Skocz do zawartości

a jednak kupiłem e61 :) proszę o rady ?? OC AC itd...


wolf997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów

 

Długo szukałem e91............. i kupiłem e61......520d Touring, 06r., multitronic...... jeden właściciel jest piękna na ale ten temat jeszcze wróci ;), teraz bardziej istotniejsze kwestie bardzo proszę o pomoc w następujących teamtach

 

1. Polisa na co zwrócić uwagę przy zawieraniu ubezpieczenia (AC), powiem tylko tyle iż przy moich zniżkach + młody kierowca (moja żona;), wychodzi ogromna rozpiętość cenowa od 2000 do 4000 pln

 

Podaje kolejność wg ceny AXA, Alianz, Link4, Liberty, Generali Aviva (on line brak wy ceny - młody kierowca

 

Którego z tych ubezpieczycieli unikać , czy warto iść do jakiejś firmy brokerskiej czy tylko internet ??

 

2. Autko ma skrzynię automatyczną z tego co wiem automat ZF, autko ma pełną historie serwisową, czy w serwisie mi podadzą czy był wymieniany olej (czy trzeba go wymieniać ??)

 

3. Czy wymieniać wszystkie oleje itp. czy czekać aż do wskazań komputera zapisów w książce wg książki serwisowej ??

 

4. Dodatkowe zabezpieczenie antykradzierzowe czy w przypadku polisy AC w ogóle to ma sens ??

 

W sprawie serwisu pytam dlatego, że podczas rozmowy telefonicznej z serwisem (PL) otrzymałem info, że autko serwis miało ostatnio 90000km w 09/2010 a wg książki jest jeszcze jeden serwis 120000 km w 2011 (DE), jak już będzie autko w Polsce to podjadę do serwisu ale kuzyn, który je kupował mówi, że autko jest zdrowe i ma realny przebieg tylko ta historia sewisowa ??

 

Z góry dzięki za informacje w poruszonych tematach ........ l

Pozdrawiam

Tomek

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdz czy jest wkład własny lub czy jest zniesiony, ubezpiecz dodatkowo szyby. Po co żone wpisujesz w dowód rejestracyjny kup jej cinguecento i niech tak zniżki jej lecą - taka moja rada.

2. Wymienia się ale nie w ASO :) sprawdz jaką masz skrzynię i poczytaj tutaj viewtopic.php?f=73&t=176410

3. Ja bym wymienił filtry (paliwa, powietrza, klmatyzacji) olej silnik, skrzynia.

4. Alarm pewnie ma w serii zawsze mozesz zalożyć jakiś ukryty wyłącznik

 

i powodzenia

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam PZU lub HESTIA. W wymienionych wyżej TU jest wiele wyłączeń (pisanych maczkiem o których się głośno nie mówi gdyż traci się klienta) więc warto pochylić się nad treścią umowy oraz regulaminu TU zanim się ją podpisze. Z wymienionych ja bym ubezpieczył jeśli już w Allianz lub Aviva. Sztandarowy przykład - znajomy kupił Vectrę i ubezpieczył w Link4 (auto 2 lub 3 letnie). W 2010 była powódź i zalało mu garaż po sufit w którym stało auto- niestety mimo iż prawnik, nie wczytał się w warunki umowy które nie obejmowały klęsk żywiołowych w tym powodzi... i 2 miesiące suszył na słońcu i w warsztatach wóz... Sprawdź również największych ubezpieczycieli - ja za swoją BMW płacę rocznie FULL opcję łącznie z assistance w Hestii dokładnie 2370 (auto wycenione na 48700) OC/AC/NNW/Assistance Prestige albo premium nie pamiętam który jest najwyższy. Przeskoczyłem z PZU gdzie chcieli 500 więcej za to samo. Zniżki maksymalne.

 

Jeśli chodzi o zabezpieczenie antykradzieżowe - regulaminy ustanawiają że jeśli pojazd jest warty więcej niż 50kPLN warunkiem ubezpieczenia Autocasco jest posiadanie co najmniej dwóch zabezpieczeń (generalnie jak dla mnie zapis nie mający najmniejszego sensu bo dla przykładu w DE latają fury po kilka grubych stów i mają jedynie fabryczne immobilisery a reszta jest ewentualnie doposażana przez właściciela ale nie jest wymogiem.

EDIT: Brokat - te przełączniki czy ukryte przyciski muszą mieć podkładkę w postaci wykonania takiego zabezpieczenia przez firmę która takimi rzeczami się trudni. Jeśli nie będzie miał takiego papieru nie ubezpieczy AC samochodu - gdyż oni nie uznają ręcznych robótek. Poza tym z tego co się orientuję jest "wykaz" akceptowanych zabezpieczeń

 

Przebieg: jeśli wóz był serwisowany to powinien być zapis w systemie BMW na temat wszystkich czynności serwisowych wykonywanych w ASO.

