Skocz do zawartości

Głośniejsza praca silnika


Kamil OST

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich...dwa miesiace temu przyprowadzielem auto z Niemiec, wszystko jest w porzadku tylko od jakis dwoch tygodni silnik pracuje glosniej podczas rozruchu, nie wiem czy moze to byc spowodowane tymi mrozami czy mam szukac przyczyny gdzie indziej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a czy ta glosniejsza praca silnika to nie jest przyadkiem tylko przez kilka pierwszysch sekund po odpaleniu i tylko wtedy kiedy auto troche dluzej postoi? Jezeli tak,to na 100% graja ci popychacze zaworow,poniewaz splywa z nich olej i w momencie odpalania nie maja smarowania.To sie nazywa "suchy rozruch"

 

Przyczyny moga byc dwie:

 

-albo masz slaby jakosciowo olej lub o zlej lepkosci

 

-albo masz juz wytarte/zuzyte uszczelniacze zaworowe i po dluzszym postoju splywa olej z glowicy na tloki (musisz zwrocic uwage czy nie ubywa oleju i czy po odpaleniu puszcza chmurke niebieskiego dymu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszac o zlym jakosciowo oleju chodzilo mi wlasnie o jego zamarzanie :P Patrzalem ostatnio w garazu na olej,ktory stoi na polce to powiem Wam,ze zrobil sie naprawde gesty,cos jak miod itp.-olej MOBIL,garaz blaszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymianialem 3m-ce temu na Castrol Magnatec 10W40 i wydaje mi sie ze nie jest najgorszy z dostepnych na rynku olei.Z tym ze auto czasami po odpaleniu chodzi normalnie a czasami wyraznie glosniej.Oleju nie ubywa bo sprawdzam. Mam jeszcze kilka pytan dotyczacych tego auta a mianowicie...jak skasowac inspekcje olejowa i nastepne dotyczace automatycznej skrzyni biegow poniewaz czytalem tu troche ale zdania sa podzielone. Jaki najlepszy olej przekladniowy do skrzyni automatycznej bo jak narazie jeszcze nic sie nie dzieje ale jak tylko te mozy odpuszcza to bede chcial wymienic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inspekcje skasujesz INPĄ-przynajmniej Ja tak robie:) Mozesz tez jechac do jakiegos warsztatu,to zrobia Ci to za grosze,albo poszukaj tematu ze zwieraniem pinow do masy w gniezdzie diagnostycznym,ale to taki raczej prymitywny sposob i latwo narobic bigosu:)

 

Co do oleju w skrzyni,to zdania sa podzielone.Niektorzy twierdza ze oleju w skrzyni nie powinno sie zmieniac,a niektorzy,ze jak najbardziej.Jedni twierdza ze tylko olej z ASO a inni,ze sa dostepne duzo lepsze oleje.

Ja sam kiedys dalem sie naciagnac na wymiane filtra i oleju w skrzyni no i kosztowalo Mnie to ponad 400zl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy twierdza ze oleju w skrzyni nie powinno sie zmieniac,a niektorzy,ze jak najbardziej

Literatura podaje że nie zmieniamy oleju w ASB, natomiast już w manualu jak najbardziej zalecane takie zabiegi

poszukaj tematu ze zwieraniem pinow do masy w gniezdzie diagnostycznym,ale to taki raczej prymitywny sposob

może i prymitywny, ale zapewne większość kiedyś robiła to tylko w taki sposób lub robi dotychczas np. ja ostatnio nie mogłem połączyć Się kompem z samochodem, żeby skasować oilservice, więc kabelek w dłoń i poszło bez problemu(zresztą nie pierwszy raz)

latwo narobic bigosu:

nie ma takiej możliwości, bo niby jak :?:

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
więc kabelek w dłoń i poszło bez problemu(zresztą nie pierwszy raz)

Ja tez tak robię i ok. jest.Na jesieni kasowałem sobie też budzik od płynu (tak samo tylko trzeba dłużej).

Robię to kontrolką ponoć bezpieczniej.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy twierdza ze oleju w skrzyni nie powinno sie zmieniac,a niektorzy,ze jak najbardziej

Literatura podaje że nie zmieniamy oleju w ASB, natomiast już w manualu jak najbardziej zalecane takie zabiegi

 

Chodzilo mi o skrzynie automatyczna oczywiscie i zaloze sie,ze nie jeden forumowicz wlasnie w takiej skrzyni zmienial olej.

 

poszukaj tematu ze zwieraniem pinow do masy w gniezdzie diagnostycznym,ale to taki raczej prymitywny sposob

może i prymitywny, ale zapewne większość kiedyś robiła to tylko w taki sposób lub robi dotychczas np. ja ostatnio nie mogłem połączyć Się kompem z samochodem, żeby skasować oilservice, więc kabelek w dłoń i poszło bez problemu(zresztą nie pierwszy raz)

 

Sam napisales,ze prymitywny.NIe kazdy zna sie na tyle,zeby wkladac jakies kabelki w zlacze diagnostyczne,wiec nie polecam tego "wszystkim".Tak to sie robilo w E30,E34,E32 itp.

 

latwo narobic bigosu:

nie ma takiej możliwości, bo niby jak :?:

 

A czy Ty wiesz,ze w zlaczu sa piny z biegunem dodatnim "+" ? Wiec jezeli to takie oczywiste,to chyba istnieje spore ryzyko ze Ktos niedoswiadczony pomyli piny i dotknie do plusa kabelkiem podlaczonym pod minus :) Konsekwencji nie znam,ale raczej nie bylyby przyjemne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,ze w zlaczu sa piny z biegunem dodatnim "+" ? Wiec jezeli to takie oczywiste,to chyba istnieje spore ryzyko ze Ktos niedoswiadczony pomyli piny i dotknie do plusa kabelkiem podlaczonym pod minus :) Konsekwencji nie znam

hahaha :mrgreen: a ja znam konsekwencje będzie miał wtedy skasowaną inspekcję olejową, bo jak zapewne wiesz zwieramy piny 7(plus) oraz 19(masowy), można oczywiście 7 łączyć dowolnym elementem masowym i też da radę, zresztą ktoś nie doświadczony jak to napisałeś raczej nie będzie Się zabierał za coś takiego a gdyby nawet to naprawdę nie wiem jakim impotentem umysłowym trzeba być żeby pomylić złącza, przecież są opisane wyraźnie oraz w internecie jest pełno instrukcji obrazkowych

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jeszcze czy ten olej ktory mu wlalem Castrol Magnatec 10W40 czy jest odpowiedni do tego silnika bo juz zaczyna mnie irytowac powoli ta glosniejsza praca...i juz sam nie wiem czy gdzies lekki przedmuch na przednim wydechu ktorego jak narazie nie udalo mi sie zobaczyc czy to moze byc ten olej ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego powinno to wygladać tak http://www.castrol.com/castrol/iframe.do?categoryId=9033152&contentId=7060743 ale powiem Ci że ja przed zmianą na pełny syntetyk 5W/40 przez 4 lata lałem 10W/40 magnateca i nie zaobserwowałem żadnych niepokojących objawów - po przejściu na pełny też nie
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.