Skocz do zawartości

Opony na lato


andmat4

Rekomendowane odpowiedzi

Wyższy indeks tak - tyle że opona nieznacznie twardsza powinna być więc możesz to nieznacznie odczuć.

Producenci raczej zalecają dobierać opony zgodnie z fabrycznymi indeksami ale w górę można iść bez niepokoju, nigdy w dół.

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Chciałbym kupić 94 ale akurat wiele opon w rozmiarze 225/50 R17 mają indeksy 98 a jak już spotka się 94 to okazuje się że to Run Flat a tych na pewno nie chcę. Po przeczytaniu wielu opinii + wyniki kilku testów skłaniam się ku Nokian ZG2 tylko właśnie indeks nośności mają 98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie można brać wyższą nośność. Nie sądzę że porównując dwie takie same opony (model i producent) dało się łatwo wyczuć różnicę w indeksie nośności.

Ja mam na tylnej osi 255/40R17 98 Y XL i jest komfortowo, stabilność i prowadzenie również OK choć nie tak dobre jak w ROF, komfort w zwykłej oponie nieporównywalnie lepszy.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Dzieki za opinie,wybor padl na oponeo no i mysle ze beda to p-zero

 

Witam wszystkich to mój pierwszy post.

W związku z tym, że zbliża się lato chciałbym odświeżyć temat...

Właśnie jestem na etapie zakupu opon na tylna oś do swojej E91 330d .

Jestem prawie zdecydowany na Pirelli P Zero 255/40/17 ROF również na oponeo (na przedniej osi mam Dunlop Sport 01 225/45/17 ROF)

Pytanie głównie do poli_x.

Czy kupiłeś te opony, jeśli tak to jakie są Twoje wrażenia ? Czy opona jest warta zakupu?

Ewentualnie Bridgestone RE050A1 w tym samym rozmiarze.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja bym wzial pirelli. Za rok musze kupic nowe letnie i tez wezme pirelli a jezdze teraz na michelin ps2. Jezeli chcesz brigstone to potenza s001. Czytalem na anglojezycznym forum i to samo pytanie padlo. Polecali pirelli pzero a odradzali brigstone re050a1.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!Tez czeka mnie zakup opon i nie bardzo wiem jakie,ile ludzi tyle opini.Kupilem ostatnio "auto moto" i jest test opon w roznych rozmiarach.Ja mam 235/40/18.Jest tam test opon w tym rozmiarze przeprowadzony przez jakiś Brytyjski miesiecznik motoryzacyjny i na drugim miejscu sa oponki HANKOOK Ventus S1 EVO K107 zaraz po continentalach sport contakt 5.Macie jakies doswiadczenia z ta firma??? Mial ktos zalozone oponki w takim rozmiarze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego my mowimy o oponach rof bo takie tba11 chce kupic. A tych jest chyba tylko 5 modeli w rozmiarze zalecanym do e90 (szczegolnie 255/35 r18). Zwyklych jest mnostwo i mozna wybierac i czytac testy adac czy inne. Przy rof opcje sa baaardzo ograniczone.

Hankook tez sa fajne i tez slyszalem o nich pochlebne opinie i jezeli szukasz nie rof to mozesz je zalozyc.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam HANKOOK VENTUS V12 EVO K110 255/40R17 98 Y XL (nie ROF) i jestem bardzo zadowolony. Hamowanie na suchym i mokrym bezkonkurencyjne. Komfort całkiem przyzwoity.

Wcześniej miałem Bridgestone Potenza RE 050 A II i prowadzenie było lepsze niż na Hankookach czy Continental SP 2 RSC, ale komfortu nie było żadnego, wiec zaryzykowałem zakup zwykłych opon XL i jestem zadowolony z wyboru. Zaczynam na nich trzeci sezon.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zamówiłem Pirelli P ZERO 255/40/17 z indeksem 94W ROF. Mam nadzieję, że będą warte swojej ceny...Dam znać jak wrażenia. Powinny być pod koniec tygodnia.

 

Ponoc p zero sa 3 generacji rof i niby bardziej komfortowe. Ja bede musial na jesieni pomyslec o nowych letnich tylko ze 225/40 i 255/35 r18 i tez chce zmienic na p zero chociaz ceny sa makabryczne. Komplet 4 to z 4k wyjdzie.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądam oferty- i po raz pierwszy oponeo proponuje najlepsze ceny na rynku- i nie jest to pseudoreklama...

