Skocz do zawartości

320d-kluczyk nie otwiera drzwi


kazik204

Rekomendowane odpowiedzi

witam Panowie mianowicie tak jak w temacie kluczyk po wlozeniu do zamka obkreca sie ale ani nie rygluje dzwi ani nie otwiera. Zaczelo sie od tego ze przy otwarciu dzwi kluczykiem szyby otworzyly sie automatycznie po czym musialem wsiasc do auta i je zamknac. po wyjsciu z auta udalo sie zamnknac pozniej otworzyc i przestal dzialac :) spotkal sie ktos z takim przypadkiem ? dzieki za pomoc z gory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie wie ? :)

Myślę, że nikt nie chce zgadywać.

 

Ostatnio dużo tematów o zamarzniętych drzwiach, zamkach, uszczelkach, sam w te mrozy miałem problem z otwarciem drzwi - taka pogoda. Jeżeli nie pomoże podgrzanie klimatu to trzeba pomyśleć gdzie lub jak zabrać się za naprawę zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Jeśli przekręca Ci się kluczyk w drzwiach, ale zamek nie reaguje najprawdopodobniej poszedł jeden z pierścieni jaki znajduje się we wkładce. Najbezpieczniej rozłożyć zamek, sprawdzić który to pierścień i zakupić identyczny SPRAWNY (nie zjechany).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle mnie zrozumiales, chodzi mi bardziej o strone elektroniczna nie dziala mi pilot a od srodka centralny dziala. moze byc cos z kluczykiem czy ten przekaznik za bezpiecznikami? bo jezeli centralny dziala od srodka a z kluczyka nie dziala to chcialbym sie upewnic czy mam brac pod uwage ten przekaznik o ktorym mowilem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy komuś to pomoże ale jakieś 3 dni temu miałem problem z dostaniem się do mojej buni, konkretnie musiałem na noc wyjąć akumulator żeby go podładować, a że samochód stał na zewnątrz więc nie chciałem zostawiać otwartych drzwi. Zamknąłem centralny po wcześniejszym otworzeniu klapy silnika i wymontowałem akumulator, niestety zatrzasnąłem przypadkiem maskę i pojawił się problem, siedzenia tylne mam nie składane, brak tunelu na narty a wkładka w drzwiach kierowcy nie działała :/ trochę lipa ale się nie poddałem, napsikałem do zamka odmrażacza i po kilku minutach udało się rozruszać wkładkę, już się cieszyłem kiedy okazało się że wkładka kręci się w obie strony "dowolną" ilość razy. Początkowo myślałem że pewnie wkładka popsuta (nigdy wcześniej nie używałem a bunię mam przeszło 3 lata). Gdzieś na jakimś forum przeczytałem, że należy kręcić kluczykiem w prawą stronę do momentu powstania oporu, u mnie było to mniej więcej 7 obrotów, nie liczyłem dokładnie. Fakt jednak jest taki, że po kręceniu w prawą stronę w pewnym momencie powstał opór i wkładka zaczęła działać i po mniej więcej 1,5h mogłem zamontować akumulator :) może to komuś pomoże, ja w desperacji kręciłem w jedną i drugą stronę ale opór powstał wyraźnie po kręceniu w prawą stronę kluczykiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy komuś to pomoże ale jakieś 3 dni temu miałem problem z dostaniem się do mojej buni, konkretnie musiałem na noc wyjąć akumulator żeby go podładować, a że samochód stał na zewnątrz więc nie chciałem zostawiać otwartych drzwi. Zamknąłem centralny po wcześniejszym otworzeniu klapy silnika i wymontowałem akumulator, niestety zatrzasnąłem przypadkiem maskę i pojawił się problem, siedzenia tylne mam nie składane, brak tunelu na narty a wkładka w drzwiach kierowcy nie działała :/ trochę lipa ale się nie poddałem, napsikałem do zamka odmrażacza i po kilku minutach udało się rozruszać wkładkę, już się cieszyłem kiedy okazało się że wkładka kręci się w obie strony "dowolną" ilość razy. Początkowo myślałem że pewnie wkładka popsuta (nigdy wcześniej nie używałem a bunię mam przeszło 3 lata). Gdzieś na jakimś forum przeczytałem, że należy kręcić kluczykiem w prawą stronę do momentu powstania oporu, u mnie było to mniej więcej 7 obrotów, nie liczyłem dokładnie. Fakt jednak jest taki, że po kręceniu w prawą stronę w pewnym momencie powstał opór i wkładka zaczęła działać i po mniej więcej 1,5h mogłem zamontować akumulator :) może to komuś pomoże, ja w desperacji kręciłem w jedną i drugą stronę ale opór powstał wyraźnie po kręceniu w prawą stronę kluczykiem.

 

ciekawe :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.