastanawiam sie teraz jaki olej mam kupic do swojego samochodu ??

Czy mozesz mi doradzic ktory olej bys wybral lub zaproponowal ??

0w40

1.Castrol Edge FST

2.Mobil 1 ESP

3.Mobil 1 New life

4 moze jakis MOTUL czy tez inna marke??

 

Dzieki wielkie za odpowiedz :)

 

PS- znalazlem tez taki olej z Mobil 1 :duh:

 

http://2.bp.blogspot.com/-ojkr_eCPGDw/Ue413Psf5DI/AAAAAAAAEXI/tmG3-d5u33w/s1600/001.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli boisz się o tak zmienić olej na inny to żaden problem, wszystkie oleje silnikowe są mieszalne i nawet jak po zlaniu w silniku zostanie się 0,5l. starego to nic się nie ma prawa stać po wlaniu nowego.

 

Ja zasze zmieniam olej sam i podczas wymiany staram sie (mam czas) by wyciekl caly olej z silnika + zawsze odssysam z filtra, zawsze miesci mi sie olej w granicy instrukcji.. w silniku pozostaje okolo 100ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

 

potrzebujesz oleju LL04, Mobil nie ma jakis znakomitych olejow LL04, lepiej zalac Amsoila european formula 5W30 low saps lub Amsoil european formula 5W40 mid saps, moze byc ten penrite ENVIRO+ 5W-40.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 14 lat pracuję jako mechanik (a nie sprzedawca płukanek) i wiem co mówię.

 

opowiadasz bzdury, probujesz ludzia wmowic niemoliwosci fizyczne, to ze pracujesz 14 lat jako mechanik absolutnie nic nie zmienia i to argument 0 ktory ùmowi nie wieù dlaczego tak sadze ale tak sadze, oleje to chemia nie mechanika warsztatowa.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

 

potrzebujesz oleju LL04, Mobil nie ma jakis znakomitych olejow LL04, lepiej zalac Amsoila european formula 5W30 low saps lub Amsoil european formula 5W40 mid saps, moze byc ten penrite ENVIRO+ 5W-40.

 

Nie mam juz DPF jezeli chodzi o to ;)

a czemu 5w40 a nie 0W40?? taki leje od dawna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEZ DPfu nie jestem w stanie ci doradzic oleju, po pierwsze dlatego ze wyrzucasz dosyc duze ilosci sadzy i innych substancji rakotworczych dla przechodniow i otoczenia i to jest pierwszy problem do wyregulowania, olej tego nie zrobi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEZ DPfu nie jestem w stanie ci doradzic oleju, po pierwsze dlatego ze wyrzucasz dosyc duze ilosci sadzy i innych substancji rakotworczych dla przechodniow i otoczenia i to jest pierwszy problem do wyregulowania, olej tego nie zrobi

 

DPF to dluga historia ale bylem robic testy na spaliny i mieszcze sie w niskim zakresie dopuszczalnych norm... Duzo lepiej niz dieslowskie taksowki i wiele innych uczestnikow diesli na drogach...

Mimo wszystko dziekuje za pomoc na pewno poczytam troche o olejach ktore mi podales :cool2: i musze powiedziec ze o olejach duzo czytalem i im wiecej czytam tym wiekszy metlik mam w glowie.. a zmienic chcialem castrola na mobil dla testow jak bedzie sie silnik zachowywal po tej zmianie. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was wie ile oleju wchodzi między min i max na wskaźniku elektronicznym ?

Na wyświetlaczu nie ma podziałki tylko zakres od min do max i zauważyłem, że pokazywane

wartości (w zakresie min-max) zmieniają się skokowo a nie płynnie...

Wygląda na to, że ten zakres podzielony jest na 4 "skoki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej polecacie do 318d 143KM (2007r.). Obecnie mam zalany Castrol i złego słowa na niego nie mogę napisać. Przebiegi roczne są wręcz znikome (5-10tkm).

