Skocz do zawartości

[ E39 ] Nie chce "oddac" kluczyka


tommyarbi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Sprawca - 523 automat

Z niewiadomej przyczyny nie moge wyjac kluczyka ze stacyjki :cry2: Skrzynia jest w pozycji P ale niestety nie udaje sie wyjac kluczyka co wiecej nie mozna zrzucic na bieg czyli cofnac z pozycji P w dol czyli R - N - D ... Interlock kabel idacy od wajchy do kierownicy jest w pozadku Po podciagnieciu za plastik (fotka) puszcza i mozna zrzucic na inne pozycje jednak po powrocie na- P- sytuacja wraca do punktu wyjscia nie chce oddac kluczyka i nie zrzuca wajchy w dol .. juz nie mam pomyslow co robic i gdzie szukac przyczyny ... Za wszelkie sugestie slicznie podziekowac :mrgreen:

 

http://img210.imageshack.us/img210/1267/zrzutekranu2012032o1903.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to się właśnie nazywa mieć problem z samochodem-a nie tam jakieś pitu pitu :D
Hehe tylko ze przez ten problem wciaz kluczyki w stacyjce .. :duh: i zadnego rozwiazania ....Chyba bez wizyty u mechaniora sie nie obejdzie dobrze ze mozna odpalic podniesc plastik wrzucic D i jazda .Ale ze jestem poza PL az mi sie nie dobrze robi jak angol ma zajzec do buni ..Przejzalem kilkadziesiat stron ale poza tym samym problemem nikt nie podaje rozwiazania- uszkodzony Interlock kabel- to czesta odpowiedz .Jutro sprawdze jeszcze bezpiecznik od servotronic podobno on moze miec tez swoj udzial w tym balaganie ...
witam,dźwignia zmiany położeń jest połączona elektrycznie z hamulcem tzn. jak naciśniesz hamulec to na dźwigni czuć pyknięcie blokady może zobacz od tej strony
z tej strony wydaje sie byc ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany :D

Jednak byl uszkodzony " Interlock " kabel zerwany w srodku ze baaardzo ciezko zauwazyc po odkreceniu kabla ze stacyjki w jego miejscu wlozylem srubokret kluczyk wyskoczyl

Kabel w BMW 26 £

Zalozenie 124 £ - :duh: - Zalozylem sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Pragnę trochę odkopać wątek.

Ponieważ mam podobny problem - wyrobiła się linka pomiędzy stacyjką a skrzynią. Niestety, przez to nie oddaje kluczyka.

Wygląda to tak, jak na foto poniżej - muszę dociskać tą linkę do stacyjki aby odzyskać kluczyk.

 

Pytanie: Czy ma ktoś namiar na numer katalogowy tej linki, czy ona jest jedna jako całość, czy składa się z dwóch łączonych linek?

No i gdzie się kończy z drugiej strony? :)

 

ps. rozchodzi się o e46 330d z 2002 roku. Nie wiem, czy to taka sama linka jak w e39...

 

 

http://invo.pl/bmwe46/kluczyk.jpg

Auto Klinika nieautoryzowany serwis BMW - Warszawa Bialołęka: Danusi 6: 503 520 220 | 503 520 320 http://www.aklinika.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Problem rozwiazany :D

Jednak byl uszkodzony " Interlock " kabel zerwany w srodku ze baaardzo ciezko zauwazyc po odkreceniu kabla ze stacyjki w jego miejscu wlozylem srubokret kluczyk wyskoczyl

Kabel w BMW 26 £

Zalozenie 124 £ - :duh: - Zalozylem sam...

 

 

Witam Panowie, również odświeżę temat - wczoraj także u mnie nie udało się wyjąć kluczyka po zgaszeniu auta. Dzisiaj odkręciłem tą linkę ze stacyjki i przerzucając biegi ten trzpień, który się w niej znajduje w ogóle się nie rusza. Gdy sam go wciskam to po prawej stronie od lewarka widzę, że coś tam drga ale jakby było poblokowane. Poza tym jest tam strasznie utrudniony dostęp. Mam pytanie - czy to oznacza, że linka jest do wymiany, czy może coś tam się poblokowało lub się wyczepiło? To działa tylko typowo mechanicznie czy elektryka też wpływa na tą linkę (mam na myśli jakiś bezpiecznik może)? No i ktoś by umiał wytłumaczyć jak ją wymontować? :)

 

Jak dobrze rozumiem - jest to element nr 11:

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=DL81-EUR-03-2002-E39-BMW-530d&diagId=32_0703

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam Mam podobny problem zablokował mi się kluczyk w manualu e46 320ci. Wszystko pali i jeździ jedynie nie moge cofnąć kluczyka do prawidłowej pozycji, zostaje w pozycji podswietlonego przebiegu odblokowana kierownica napiecie już jest na radiu itp dalej nie da się cofnąć mimo wielu prób miał ktoś taki problem? Podpowie ktoś na co zwrócić uwage? Dziekuje pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.