Skocz do zawartości

BMW e38 czy e39? Co lepsze na początek i z jakim silnikiem?


kubawcalenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :) Jestem tu nowy i zamierzam kupić moje pierwsze Bmw :) I w takim wypadku proszę o radę co wybrać , zależy mi na spalaniu auta ale także na tym żeby silnik miał dużo mocy. Wybrać e39 czy e38 i z jakim silnikiem? dodam że oba mi się podobają , jednak siódemka bardziej mnie przekonuje :) Tylko kwestia spalania :P Bo jakby nie patrzeć w dzisiejszych czasach to priorytet :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na spalaniu i mocy do odrzuć od razu e38. To ciężkie masywne auto które potrzebuje dużego silnika co za tym idzie spalanie będzie większe.

Jeśli twoim priorytetem jest spalanie to pewnie masz jakiś ograniczony budżet miesięczny na auto. Wiedz, że koszty wydane na paliwo w tych autach to rzecz drugorzędna :D Utrzymanie tego auta do tanich nie należy. Przelicz wszystko bo łatwo kupić to auto, ale ciężej utrzymać co widać po niektórych ludziach co potem zakładają tematy, tylko wtedy jest za późno niestety.

 

Zależy CI na spalaniu jak i na mocy to szukaj 2,5l i 2,8l beznyny. są to modele 523i oraz 528i. Na podwójnym vanosie będziesz miał więcej mocy przy niskich obrotach. od połowy 98r już zaczynały wchodzić benzyny na podwójnym vanosie. Manualna skrzynia spali Ci o ok 2l mniej paliwka. Warto kupić bez gazu i go samemu zamontować w zaufanym zakładzie. Autko bardzo dobrze znosi gaz przy odpowiedniej jego eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z którym silnikiem?

W 7er będziesz miał na 80% automat tiptronic. A więc spalanie w mieście oscyluje mniej więcej od 17l (kolega ma 728i) czyli najmniejszy silnik. Chcesz dużo mocy to pewnie będziesz z niej korzystać a więc przekroczyć w 7er 20l to nie problem. W trasie schodzi do 12-14l Przy spokojnej jeździe. I nie słuchaj jak mówią ze 7er pali mniej niż 10l :mrgreen: Bo potem się zdziwisz. Chyba że chcesz ją kupić i będziesz żyć w takim przekonaniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy warto się oszukiwać i myśleć że Pali 10l :D :P Bo piękno tego samochodu mnie powala :D i chyba jak się zrzucać na to na głęboką wodę :D a nie sądzę że jak kupię już , to żebym nie korzystał z jej mocy :) a z drugiej strony 730i też ma silnik v8 i też ładnie brzmi :P Jestem tak nie zdecydowany że szok :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napalaj się. Przeczytaj najpierw ile kosztuje serwis naprawy tego auta.

I potem zdecyduj się czy stać Cię na utrzymanie tego auta czy nie.

 

V8 w mieście łyknie te 20l spokojnie. Dasz rade zjechać do 17 ale to będzie mijało się z celem bo będziesz jeździł jak kierowca tico przy jeździe eco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś Tico xD to mam trzy propozycje :) Proszę o dokładne raporty spalania i kosztów eksploatacji :) i będę się decydował na któreś z tych aut :)

http://moto.allegro.pl/idealna-525d-m-pakiet-musisz-ja-zobaczyc-i2167430850.html

http://otomoto.pl/bmw-735-m-pakiet-individual-full-C22449653.html

http://otomoto.pl/bmw-728-climatronic-lpg-C20754290.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiesz ze jesteś zdecydowany? Życzę powodzenia :D

 

koszty:

Świcece do v8 z fajkami ok 350zł do R6 300

Cewki 180zł za szt na cylinder

Amortyzatory 450zł za 1szt

wahacz ok 300zł za szt- a jest ich sporo

Łozysko koła 400zł sztuka

Czujniki ok 300zł (wał wałka itd)

Po kupnie olej. Czyli ok 700zł olej i wszystkie filtry.

