Skocz do zawartości

BMW e38 czy e39? Co lepsze na początek i z jakim silnikiem?


kubawcalenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :) Jestem tu nowy i zamierzam kupić moje pierwsze Bmw :) I w takim wypadku proszę o radę co wybrać , zależy mi na spalaniu auta ale także na tym żeby silnik miał dużo mocy. Wybrać e39 czy e38 i z jakim silnikiem? dodam że oba mi się podobają , jednak siódemka bardziej mnie przekonuje :) Tylko kwestia spalania :P Bo jakby nie patrzeć w dzisiejszych czasach to priorytet :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, w 10+ letnim BWM priorytetem nigdy nie będzie spalanie. Jedna usterka może pochłonąć kilka tysięcy złotych i musisz być na to przygotowany i cała oszczędność na paliwie idzie w piach. Spalanie w tych autach jest najmniejszym problemem, a wręcz uważam, że kupno na przykład silnika M73 pięcio litrowego jest wręcz najtańszym rozwiązaniem, kilka osób na forum już przeszło z trzy litrowego diesla na pięciolitrową benzynę i dopiero teraz auto stało tanie w eksploatacji. Takie jest moje zdanie, oczywiście inni użytkownicy mogą mieć inne. Najtańsze jednak silniki to benzynowe R6, zarówno w spalaniu jak i kosztach serwisowania.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że kupno na przykład silnika M73 pięcio litrowego jest wręcz najtańszym rozwiązaniem
Nie słyszalem większej bzdury :mad2: :lol: Gość zadaje pytanie z jakim silnikiem kupić auto,żeby jeździło sie najtaniej a Ty proponujesz mu ponad 5 litrów i twierdzisz,że będzie najtaniej...pogratulować.Wiadomo,że kazdy chwali swoje ale bez przesady.Jeśli kolego chcesz kupić 7er palące jak najmniej i nie interesuje Cie diesel to kup 730i...osiągi niezłe,praca silnika wzorowa a jak będziesz chciał mieć gaz...czgo nie popieram osobiście...to założenie instalacji do tego silnika nie jest problemem.Oczywiście trzeba szukać,jak zawsze,auta w dobrej kondycji,wtedy będziesz zadowolony.Najmniej pali 728 ale możesz narzekać troche na osiągi jesli lubisz ostrą,dynamiczną jazdę.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że kupno na przykład silnika M73 pięcio litrowego jest wręcz najtańszym rozwiązaniem
Nie słyszalem większej bzdury :mad2: :lol: Gość zadaje pytanie z jakim silnikiem kupić auto,żeby jeździło sie najtaniej a Ty proponujesz mu ponad 5 litrów i twierdzisz,że będzie najtaniej...pogratulować.Wiadomo,że kazdy chwali swoje ale bez przesady.Jeśli kolego chcesz kupić 7er palące jak najmniej i nie interesuje Cie diesel to kup 730i...osiągi niezłe,praca silnika wzorowa a jak będziesz chciał mieć gaz...czgo nie popieram osobiście...to założenie instalacji do tego silnika nie jest problemem.Oczywiście trzeba szukać,jak zawsze,auta w dobrej kondycji,wtedy będziesz zadowolony.Najmniej pali 728 ale możesz narzekać troche na osiągi jesli lubisz ostrą,dynamiczną jazdę.Pozdrawiam.

 

Hej, wiem co piszę za długo siedzę w temacie BMW. Na zaprzyjaźnionym forum jest trzech użytkowników, którzy przez kilka lat wsadzili w trzylitrowego diesla kikanaście tysięcy, wszyscy przesiedli się na M73 i zapomnieli o silniku. Przecież nie piszę o spalaniu, tylko o całokształcie. Podobnie ja miałem TDSa w e34 i również przez kilka lat wsadziłem drugą wartość auta. Ponadto napisałem, że najtańsze będą benzynowe R6. artur miałeś kiedyś M70/M73? Bardzo udane tanie siniki w eksploatacji, proste w obsłudze, a naprawy kosztują dużo więcej niż spalanie. Pomijam fakt, że łatwiej kupić duże silniki z oryginalnym niskim przebiegiem, mniejsze zazwyczaj kręcone lub wydojone gazem. Pamiętaj, że kupujesz stare auto, które do bezawaryjnych nie należy.

pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem M70 ale jeździlem sporo 750i kolegi i proszę Cie nie mów mi,że jest to auto tanie w eksploatacji.Dlatego też po 730i M30 kupilem 740 a nie 750...długo siedzisz w temacie BMW?...Ja kolego też nie jedną jeździłem i naprawiałem a BMkami jeżdżę od 20 lat.Nie wspomniałem w tym temacie o 730d bo uważam,że tylko napaleńcy kupują stare,zajeżdżone diesle nowszej generacji a w PL niestety tylko takie trupy występują.Nikt nie sprzedaje diesla z małym przebiegiem a jak ktoś wspomni,że kupił 730d lub 530d lub jakiegokolwiek diesla zarejestrowanego w PL od wielu lat z przebiegiem 150 tyś to wyśmieję mu się w twarz.Pewnie tez Twoi koledzy właśnie pokupowali takie trupy a potem narzekali jakie to 3.0 diesle sa beznadziejne.Mialem kiedyś taką E39 2-letnią po gradobiciu z Niemiec z niskim PRAWDZIWYM przebiegiem i mogę śmiało powiedzieć,że jest to wspanialy silnik a osiągi ma oszałamiające w polączeniu z budą 5tki.To samo dotyczy TDSa...pewnie,że maja złą opinię...ale w jakiej kondycji te auta jeżdżą w naszym kraju...przebiegi?...po 500 tyś albo i wiecej.Nie dziw sie zatem,że i tak dosyć delikatny silnik po takich przebiegach zionie ducha.W Norwegii nie cofa sie silników i spokojnie znajdziesz tutaj na giełdzie np Mercedesa 2.2 CDI z przebiegiem blisko lub nawet ponad 800 tyś km na chodzie gdzie w Polsce juz by miał skrecone na 300 tyś albo mniej.Trochę odbiegłem od tematu...zgodzę się z Tobą,że M70 i M73 to są wspaniale,bardzo udane jednostki BMW ale nie dla kogoś kto chce się w miarę tanio poruszać...o naprawach nie wspomnę.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja panowie mam od 3lat e38 728 z 97r i muszę przyznać że przez ten czas nie miałem z tym autem większych problemów auto jednak swoje lata ma człowiek od którego kupiłem go sprowadził to z Niemiec i zaraz założył gaz jezdził nią 2lata, jest to BRC kosztowało to wówczas 6tys zł i przyznam że jak mam to auto 3 lata to nic nie było tam robione,a co do spalania to zależy od nogi jest to jakieś 15-18l gazu i nieraz więcej he,he.Co do osiągów mi wystarcza choć korci mie pięcio litrowa v12.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wydaje mi się, że na początek to 3,0d. Idealny kompromis pomiędzy osiągami a spalaniem. 730D około 8,5 l średnio, 530D bliżej 7,0 l. Jeśli chodzi o wygodę i przyjemność z jazdy to bezkompromisowo w tym porównaniu E38.

arturo193 dobrze pisze.

Jeśli znajdziesz diesla w dobrym stanie to też zapomnisz o silniku. Niestety, ostrzegam, będziesz dłuuugo szukał. Coraz trudniej znaleźć w PL e38 w przyzwoitym stanie. Sprzedałem 3 lata temu E38 z przebiegiem 580 tyś. Spotkałem jakiś rok temu nabywcę i podziękował mi za samochód. Nadal nim wtedy jeździł, pozwolił pooglądać. Notabene nabył moją 7er odstawiając w tym czasie 4 miesięczne mondeo (nówkę) ze słowami "nigdy więcej forda..." ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zacząc od tego ze dobra zadbana e38 z dieslem o prawdziwym przebiegu to jest koszt minimum 30 tys zł.

 

Czy słuszne jest proponowac komus jako pierwsze BMW auto z ponad 5-litrowym silnikiem?

Najlepiej żeby załozyciel tematu napisał czego oczekuje, czym dotąd jezdził. Dla wiekszosci polskich kierowców to auta takie jak 528i czy 728i sa bardzo szybkie. Nie kazdy siedzi w marce BMW od 10 lat i nie dla każdego silniki R6 są słabe.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to posiadałem E36 (1.8), później E39 (2.8), a teraz E38. Patrząc z perspektywy kolejności samochodów sporo się o nich nauczyłem, ale z drugiej strony posiadując teraz E38, można żałować, że nie jeździło się tym samochodem od początku:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POWITAC :D polukałem na wasza dyskusje i jesli moge cos wtracic to polecam e38 napewno nie diesla fekt moment obr.jest wielki ale spalanie nie jest rewelacja ja jezdze e38 m60b30 w manualu z sekwencja i moje osiagi w spalaniu siegnely przy dynamicznej jezdzie 18l gazu, a przy jezdzie po miescie na tak zwanego emeryta 14l i nie chce byc inaczej trasa przy predkosci80- 150km/h 10l tak ze na taki motor to nie jest strasznie moj kolega posiada 2szt e39 jedna z silnikiem 2litry a druga 2,5litra(sekwencja) a styl jazdy ma taki jak ja i spalanie ma takie jak ja w moje bumce po przejechaniu sie moja e 38 powiedzial nie chwalac sie czy nie mam ochoty sie z nim zamienic a dodam jeszcze ze mój brajdak posiada e38 z silnikiem 4,5litra na automacie (sekwencja)i jego spalanie miasto 19l trasa 12l gazu oczywiscie.Ja osobiscie polecam 7-e ale wybor nalezy do ciebie no chyba ze poszukaj e39 z silnikiem v8 z gazownia po bedzie rakieta bo buda lżejsza no i wykop lepszy co za tym idzie no i spalanko tez niższe tyle ze komfort juz nie ten. :nienie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.