Skocz do zawartości

Wymiana przedniej szyby


Peszko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pękła mi szyba od uderzenia i teraz mam pytanie jakiej firmy jest szyba w BMW? Mam autoszybę w AVIVIE i autocasco , czy lepiej skorzystać z autoszyby i wtedy zamiennik czy skorzystać z autocasco i wtedy chyba mogę mieć oryginał wymieniony w serwisie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli masz szybę "indyvidual" z filtrem IR, to nie ma zamiennika. Wymieniałem z ubezpieczalni poza ASO, jednak serwis który mi montował (NordGlass) musiał ją kupić w ASO i mam w 100% oryginał :) Koszt takiej szyby to coś koło 2 tyś zł.

 

Być może Twój ubezpieczyciel uwzględnia możliwość wymiany na oryginalną ze znaczkiem BMW, jednak Ty pokrywasz różnicę między zamiennikiem (być może również oryginał, tylko bez znaczka z pominięciem sieci dystrybucyjno-marżowej BMW).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmw zakłada szyby pilkintona.

A co do AC- obawiam sie ,że dopłata do oginału cie nie minie.Miałem swoje walki z ZU i [BAD]- drobnodrukowane-płacą tylko za zamienniki- no chyba ,że takiego nie ma.Ja wymieniłen na szybe pilkintona- w katowicach cena z wymianą 650zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem szybę ok 2 miechy temu - w serwisie wymiana ze wszystkimi uszczelkami + czujnik deszczu i zaparowania to koszt 3000 zł. Jeżeli chodzi o ubezpieczenie z z autoszyby możesz śmiało skorzystać - czujnika zaparowania nie ma w zamienniku i powiedzieli mi mi że mogę sobie sam wymienić szybę gdzie chce i wypłacą mi max sumę ubezpieczenia (2000zł). Dołożyłem 400 zł i wymieniłem wszystko ori w car-glass. BTW generalnie wszystkim bardzo ODRADZAM tę firmę ! Wszędzie aby nie u nich :) Ja miałem mega przygody z nimi - 2 razy wstawiali mi szybę :) szkoda gadać ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z AC zrezygnuje bo raz zniżki a dwa musiałbym zapłacic 500zł bo tyle mam wpisany udział własny. Skorzystam więc z Autoszyby gdzie udział własny to 150zł. AVIVA odrazu przełączyła mnie do NORDGLASS lub poinformowałaą ze moge to zrobic w dowolnym serwisie. Czy teraz szukac serwisu gdzie moga kupic szybe z PILINGTONA i tam wymieniać, czy najpierw musze ustalic to z TU jaka szybe moge włożyć. Czy wtedy szujnik deszczu musi byc nowy czy tylko się przekłada, bo gdyby nowy to i tak firma wymieniająca musi go kupic w serwisie, czy uszczelki z boku szyby w kolorze nadwozia tez wtedy się wymienia na nowe?

 

No nic po informacji na infolini dowiedziałem się ze tylko szyba z NORDGLASS wchodzi w grę. Czy ktoś zna ich dobry serwis w Bielsku Białej , Katowicach lub okolice gdzie bedzie to zrobione tak jak należy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość zadzwoń do AVIVY i powiedz im że nie chcesz mieć montowanej szyby w sieci serwisowej NORDGLASS

sama AVIVA ma już podpisaną umowę z siecią konkurencyjną prowadzoną przez firmę PILKINGTON (takie zlecenia dostaję od AVIVY we Wrocławiu nie wiem jak na śląsku) !! a tam będą "kazali" zamontować szybę Pilkingtona (który dostarczy szyby na pierwszy montaż dla BMW) jakościowo zdecydowanie lepsza niż NORDGLASS

zadzwoń na infolinie i zobacz może "przepiszą" to zlecenie do innej sieci naprawczej

uszczelka górna jest elementem wymienianym za każdym razem przy wymianie szyby (przynajmniej tak jest zawsze w moim warsztacie)

a szyba z montażem Pilkingtona to koszt ok 700-800 zł (cena z głowy już z nową uszczelką) co do czujnika to chodzi zapewne o czujnika zaparowania i nie wiem czy jest sens kupowania tego elementu nowego (wiem że BMW przewiduje za każdym razem nowy tylko czy ktoś z was próbował przełożyć go ze starej szyby na nową? jest to dziecinnie proste i trzeba się mocno postarać aby go uszkodzić nam się jeszcze nie udało) sensor deszczu jest fabrycznie zamontowany na szybie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik się przekłada.

