Skocz do zawartości

bmw 525D - brak mocy , kręci do 4tyś obrotów


iwo123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Od ostatniego czasu mam problem z moim BMW E60 525d.

Mianowicie odczuwam znaczny spadek mocy od jakiegoś czasu.Byłem u mechanika, podłączył laptopa pod samochód i po usunięciu jakiś błędów auto momentalnie miało większą moc. (BMW nie chip tuningowane,nic nie grzebane)

Z tego tego co pamiętam program pokazywał błąd związany ze świecami i turbiną.

Podczas jazdy testowej mechanik uruchamiał program i jechał 60 km/h przez 30 minut - jak twierdzi aby auto otrzymało odpowiednią temperaturę ( prawdopodobnie w celu usunięcia w/w błędów ; temp.silnika 75 stopni , a katalizatora 240 stopni).

Ponadto błędów przez kilka dni nie było ,BMW rewelacyjnie przyspieszało , jednak w trasie E60 samo osłabło i już tak zostało.

Jeszcze zauważyłem , że samochód nie kręci się powyżej 4tyś obrotów- jakby odcinało dopływ paliwa do silnika.

Przebieg : 120 000 km.

 

Bardzo proszę o pomoc.Przed ponową wizytą i ew. naprawą chciałbym zacięgnąc wiedzy u forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dobra rada: wpisz sobie w szukanie proste słowa brak mocy,zawór egr,pompka progowa,przepływka itp.

Nieważne czy w dziale E60/E39--silniki te same M57(N)>poczytaj te tematy bo jest ich mnóstwo-te zagadnienia naprowadzą cię. Ja od siebie stawiam na "progówkę"

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Nie wchodzi" tzn. silnik jest blokowany, a te silniki przecież się do 5k kręcą.Napisałem ten fakt,myśląc ze może to pomóc.

Mam wersje ze skrzynią manualną.

Spalanie wychodzi jakieś 13l przy bardzo spokojnej jeździe po mieście.Od jakiegoś czadu tak zaczęła palic :(

Edytowane przez iwo123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.