 

Jeśli skrzynia automatyczna wymaga naprawy a często tak jest (oglądałem wiele bmw) za naprawę trzeba wydać ok 3tys zł.

 

to są elementy eksploatacyjne co CI podałem. jest ich więcej, ale tak na szybkiego z pamięci +- podałem koszta. Nie chce zniechęcać, ale lepiej wiedzieć przed zakupem jakie są ceny części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

528 ci wystarczy

R6 ma swoje uroki sportowy pomruk i przyspieszenie duzo wieksze niz w normlancyh samochodach spalanie w granicy 11-15L jest całkiem względne

do tego manual i ogień zaleta sportowej limuzyny

a 7 no cóż to juz nie jest sportowa gablota wygląd juz jest przestarzały i potrzeba duzego silnika spalanie nieco wieksze 15-20L

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy Ci na spalaniu i osiągach to lepszym rozwiązaniem będzie kupno dużej benzynki i jej zagazowaniu. Poszukaj ładnej zadbanej 528 tak jak kolega wyżej napisał. Wsadź ją w gaz i będzie ok. Spali Ci w cyklu mieszanym 14l gazu czyli poniżej 7l ropki. W 525d średnio pali 8l na trasie mniej a w mieście więcej. Odp prosta. Do diesla chodzi droższa eksploatacja. Wtryski turbo itd. Silniki R6 są bardzo trwałe elastyczne i oszczędne. W manualu dodatkowo ma lepsze osiągi i niższe spalanie i mniejszy koszt eksploatacji.

Ale po sobie wiem, że ciężko jest znaleść w naszym kraju zadbaną 528 i 523. Szukałem długo, aż w końcu znalazłem zadbaną 520i i taką kupiłem. I nie żałuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy radzą bierz 5ke z R6, nie pchaj sie w diesla ani w V8 jak ma to być pierwsze auto.

Ja zaczynałem od R4 i też była frajda także przy takim 528 na pewno będzie pan zadowolony :mrgreen:

 

A wogóle to na początek fajna zabawa byłaby z 3ejczką, taka E46 328 lub 330i jak masz kaske - piękna sprawa :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma idealnych samochodów w tym wieku nie oszukujcie sie do kazdego trzeba doliczyc 5tys na naprawy :norty:

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 525d średnio pali 8l na trasie mniej a w mieście więcej.

 

 

To nie prawda koledzy. A więc sam posiadam BMW e39 z silnikiem 525d o mocy 163km, spalanie w trasie to zaledwie 4,5l/100km, a i można zejść jeszcze niżej!!!

Sam zrobiłem na 10l paliwa 200km, wiem może się wydawać nie możliwe, ale jednak komputer licznik spalania pokazywał swoje, każdy powie że oszukuje, wiec już dodałem te pół litra na setke.

Na zimnym silniku zimą pokazywał ok 10l/100km, ale po minimalnym rozgrzaniu to już 7l/100km i spalanie w mieście własnie jest takie mieście sie w granicy 6-7l/100km.

To wszystko zależy tez od stylu jazdy, prawda?

Ale skoro kupujesz większy silnik licz się z większym spalaniem, a do tego ta cena paliwa...

 

Moc jak na diesla jest w zupełności zadowalajaca, spalanie tez :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 525d średnio pali 8l na trasie mniej a w mieście więcej.

 

 

To nie prawda koledzy. A więc sam posiadam BMW e39 z silnikiem 525d o mocy 163km, spalanie w trasie to zaledwie 4,5l/100km, a i można zejść jeszcze niżej!!!

Sam zrobiłem na 10l paliwa 200km, wiem może się wydawać nie możliwe, ale jednak komputer licznik spalania pokazywał swoje, każdy powie że oszukuje, wiec już dodałem te pół litra na setke.