Fajnie bo firma pewna - kilka kompletów już u nich kupiłem i dostawa praktycznie na godzinę..225 45 17 W rof-potenza 520zeta, nokian 516zeta- a jeszcze w ub.roku po 680 było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sam reflektuję nad zakupem na oponeo zastanawiam się nad Continental ContiSportContact 5 lub Bridgestone RE050A które oponki waszym zdaniem oferują bardziej pozytywne odczucia podczas szybkiego pokonywania zakrętów :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam sam reflektuję nad zakupem na oponeo zastanawiam się nad Continental ContiSportContact 5 lub Bridgestone RE050A które oponki waszym zdaniem oferują bardziej pozytywne odczucia podczas szybkiego pokonywania zakrętów :wink:

 

Mam u siebie Continental ContiSportContact 5 na przodzie od połowy zeszłego roku do zimy a od 2 tygodni przód i tył w tych oponkach i bardzo dobrze się śmiga, cicho, trzymają się bardzo dobrze ogólnie polecam. Wcześniej miałem Continental ContiSportContact 2 i wydaje mi się że były bardziej śliskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sam reflektuję nad zakupem na oponeo zastanawiam się nad Continental ContiSportContact 5 lub Bridgestone RE050A które oponki waszym zdaniem oferują bardziej pozytywne odczucia podczas szybkiego pokonywania zakrętów :wink:

 

Wczesniej uzywalem Bridgestonow, teraz od 2tyg mam Continentale. Jezeli chodzi o pierwsze spostrzeżenia to sa jeszcze bardziej ciche niz Bridgestony(na zimę mam Dunlopy, ktore jezeli chodzi o glosnosc to porażka). Poza tym ciezko podać jakies różnice bo jedne i drugie to bardzo dobre opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sam reflektuję nad zakupem na oponeo zastanawiam się nad Continental ContiSportContact 5 lub Bridgestone RE050A które oponki waszym zdaniem oferują bardziej pozytywne odczucia podczas szybkiego pokonywania zakrętów :wink:

 

Wczesniej uzywalem Bridgestonow, teraz od 2tyg mam Continentale. Jezeli chodzi o pierwsze spostrzeżenia to sa jeszcze bardziej ciche niz Bridgestony(na zimę mam Dunlopy, ktore jezeli chodzi o glosnosc to porażka). Poza tym ciezko podać jakies różnice bo jedne i drugie to bardzo dobre opony.

 

Jest jakaś zauważalna różnica w spalaniu pomiędzy klasa F i C tymi oponami? Tylko to stawia mnie przed dylematem :mad2:

http://www.auto-swiat.pl/ekoopony

Edytowane przez billllly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie mam felg i z coupe z przodu 8 cali opona 225/45/17 z tylu8,5 cala do tego dystanse na tyle 1,5 mm na strone opony z tyl255/40/17 i moje pytanie czy wejdzie mi opona 255/45/17 czy sie rozleje i moze obcierac? wolalbym cos o wiekszym profilu dla komfortu,ewentualnie jaki rozmiar polecacie na tyl dla takiej felgi azeby bylo komfortowo Edytowane przez RV6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ( bo tak kupiłem auto ) letni komplecic B 050 w rozmiarze 225/50/17 RUNFLAT jezdzi się na tym całkiem całkiem ... mysle ze komfort jest znosny trzymanie super i mimo iż wysokość opony jak w zimówkach 205/55/16 to auto nie jest gumowe i reakcja na kierownice zupełnie inna.

Potwierdzam zdanie kolegów ... te brigstony cholernie glosne ... zimówki Conti są cichsze od letnich. z takim zjawiskiem pierwszy raz sie spotykam ... jednak gumy trzymaja bezbłędnie.

http://www.azeroplus.pl

Jakby Bóg preferował przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach...

http://images38.fotosik.pl/1891/729270affbdc14bem.jpg

http://www.motostat.pl/user_images/52708/icon1.png

"Inwestycje WIELKIEGO formatu"


Sprzedam moje E91 320d ... info pod telefonem 662 079 26pięć

http://otomoto.pl/bmw-320-200-zdjec-perelka-C33615250.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mam brigstony 050 ROF trzymaja sie idealnie,lecz twarde i juz sa z tylu slabe na biezniku wiec musze zmienic,tylko teraz felga i opona konczy mi sie prawie rowno z rantem nadkola i w tym momencie jak wloze opone rozmiar na profilu wiecej czyli 255/45 niz 255/40 to efekt moze byc taki ze opona sie" splaszczy" i tym samym rozejdzie na boki co w konsekwencji moze obcierac o nadkole:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.