Oleje - zawsze się wymienia po zakupie. Skrzynia oleju pewnie nie miała zmienionego więc masz około 100 przelotu i sugeruję go zmienić - nie bacząc na napis lifetime.

Skrzynia w BMW to nie multitronic.

 

EDIT do brokata: jest taka opcja która się nazywa "OCHRONA ZNIŻEK" mam to wykupione w Hestii i bardziej się opłaca niż same szyby :D bo wtedy można bardziej wykorzystać AC - poryszujesz derzak - lakierujesz z AC i nie tracisz.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i dziękuje za wszystkie odpowiedzi

jakie haczyki w owu mają ubezpieczalnie tj. alianz i axa, wie ktoś może jest jakaś strona która pomorze mi w wyborze ??

 

Po co żone wpisujesz w dowód rejestracyjny kup jej cinguecento i niech tak zniżki jej lecą

Chcę aby jeździła tym autkiem bez duszy na ramieniu ......... ma peugeota 206CC ale to autko sprzedam ....... ja i tak śmigam służbowym ;) ...... 1,2 ;)

 

Przebieg: jeśli wóz był serwisowany to powinien być zapis w systemie BMW na temat wszystkich czynności serwisowych wykonywanych w ASO.

Oleje - zawsze się wymienia po zakupie. Skrzynia oleju pewnie nie miała zmienionego więc masz około 100 przelotu i sugeruję go zmienić - nie bacząc na napis lifetime.

Skrzynia w BMW to nie multitronic.

 

Hmm z tą skrzynią to takie oznaczenie modelu jest u prawie wszystkich ubezpieczycieli, dzięki za info, serwis olejowy zamierzam zrobić niezależnie od dotychczasowej historii

 

Panowie czy e61 ma seryjnie autoalarm ??

 

Pozdrawiam

Tomek

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie czy e61 ma seryjnie autoalarm ??

 

Alarm nie był montowany seryjnie, podaj VIN to rozkodujemy go i będziesz wiedział z jakim wyposażeniem wyjechał z salonu twój samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odaj VIN to rozkodujemy go i będziesz wiedział z jakim wyposażeniem wyjechał z salonu twój samochód.

 

kolega trzastek mi to już zrobił ale dzięki ;) poniżej specyfikacja i mam w tej kwestii jedno pytanie ?? co wchodzi w skład ADVANTAGE PACKAGE ??

 

Kod typu NJ31

Typ 520D OL (EUR)

Typoszereg E E61 ()

Seria 5

Rodzaj konstrukcji TOUR

Układ kierowniczy LL

Drzwi 5

Silnik M47/T2

Pojemność skokowa 2.00

Moc 120

Napęd HECK

Skrzynia biegów AUT

Kolor TITANGRAU II METALLIC (A36)

Tapicerka STOFF FLUID/ANTHRAZIT (ALAT)

Data prod. 2006-03-02

 

Składanie Wyposażenie

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S1CAA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES Dummy-SALAPA

S205A AUTOMATIC TRANSMISSION Automatyczna skrzynia biegów

S235A TRAILER-HITCH WITH REMOVABLE HEAD Hak holowniczy ze zdejmowaną głowicą

S2CFA LT/ALY WHL/STAR SPOKE 138 W RUNFLAT TYRE Obr. BMW, st. le. spr. gw. 138

S300A EMERGENCY WHEEL Koło dojazdowe

S320A MODEL DESIGNATION, DELETION Brak napisu modelu

S386A ROOF RAIL Reling dachowy

S423A FLOOR MATS, VELOUR Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNING TRIANGLE Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S439A INTERIOR TRIM FINISHERS Listwy wewnętrzne

S441A SMOKERS PACKAGE Pakiet dla palących

S494A SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S502A HEADLIGHT WASHER SYSTEM Spryskiwacze reflektorów

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S522A XENON LIGHT Światło ksenonowe

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S534A AUTOMATIC AIR CONDITIONING Klimatyzacja automatyczna

S540A CRUISE CONTROL Tempomat

S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 do DVD

P7RPA ADVANTAGE PACKAGE Pakiet Advantage

L801A GERMANY VERSION Wersja krajowa Niemcy

S863A EUROPE/DEALER DIRECTORY Spis dealerów, Europa

S879A GERMAN/OWNERS HANDBOOK/SERVICE BOOKLET Instrukcja obsługi, jęz. niemiecki

S8SAA COUNTRY SPEC. RELEASE OF NAVIGATION Aktywacja nawigacji charakt. dla kraju

S8SPA COP CONTROL Sterowanie COP

 

Składanie Wyposażenie seryjne

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S216A SERVOTRONIC Wspomaganie układu kier. Servotronic

S548A SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING Licznik kilometrów

S851A LANGUAGE VERSION GERMAN Wersja językowa, niemiecki

 