Zakup sobie tylko uszczelkę górną.

 

 

Pzdr.

 

 

TZN mam sam sobie kupic w serwisie BMW bo oni jej normalnie nie wymienią? Znasz przyblizony koszt?

 

Już nie pamiętam ile płaciłem, jakieś groszowe sprawy. Uszczelka może zostać stara - ale z reguły powinno się ją wymienić.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość zadzwoń do AVIVY i powiedz im że nie chcesz mieć montowanej szyby w sieci serwisowej NORDGLASS

sama AVIVA ma już podpisaną umowę z siecią konkurencyjną prowadzoną przez firmę PILKINGTON (takie zlecenia dostaję od AVIVY we Wrocławiu nie wiem jak na śląsku) !! a tam będą "kazali" zamontować szybę Pilkingtona (który dostarczy szyby na pierwszy montaż dla BMW) jakościowo zdecydowanie lepsza niż NORDGLASS

zadzwoń na infolinie i zobacz może "przepiszą" to zlecenie do innej sieci naprawczej

uszczelka górna jest elementem wymienianym za każdym razem przy wymianie szyby (przynajmniej tak jest zawsze w moim warsztacie)

a szyba z montażem Pilkingtona to koszt ok 700-800 zł (cena z głowy już z nową uszczelką) co do czujnika to chodzi zapewne o czujnika zaparowania i nie wiem czy jest sens kupowania tego elementu nowego (wiem że BMW przewiduje za każdym razem nowy tylko czy ktoś z was próbował przełożyć go ze starej szyby na nową? jest to dziecinnie proste i trzeba się mocno postarać aby go uszkodzić nam się jeszcze nie udało) sensor deszczu jest fabrycznie zamontowany na szybie

 

 

No właśnie o czym my rozmawiamy w ogóle bo się delikatnie mówić robi nie porządek.. :mad2:

 

WARIANT GDY MAMY UBEZPIECZENIE SZYB - ROZLICZENIE BEZGOTÓWKOWE:

 

TU mają podpisane umowy z warsztatami, które zajmują się szybami. Wystarczy zadzwonić do TU i zapytać jaka firma obsługuje w naszym mieście. (oczywiście korzystając z usługi ubezpieczenia szyb) bo jeśli ktoś chce z AC wymienić sobie szybę to proszę bardzo - jedzie do ASO i zostaje skrojony x3 :lol: - przez firmę, która świadczy dla nich usługi..

 

Dalej, po rozmowie z TU i ustaleniu co i jak, jedziemy na oględziny. W pierwszej kolejności sprawdzana jest dostępność szyby z zamiennika - jeśli taka występuje wsadzają Ci zamiennik - jeśli jest taka możliwość ze strony TU - dopłacasz i masz oryginał. Jeśli szyba występuje tylko z oryginału - jak to było w moim przypadku (szyba solar z czujnikami) - firma zamawia szybę w ASO i jedziesz na montaż kiedy będzie na miejscu. Czujnik jest przekładany (żebyśmy się zrozumieli to co naklejone jest na szybie jest z nową szybą) przekłada się tylko ten środek od czujnika zmierzchu/deszczu - to co jest pod lusterkiem..

 

Cieszymy się nową szybą :mrgreen:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stuffik dzięki za info, zadzwoniłem i okazało się że Aviva również ma umowę z Pilkingtonem i skierował mnie do ich serwisu w Katowicach.

Pewnie dostanę taka szybę jaka mam chyba ze uda mi się coś dopłacić i czy warto, podano mi ze mają szyby zielone lub z Ultrafioletem oraz pas zielony lub szary.

Obecnie mam bez pasa i chyba ta wpadajacą w zieleń, czy warto zmienić na inną i np z szarym pasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem na autoszybę w PZU, dostałem nordglass, oryginalnie była z szarym pasem i jest z szarym pasem ale o ton jaśniejsza. Pewnie ma gorsze własności cieplne, w zasadzie to nie przeszkadza w Polsce. Jest inna sprawa to firma przełożyła starą uszczelkę i spinki - w sumie kicha. Aluminiowe osłonki nie siedziały poprawnie, musiałem sam kupić nowe spinki (są jednorazowe) podprowadzać osłonki, teraz jest poprawnie, ale uszczelka porażka. Nie wziąłem już autoszyba ale do autocasco dodałem opcję ochrona zniżek, wychodzi taniej i można negocjować spokojnie naprawę u fachowców. Oczywiście mnie szybę montowano na ul. Malborskiej w Krakowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stuffik dzięki za info, zadzwoniłem i okazało się że Aviva również ma umowę z Pilkingtonem i skierował mnie do ich serwisu w Katowicach.

