Skocz do zawartości

Opony letnie


Viktorius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedlugo koniec zimy i znowu wstepujemy w sezon letni. Z tego powodu chcialbym sprezentowac mojej X5 nowe kapcie ;) Jezdzilem na seryjnych runflatach, zdaje sie byly to 255/55/18". Wiec chcialbym pozostac przy tym rozmiarze i profilu, lecz zrezygnowac z runflatow. Gdzies przeczytalem ze dodatkowo usztywniaja auto. Jesli ktos sie nie zgadza prosze podawac swoje argumenty. A co do tematy to co polecacie ?

 

Przepraszam za brak polskich znakow ale niestety mam angielskiego XP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18" w x5 to jest rozmiar 255-55-18 natomiast 19" ma rozmiar 255-50-19...co do opon typu run flat jedne dojechałem aż sie druty ukazały i kupiłem drugie nówki sztuki DUNLOPY tylko sie zastanawiam czemu one niby auto mają usztywnić , ja w swoich miałem 1,5 atm. i ok, jak dmuchniesz 2-3 atm. to będzie taczka ale to zrozumiałe...moja x5 to wół roboczy ja sie nie szczype laweta i do przodu ma zarabiać... i zakładamy łape gwoździa... w normalnej gumie to dramat zmiana wyjmowanie zapasu itp. a w run flacie jade dalej czy to berlin czy poznań bez stresu nie mówimy to o rozerwaniu opony, więc tylko kolego run flaty jak dla mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

run flat czy nie run flat - sa dwie szkoly, temat rzeka, jak z wyborem diesel / benzyna, temat ze spalaniem itp.

 

ja tylko wspolczuje ludziom, ktorzy wierza, ze na przebitych run flatach mozna sobie smigac do wulkanizatora, naprawic i jest gites :)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18" w x5 to jest rozmiar 255-55-18 natomiast 19" ma rozmiar 255-50-19...co do opon typu run flat jedne dojechałem aż sie druty ukazały i kupiłem drugie nówki sztuki DUNLOPY tylko sie zastanawiam czemu one niby auto mają usztywnić , ja w swoich miałem 1,5 atm. i ok, jak dmuchniesz 2-3 atm. to będzie taczka ale to zrozumiałe...moja x5 to wół roboczy ja sie nie szczype laweta i do przodu ma zarabiać... i zakładamy łape gwoździa... w normalnej gumie to dramat zmiana wyjmowanie zapasu itp. a w run flacie jade dalej czy to berlin czy poznań bez stresu nie mówimy to o rozerwaniu opony, więc tylko kolego run flaty jak dla mnie

 

Nie mam zamiaru zmieniac opony bo po prostu zapasowki nie bede mial gdzie schowac ;) W razie czego bede wzywac Asisstance. Rozumiem ze Ty robisz dlugie trasy tak jak napisales Berlin, ale ja dluzsze trasy tzn. pareset kilometrow zalatwiam raz na miesiac. Plus dwa razy do roku jakies wakacje 1500-2000km w jedna strone. Takze wedlog mnie troche szkoda dokladac do runflatow. Nie dosc ze drozsze to komfort jazdy podobno gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do przedmówcy

nie chce się mądrzyć... jednak kolego nie masz racji,sugestie że przebije run flata i nie dojade do wulkanizacji są błędne i bezpodstawne...zapraszam do obejrzenia

 

oczywiscie ze dojedziesz, tym bardziej ze tak dynamicznie jak na filmie ktory zalaczyles raczej nikt z nas z przebita opona, nawet RF by nie jechal ;)

ale po takiej dluzszej wycieczce do wulkanizatora opona raczej bedzie sie nadawala do kosza, najwazniejszy argument za RF to bezpieczenstwo a nie to ze bedziesz sobie mogl na przebitej jezdzic ;)

 

szkoda tylko ze nasze drogi ciagle taka byle jaka jakosc prezentuja, bo RF sa duuuuuzo mniej komfortowe (odczuecie wlasne, mam RF i zwykle), ale za kilka lat,,, juz tylko RF :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze ktos tu napisze na czym obecnie jezdzi, ale uslyszalem tylko cos o continentalach. No nic. Przedstawie pare opcji ktore zauwazylem w internecie. Jezeli ktos rozpozna swoja opone to bardzo prosze o opinie ;)

 

*Pirelli Scorpion STR 255/55 R 18 109V XL (chociaz ta od razu odpada bo jest caloroczna)

 

*Bridgestone Dueler H/P Sport 255/55 R 18 109V

 

*Bridgestone Turanza ER30 255/55 R 18 109Y XL

 

*Continental Conti4x4Contact 255/55 R 18 109V XL

 

*Continental ContiCrossContact UHP 255/55 R 18 109V XL

 

*Dunlop SP Sport Maxx 255/55 R 18 109W XL (ta raczej tez odpada bo po co mi opony do 270km/h)

 

*Goodyear Eagle LS2 255/55 R 18 109V XL

 

*Michelin Latitude Tour HP 255/55 R 18 109V XL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój typ na "ten" sezon: Yokohama Advan Sport 255/50 R19 107Y XL. Sprawdź na ich stronie, czy występuje Twój rozmiar, ale chyba tak...

Nie jeździłem na tych oponach, ale... jestem przekonany :cool2:

 

Możesz też rozważyć Yokohama Advan S.T, ale na podstawie info, które dostałem z Yokohama.pl

 

"(...)Opony porównywalne jeżeli chodzi o osiągi. Nieznacznie lepsze Advan Sport jeżeli chodzi o przyczepność na mokrym podłożu, komfort oraz cichobieżność.(...)"

pozdr.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporty i S.T wystepuja w rozmiarze 255/55/r 18 ale sa to tylko opony RF, ktorych no nie zaakceptuje ;)

 

Sprawdź, np. http://www.24opony.pl/opony,0,20116/yokohama-advan-s-t--v802-255-55-r18-109-w.html

Upewnij się u Producenta, bo wydaje mi się, że w takiej cenie, to nie są ROF.

Faktycznie, na str. Yokohamy, mają oznaczenie RF=Reinforced, ale to chyba nie "nasze" ROF ...

 

 

A ktos Ci polecil Yokohamy ze tak polecasz ? Kolega mial w Lagunie i mowil ze swietna opona jezeli chodzi o jazde w deszczu.

 

Rozważałem też Vredestein Ultrac SUV Sessanta (mam zimowe Vredestein-y i są, jak najbardziej o.k.), ale czytałem, szukałem i... "na czuja" :whistle: wybór padł na Yokohamy, będę zamawiał w przyszłym tyg.

Mam nadzieję, że się nie rozczaruję...

pozdr.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze poszerzac horyzonty. Jokohama kojarzy sie raczej z torem wyscigowym dla mnie ale dobrze bedzie miec opinie od uzytkownika ;)

 

Ja chyba zdecyduje sie na Concinentala. W sumie prosty i pewny wybor.

 

Czy ktos probowal zaklaadac opony 235 do X5/X6 ? Ciekaw jestem jak z prowadzeniem, przyczepnoscia i spalaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.