Na zimnym silniku zimą pokazywał ok 10l/100km, ale po minimalnym rozgrzaniu to już 7l/100km i spalanie w mieście własnie jest takie mieście sie w granicy 6-7l/100km.

To wszystko zależy tez od stylu jazdy, prawda?

 

 

 

No no TROLOLO!!

 

Stary to ty chyba caly czas z gorki masz i dupny wiatr w bagaznik.... do tego postawiles maszt z zaglem na dachu....

 

 

Moja 530D w miescie pali 13,5L

w trasie przy 130- 210 km/h 8l srednio

no i zalezy co ty miastem nazywasz... bo jesli jakis wegrzynek dolny czy jablonki srednie to powodzenia...

 

Dobra wiem ze masz inny silnik ale nie powiesz mi ze 4,5l spaliles...

Edytowane przez Severo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

528 średnie spalanie ma na poziomie lato około 11 a zimą musisz liczyć 12-13 przy normalnej jeździe. I nie ma się co oszukiwać, że palą mniej.

Jak masz cięzką nogę a wyglądasz mi na takiego co chce poszaleć to możesz nie zmieścić się nawet w 20L/100km

Na trasie jadąc średnią predkością 140km/h można uzyskać 7,4/100km tak miałem spalanie jadąc z niemiec moim 528iA Touring

Nie jeździj szybciej, niż lata twój anioł stróż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mogę tego udowodnić bo nie zrobiłem zdjęcia, ale przed wyjazdem z domu zresetowałem ekonomizer i licznik zrobiłem z trasie z 400km i w mieście 100km, na liczniku pokazywało mi średnie spalanie 4,5l/100km.

Ten samochód to jakiś ewenement porostu, sam się dziwie że tak pali. A co do 3.0d to mówili że podobno pali mniej niż 2,5d w trasie.

Ale tego nie wiem, jak mi sie znudzi 160km wymienie na 3.0 sam silnik i wtedy sie okaże. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co wszystko zalezy jak kto jezdzi ja mam bardzo ciezka noge:) nie lubie jak jakis pe** jedzie mi na zderzaku albo probuje mnie wyprzedzic:P ta zniewaga krwi wymaga haha ale spalanie 4,5l jest nie realne jeszcze w automacie..

 

U mnie komp pokazuje 12,3L po miescie a zalalalem do pelna oczywiscie zresetowalem kompa po 100km podjezdzam pod dystrybutor komp 12,3L dystrubutor 13,5L

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :D W takim razie to nie samochód dla mnie :D Dla biednego studencika :P Ale i tak kupie :) Tylko że e39 z silnikiem 2.8 ;)

Myślisz, że koszt części jest jakiś malutki w porównaniu do 7er?

bmw 3 do bmw 5 jest różnica w częściach, ale 7 i 5 to praktycznie ceny takie same.

 

Nie wiem czy studenta będzie stać utrzymać auto. I jeszcze raz powiem Ci, że paliwo to rzecz drugorzędna przy tym aucie. Wierz mi.

Jeśli mogę wiedzieć ile uda Ci się miesięcznie przeznaczyć $ na autko o ile to nie tajemnica.

 

 

525d 4,5l? :mrgreen: :mrgreen: a to dobre. Chyba masz mnożnik przeliczania źle ustawiony. Kultowy 1.9tdi tyle nie pali w o wiele lżejszym aucie. Musisz tankować od pełnego do pełnego i wtedy mówić ile pali i nie ujmować 2litrów przy okazji :) w e46 2l diesel pali mniej więcej 5,5 w trasie bez szaleństw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że 2,5D w trasie może zejść poniżej 5l na 100km.licząc spalanie -od pełnego do pełnego zbiornika.Panuje ogólna opinia że 3.0d pali nie wiele mniej a moc znacznie odczuwalna.Ja zauważyłem dokładnie odwrotnie,moc niewiele większa a pali sporo więcej. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.