Skocz do zawartości

Kupno X5 pytani,rozterki,porównania.....


Prezioso

Rekomendowane odpowiedzi

To moj pierwszy wpis i mam nadzieję, że nie pomieszam coś w związku z regulaminem, ale mam konkretne pytanie. Interesuje mnie tylko leasing, zatem rozglądam się za nowym autem. Jak doskonale wiecie ceny X5 mocno zeszły w dół. Salony w Warszawie mają kilka X5 przecenionych o 80/100 tys. Czy kupowanie tego auta w tym momencie, tuż przed listopadowym nowym modelem, to raczej błąd czy okazja? Opcją którą biorę pod uwagę, jest auto z zupełnie innego segmentu - A6 allroad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 952
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli nie przywiązujesz wagi do ,,nowości'' zdecydowanie polecam obecną X5. Ja kupiłem X3 i do dziś żałuję ,że nie zapłaciłem trochę więcej... :cry:

X5 jest autem w pełni dopracowanym ,a nowy model na pewno nie ustrzeże się ,,chorób wieku dziecięcego'' .Trudno coś doradzić bo ja mimo tej niepewności stawiam na nowy model :D

Warto porównać też utratę wartości ,czy ew. duży upust zrównoważy spory spadek na starym modelu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
brakuje mi w niej adaptiv drive, to i aktywny układ kierowniczy to must have w x5, ale poza tym ładna, najlepsze wnętrze w tym modelu kolorystycznie, mam wątpliwości co do kół czy to nie są felgi z e53?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie bede zakladal nowego tematu i mam nadzieje,ze tutaj moge spytac.

Jutro prawdopodobnie jedziemy kupic XC90 (rocznik 2008 2.4 D5) i teraz pytanie.Czy ktos mial doczynienia z tym autem?

Wiem,ze jest dosc mulowate, wiem, ze to nie BMW - ale potrzebuje solidnego rodzinnego auta, malo awaryjnego.

Chcialem X5, ale moje plecy nie zniosa tego zawiszenia, a do tego jest ona mala w srodku.

Dodam,ze auto musi byc 7 osobowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem przed x6 takie Volvo w D5 z czipem BSR w wersji executive. Auto kupione nowe, w 2008 roku niestety to auto to ciagle bolaczki, sporo wizyt w serwisie, zwykle z pierdolami, ale wkurzajacymi. Auto jest niewatpliwie wygodne, ale kosztem trakcji w zakretach , gdzie trzeba bardzi uwazac, bo mocno sie pochyla. Skrzynia automat to dla mnie porazka w tym samochodzie, wiec proponuje szukac manuala. Koniec koncow sprzedalem auto z przebiegiem 36 tys. i przesiadlem sie do BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co to auto bedzie rowniez na gwarancji, takze to nie problem.

Natomiast co do wyryskow to ja po wizycie w PL i zatankowaniu na Shellu mialem problemy z wtryskami w sojej Becie.Na szczescie jeszcze sa w granicach normy (sprawdzali w swerwisie) , ale do 2 tygodni po zalaniu ow paliwa silnik trzasl niemilosernie zaraz po odpaleniu, a z wydechu lecial siwy dym.

Takze moze to nie tyle wtryski co polskie paliwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ze gwarancja, jak auto trzeba zawiesc na serwis, wrocic...potem odebrac, i znow zawiesc..co do bolaczek:

- uszkodzil sie 2 razy mechanizm od kierunkowskazow

- konieczna wymiana gumowych czesci w amortyzatorach

- wymiana oleju w skrzyni + wgranie softu ( 2000 zl) nie podlega gwarancji

- schodzenie chromu na elelmentach nim, pokrytych ( po 6 mc)

tyle co pamietam tak na szybko...

 

 

PS. wg mnie automat (uczacy sie ) to porazka..w tym aucie. Wiec ja jestem wyleczony na zawsze od volovo, jakos serwisu tez pod psem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jednak kupilem, zobaczymy.

Co do automatu masz racje, do najlepszych nie nalezy, co z reszta zobaczymy.

Ogolnie samochod wygodny, pojemny i dobrze sie prowadzi, a o to mi chodzilo w aucie rodzinnym.

Jesdzilem X5 i powiem szczerze,ze o ile bardziej mi sie podoba, to zawieszenie jest jak w traktorze i na nierownosciach jest masakra, Fjanie sie jezdzilo Q7, tez byla to opcja, ale auto rowniez ma sporo bolaczek.

Auto jest z 2008 roku, z przebiegiem 52k mil i chromy sa ok.

Nie ma niestety auta doskonalego, kazde ma jakies bolaczki.

 

Mam jeszcze jedno pytanie co do skrzyni - faktycznie wg Vovlo jest ona bezobslugowa, czyli trzeba wymieniac olej, czy nie?

 

Co do gwarancji, zawiezienie samochodu to nie problem, lepiej zawiesc anizeli palcic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

panowie jeśli ktoś chciałby jechać oglądać to x5

http://otomoto.pl/bmw-x5-zamiana-C30754496.html

 

to było to auto mojej siostry, sprzedane w zeszłym tygodniu :) moge wszystko o nim powiedzieć. Wcześniej dokładnie z tym samym opisem i z tymi samymi zdjęciami (zdjęcia z allegro mojej siostry) sam je wystawiałem a teraz pojechało do warszawy i wystawione znowu :)

 

zapraszam na PW jeśli ktoś chce jakieś info odnośnie auta.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ,

w związku z pojawieniem się nowego modelu Dealerzy mają jeszcze trochę ,,starych'' aut w ciekawych cenach... Zastanawiam się nad zmianą z F25 na E70.

W grę wchodzi jedynie 35i ,warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dla mnie E70 to jedno z gorszych BMW, byłem nią bardzo zawiedziony.

Bardzo hałaśliwe, zawieszenie jak w wozie drabiniastym.

Co do silnika to się nie wypowiadam bo to kwesta potrzeb.

Dla mnie szokiem była przesiadka z E70 do F25, nie spodziewałem się że młodszy i mniejszy brat może aż tak bardziej komfortowy.

Mój prywatny ranking BMW jeśli chodzi o komfort jazdy zaczynając od najgorszych:E83 przed liftem,E83 po lifcie,E53,E70,F25,E60,F10 a dalej to zobaczymy :)

Wszystko co piszę wynika z mojego doświadczenia gdyż posiadałem na własność co najmniej jedną sztukę z każdego z modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.