 

Zastanawiałem się nad MOTUL 8100 X-CESS 5W40 5L - dobry wybór?

 

To od Motula ;-)

https://www.motul.com/pl/pl/products/recommendation

 

 

Pojemność : Pojemność układu smarowania 5,5 litrów

 

Zastosuj : Elastyczny (maks.)

Częstotliwość : Wymiana 30000 km / 24 miesiące

Produkty

8100 X-CLEAN+ 5W-30 (cały rok)

: 8100 X-CLEAN 5W-30 (cały rok)

: 8100 X-CLEAN 5W-40 (cały rok)

: SPECIFIC LL-04 5W-40 (cały rok)

 

PS: Ta wymiana co 30 tyś km to oczywiście taki żarcik ze strony Motula. Mi Shell proponował wymianę nawet co 50 tyś km.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Jaki olej polecacie do 318d 143KM (2007r.). Obecnie mam zalany Castrol i złego słowa na niego nie mogę napisać. Przebiegi roczne są wręcz znikome (5-10tkm).

 

Zastanawiałem się nad MOTUL 8100 X-CESS 5W40 5L - dobry wybór?

To dobry olej, ale jest to olej typu fullSAPS, a Twoje BMW posiada DPF, w związku z czym nie powinieneś stosować olejów fullSAPS. Chris99 podał odpowiednie do Twojego silnika (z DPF) oleje z oferty Motul. Do tak niewielkich przebiegów jakie robisz, polecam Motul 8100 X-clean+ 5W-30 oraz Valvoline SynPower Xtreme MST C3 5W-30.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Maciek, a do M54 z przebiegiem oryginalnym 120 000 km, 2002r, roczne przebiegi to 7000 km, co byś polecał? Jeżdżę na 0W30 castrol edge professional i czy sens zmieniać na 0W40 castrola lub OEM?

 

A czy Twoje M54 ma duży apetyt na olej? Pytam o to, ponieważ M54 dość często zużywają spore ilości oleju.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
0,2 - 0,3L na 1000 km

 

Czyli nadmiernego zużycia nie ma. Do M54 za bardzo dobry wybór uważam Motul 8100 X-max 0W-40. To porządny fullSAPS zapewniający gruby i stabilny film olejowy (Lepkość HTHS w 150°C - 3,6 mPa.s).

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem o zmianie marki oleju, bo większość psioczy na castrola, choć ja nie narzekam. :roll: Rozumiem że 0W-40 OEM, to jest to samo co castrol edge 0W-40? Acha, Motul 5W/40 8100 X-clean byłby gorszym olejem od Motula 0W/40?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Pomyślałem o zmianie marki oleju, bo większość psioczy na castrola, choć ja nie narzekam. :roll: Rozumiem że 0W-40 OEM, to jest to samo co castrol edge 0W-40? Acha, Motul 5W/40 8100 X-clean byłby gorszym olejem od Motula 0W/40?

 

Nie umiem powiedzieć ze 100% pewnością czy 0W-40 OEM BMW to dokładnie to samo co Castrol EDGE 0W-40. Motul 8100 X-clean 5W-40 do Twojego silnika uważam za gorszy wybór niż 8100 X-max 0W-40, ponieważ X-clean jest olejem midSAPS (dopuszczonym do stosowania w silnikach z DPF) przez co zawartość np. fosforu jest w nim niższa niż w fullSAPS X-max. Dodatkowo klasa jakości wg API dla silników benzynowych w przypadku X-max to SN, a w przypadku X-clean to SM.

 

Myślę, że warto poczekać na opinie osób najbardziej kompetentnych w tym temacie, m.in. Rivasi i Guzior i poprosić o ich zdanie ;)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
A masz może dane technicznie oleju BMW OEM 0W/40, bo w internecie nie ma ani słowa?

 

 

Niestety nie, ale zapytam jutro naszego dealera BMW czy może przesłać dane techniczne tego oleju.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.