Skocz do zawartości

Różnica model 525 TD a 525 TDS


helmucik

Rekomendowane odpowiedzi

Temat byl juz przerabiany wielokrotnie...

 

TD nie ma intercoolera, co za tym idzie inny sterownik silnika, wg uzytkowników 115 - konny M51 ma dluzsza zywotnosc, ze wzgledu na mniejsze wyżyłowanie silnika niz 143-konnyb TDS. Zadbany TD/TDS to rarytas, chociaz wiekszym rarytasem jest w tej chwili znalezienie zadbanego 525i - jako ciekawostka - na allegro w tej chwili jest tylko jeden silnik m50b25 na swap i to w stanie budzacym podejrzenia, za to 2-litrówek jest zatrzesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica w mocy jest spora?

 

525TD -> 115 PS, występuje automatyczna skrzynia biegów 4 biegowa (4HP22)

525TDS -> 143 PS, występuję nowsza automatyczna skrzynia biegów 5 biegowa (5HP18)

 

Jak przedmówca napisał: TDS ma wydajniejsze wtryskiwacze, IC, wydajniejszą turbinę, inne ECU (program)...

W 525TD nigdy nie występowała 5HP18. Mam nadzieję, że wystarczająco pokazałem różnicę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzilem tds'em, ale czy duza różnica jest w jezdzie td?

Duża po za miastem na trasie w mieście można powiedzieć, że różnica nie odczuwalna. Po zrobieniu programu TD zachowuje się jak TDS. Poczytaj sam na : Bmw-diesel.pl Programy robi użytkownik ''Bagor'' -polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z trwałoscia td, jest lepiej niz w przypadku tds?

Wszystko zależy jak był obsługiwany M51, panuje opinia, że TD jest trwalszy bo mniej wysilony. Kolega ma TD a ja TDS podobne przebiegi -około 300.000km. Ja robiłem turbo a on pompę -obydwa auta ze znaną przeszłością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mnie śmieszy opis handlarzy : td, nie awaryjny silnik tds" :mrgreen:

 

silnik de facto ten sam, ino osprzęt inny... :P Ale są "snafcy" wśród handlarzy...niech ich drzwi ścisną ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i myślą że ktoś się nabierze :lol:

http://allegro.pl/bmw-e34-525-td-nie-tds-full-igla-zamiana-i2104401073.html

"Snafca" sprzedaje śmietnik usilnie udowadniając, że to nie śmietnik... Jak się nie ma argumentów... :P

 

Wystarczy OT.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.