Pewnie dostanę taka szybę jaka mam chyba ze uda mi się coś dopłacić i czy warto, podano mi ze mają szyby zielone lub z Ultrafioletem oraz pas zielony lub szary.

Obecnie mam bez pasa i chyba ta wpadajacą w zieleń, czy warto zmienić na inną i np z szarym pasem?

 

a gdzie konkretnie w Katowicach ? może w moim warsztacie to się dogadamy i załatwię Ci szybę antysłoneczną (solar lub fotochrom bo każdy inaczej nazywa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szkoda ze dopiero teraz napisałes:), Kataowice ul Zgody servis Pilingtona.

 

Szyba wymieniona ale dziś przy deszczu zauwazyłem że czujnik deszczu działa chyba z 10x gorzej. Wczesniej miałem na pozycji na samym dole suwak i było idealnie, teraz musze dać na 3 lub 4 a i tak nie włączają sie tak jak trzeba. Czy cos z tym można zrobic skalibrować? Czy to wogóle mozna reklamować, warsztat który montował czy u ubezpieczyciela?

Czy ktos wie od czego jest taka biała jakby dioda przy czujniku na zdjęciu ponizej?

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/26c0a10f83b8b793.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to ona emituje światło podczerwone, które po spotkaniu z kroplą wody na szybie odbija się i częściowo powraca do fotokomórki.

 

Schemat o co chodzi mniej więcej.

http://us1.webpublications.com.au/static/images/articles/i11/1168_6mg.jpg

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze dopiero teraz napisałes:), Kataowice ul Zgody servis Pilingtona.

 

Szyba wymieniona ale dziś przy deszczu zauwazyłem że czujnik deszczu działa chyba z 10x gorzej. Wczesniej miałem na pozycji na samym dole suwak i było idealnie, teraz musze dać na 3 lub 4 a i tak nie włączają sie tak jak trzeba. Czy cos z tym można zrobic skalibrować? Czy to wogóle mozna reklamować, warsztat który montował czy u ubezpieczyciela?

Czy ktos wie od czego jest taka biała jakby dioda przy czujniku na zdjęciu ponizej?

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/26c0a10f83b8b793.html

 

Z tego co kiedyś wyczytałem, to powinieneś skalibrować czujnik deszczu. Niestety nie pamiętam jakim programem się to robi, może DISem.

viewtopic.php?p=78885

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inpą na pewno się da - szybko i bezproblemowo. Czasem pomaga choć nie jest to 100% skuteczne lekarstwo na problemy z czujnikiem.

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj. 500 zł za kliknięcie? Gdybyś to Ty miał płacić to daj znać.

Będziemy myśleć co tu uradzić.

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

podam przykład ubezpieczenia szyb w AVIVIE, jeszcze jakis czas temu można było z tego ubezpieczenia wymienic szybe w sieci JAAN GLASS, głównie oferowali szyby NORDGLASS, raz wymieniłem uszkodzona od kamienia w poprzedniej E39. Oczywiscie udzial włąsny 150 PLN.

 

Od jakiegoś czasu w Avivie mozna wymienić szybe takze w sieci serwisów Pilkingtona, co mnie bardzo cieszy bo to szyby na pierwszy montaz do BMW. Dowiadywałem się też jaki jest koszt szyby Pilkingtona z wymianą, jeśli chciałbym zrobić to na własny koszt. Jest to w moim przypadku ok 500 PLN razem z montażem (zwykła szyba bez czujnika deszczu). Niby ubezpieczenie szyb to fajna opcja, nie chodzi tylko o szybe czołową, tylko warto się zastanowić nad opłacalnością (mój przypadek). W zeszłym roku ubezpieczenie szyb zaplaciłem 95 PLN, w tym roku tak samo 95 PLN, przy ew wymianie musze dopłacic 150 PLN udziału włąsnego. Wiec jeszcze rok ubezpieczenia i koszty ubezpieczenia zbliżą się do kosztów wymiany.

 

Podsumowując, jeśli ktos ma jakąś lepszą szybe, np z IR albo z czujnikiem to może warto mieć takie ubezpieczenie ale przy zwykłej szybie i przy długiej bezszkodowej jeździ juz nie jest to takie oczywiste.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.