Skocz do zawartości

[BMW e39 530 D] Przegub wału bmw -automat


jacek1g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, czyli od jakiegoś czasu zaczęły występować drgania w środku (fotel pasażera dostawał drgań ) i po sprawdzeniu wału okazało się że element 16 na zdjęciu http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DL81&mospid=47545&btnr=26_0188&hg=26&fg=10&lang=pl ma luz. Chciałbym usunąć te drgania lecz jest jeden problem, mianowicie gdzie to kupić? W serwisie kosztuje około 630 zł, może ktoś to już naprawiał i wie gdzie można kupić ten element? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie było drgań tylko stukało, wymieniałem zarówno przegub (poz 16) jak i tarczę przegubową (2)

z tego co pamiętam właśnie przegub był tylko w ASO w podobnej cenie, niestety trzeba odżałować :shock:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W moim przypadku to drgania występowały cały czas. Najbardziej było to odczuwalne na prostej drodze przy prędkości < 80 km/h. Fotel pasażera dostawał drgań. Przeglądając wał z podnośnika było czuć luzy. Wymieniłem na NOWY - podobno przegub można było kupić tylko w BMW i kosztował około 650 zł a ja znalazłem NOWY w Łomiankach za 400 zł. pzr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to mechanik twierdzi, ze wlasnie ten element jest uszkodzony to zalatw mu te czesc. Wystarczy zajrzec na allegro, pelno aut do rozbiorki. Z anglika mozesz nawet sobie wyjac. Kiedys mialem solidny spotkanie z chodnikiem, obrocilo samochodem 2 razy i wyladowalem na trawniku. Luz byl na duzym wahaczu przy lewym tylnym kole. ASO sprzedaje caly wahacz, nie wiem czemu tej tulejki samej nie maja... cena: 1300 pln. Piec minutek przed kompem i uzywana sztuke (caly wahacz) z tulejkami i nawet srubami za 50 zela... :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to drgania występowały cały czas. Najbardziej było to odczuwalne na prostej drodze przy prędkości < 80 km/h. Fotel pasażera dostawał drgań. Przeglądając wał z podnośnika było czuć luzy. Wymieniłem na NOWY - podobno przegub można było kupić tylko w BMW i kosztował około 650 zł a ja znalazłem NOWY w Łomiankach za 400 zł. pzr

 

Czy za drgania fotela pasażera mogą być spwodowane uszkodzoną poduszką pod silnikiem i kończącym się konwerterem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.