Skocz do zawartości

Amortyzatory Monroe?


piotrf

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Monroe gazowe i sobie chwale autko jest troszke twardsze ale jak trzeba to ładnie tłumią

 

Moim zdaniem możesz spokojnie kupować i zakładać masz 2 lata gwarancji bez limitu km

 

a na polskich drogach to czy to bedzie Monroe czy SACHS jak bedzie mial strzelic to i tak strzeli wiec... Monroe napewno bedzie tańszy (pewnie nie znacznie) od SACHSa ale zawsze cos a na Polskie drogi.... to byle co założysz i tak bedziesz podskakiwac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monroe są dobre do taczki, nie do auta. Jak masz kupić coś taniego to kup Bilstaina, jest prawie o połowe tańszy od Sachs ale trzyma jakiś poziom.

 

gdyby były do taczki nie sprzedawaliby ich do samochodów :)

 

pozatym ilu kierowców tyle opinii... ja mam MONROE i jestem zadowolony :)

 

pozatym nie mam zamiaru reklamować bo mi nie zależy poprostu wyrażam opinie jak sie to u mnie sprawuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem monroe (olejowe) w BMW E21 315. Założyłem je przy przebiegu około 80 tys. km. Jak sprzedawałem, samochód miał 170 tys. i amortyzatory były ok. (oryginały też olejowe wytrzymały 80 tys.) Także ja nie mogę nic złego na temat monroe powiedzieć.
Sama radość :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja miałem monroe (olejowe) w BMW E21 315. Założyłem je przy przebiegu około 80 tys. km. Jak sprzedawałem, samochód miał 170 tys. i amortyzatory były ok. (oryginały też olejowe wytrzymały 80 tys.) Także ja nie mogę nic złego na temat monroe powiedzieć.

 

Hehehe, dobra, dobra. Jak widzę że ktoś zrobił 90kkm i mówi że amortyzatory ma ok to już wiem wszystko. Chyba że chodzi o to że jeszcze się nie rozleciały, a olej nie tryska jak z pompy. :norty:

Mnie się też wydawało że po 60kkm moje sachs są ok bo tak pokazywały pomiary na stacji diagnostycznej. W/g wydruków co zbieram, a badania robie co pół roku zawsze w tej samej stacji to straciły na sprawności jakieś 15% za te 60k. Ale odczucie po wymianie było takie jak bym wyjechał nowym autem. Poprzednią wymiane jak robiłem okazało się że tłok w amorze latał jak chciał nie było praktycznie tłumienia, a w jeździe sprawowały się wcale nie gorzej niż te które wymieniłem ostatnio.

 

A monroe w aucie żony to się nadawały do wymiany po 20kkm.

 

A co do opini własnej na temat tego czy amortyzatory są dobre to normalne że trudno odczuć zużycie które następuje w tak długim okresie czasu. Co innego gdyby was ktoś posadził do auta co ma nowe, po przejechaniu 30kkm i 60kkm wtedy odczucie było by całkowicie inne. To jest dokładnie tak samo jak z głośnością , jak od razu dacie 100dB to wam uszy pękną, jak stopniowo będziecie zwiększać głośność to osiągniecie 120dB, a wcale nie będzie się wam wydawać że to aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam mechanika który dał sie skusić na tą markę (zakładał klinetom w bmkach) i powiedział ze nigdy juz w zyciu - poniósł stratę i tylko dołozył do tego interesu - cały czas reklamacje. Od czasu kiedy montuje Sachsy miał jedną reklamację przy czym nie uzasadnioną (było skrzywione tłoczysko czyli było uderzone)
http://img221.imageshack.us/img221/9561/bmw9bq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
otóz tak ja tez kupilem i zlozylem monrro na przod do e 39 ipowiem tak nie jestem w 100% zadowolony poniewaz przetem mialem orginaly samochod nie trzesl w tej chwili czuje kazde najechanie na dziure sa chyba za sztywne,a na dodatek sprzedali mi nie te bo orginaly powiny byc na rownym podlozu pod sprezyna a ja mam wygiete no nuby sprezyny weszly i trzymaja ale to juz nie orginal,tak ze proponuje przy zakupie dobrze zobaczyc jakie mamy i kupujmy takie same,powodzenia
moje e39 525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.