Pozdrawiam

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ubezpieczenie, to jeśli żona ma mniej niż 25 lat, to musisz wykupić specjalne ubezpieczenie bo inaczej autocasco nie działa, nie ma tu nic do rzeczy czy żona jest wpisana w dowód czy nie. Ja płacę 3000zł ( zniżki max ) w ERGO HESTIA za full opcję z ochroną zniżek ( do 2 incydentów w ciągu roku, za 3 żniżki lecą ) i oczywiście z kierowcami poniżej 25 roku życia. Ze swojej strony mogę również polecić InterRisk ale ich cena była w tym wypadku ok 4 tys.zł

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ubezpieczenie, to jeśli żona ma mniej niż 25 lat, to musisz wykupić specjalne ubezpieczenie bo inaczej autocasco nie działa, nie ma tu nic do rzeczy czy żona jest wpisana w dowód czy nie. Ja płacę 3000zł ( zniżki max ) w ERGO HESTIA za full opcję z ochroną zniżek ( do 2 incydentów w ciągu roku, za 3 żniżki lecą ) i oczywiście z kierowcami poniżej 25 roku życia. Ze swojej strony mogę również polecić InterRisk ale ich cena była w tym wypadku ok 4 tys.zł

 

Pzdr

 

No to teraz mi zamieszałeś to jak to jest jeżeli ją podaje moją żonę do wyceny polisy to nie jest uwzględniana ?? jakie zapisy to regulują czy to jest zapisane w OWU ?? Bardzo proszę o info ??

 

Pozdrawiam

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smialo mozesz brac w AXA Direct, ja tam mam swoj samochod od dwoch lat. Co prawda ja nie robilem jeszcze nic z AC ale duzo znajomych namowilem i rodzicow i juz pierwsze przygody mieli.

 

Nie polecam AXA Direct. W przypadku szkody są straszne problemy, mówię oczywiście o AC. Żeby zgłosić szkodę i żeby ktoś łaskawie podniósł tam słuchawkę to trzeba być bardzo cierpliwym. Natomiast jak chcesz się ubezpieczyć to włażą na Ciebie i kontaktują się każdą możliwą drogą.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wiem jak jest w przypadku gdy jest ona właścicielką polisy ( ale pewnie z tego tytułu polisa będzie droższa jeśli wiek żony <25 lub <30 różnie teraz jest to zależy od TU ). Ja nie mam na siebie zarejestrowanego pojazdu bo bez sensu mi płacić 6tys.zł ubezpieczenia, polisa wykupiona na Ojca ( pełen pakiet ) i dodatkowo z tym wiekiem, kolego musisz dopytać, bo w różnych TU różne zasady są, ja mogę polecić Ergo Hestia i Inter Risk ( tyle, że tutaj jest właśnie z tymi młodymi kierowcami pomieszane i dlatego jestem w hestii. PZU również polecam gdyż nigdy nie było problemu ale ceny mają chore.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce młodym osobą opłaca się brać ubezpieczenie tylko na rodziców lub inne starsze od siebie osoby. Ceny jakie proponują ubezpieczyciele młodym kierowcą są przesadzone, przez co sami to takich zabiegów namawiają kierowców. :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce młodym osobą opłaca się brać ubezpieczenie tylko na rodziców lub inne starsze od siebie osoby. Ceny jakie proponują ubezpieczyciele młodym kierowcą są przesadzone, przez co sami to takich zabiegów namawiają kierowców. :|

 

Dokładnie nie ma sensu ja moja zarejestrowałem na ojca i zapłaciłem połowę tego co na siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie, to ile płacicie jak macie autka na ojca ??

Ja mam obecnie pełne zniżki więc myślę że ta różnica że jestem młodszy nie jest duża, w ogóle to tata miał stłuczkę więc obecnie ma tylko 50% ;), jak nie miałem max zniżek też tak robiłem (auto na tatę) ale teraz moim zdaniem nie ma to sensu ..... do tego młoda żona ale może się mylę ;)

W ogóle to mam już oferty i najkorzystniejsze wydają się Alianz i Aviva nie tylko pod względem kosztów ale także warunków, dla mnie to jest wypadkowa najlepszego ubezpieczenia, nie zawsze warto robić oszczędności np dla 200-300 zł na rok ......

 

Pozdrawiam

Tomek

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy e61 ma seryjnie autoalarm ??

 

Alarm nie był montowany seryjnie, podaj VIN to rozkodujemy go i będziesz wiedział z jakim wyposażeniem wyjechał z salonu twój samochód.

 

Jak to nie byl montowany???- a ja mam w serji montowany,

czy na Polske jest inaczej niz na Niemcy?- czy jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie, to ile płacicie jak macie autka na ojca ??

Ja mam obecnie pełne zniżki więc myślę że ta różnica że jestem młodszy nie jest duża, w ogóle to tata miał stłuczkę więc obecnie ma tylko 50% ;), jak nie miałem max zniżek też tak robiłem (auto na tatę) ale teraz moim zdaniem nie ma to sensu ..... do tego młoda żona ale może się mylę ;)

W ogóle to mam już oferty i najkorzystniejsze wydają się Alianz i Aviva nie tylko pod względem kosztów ale także warunków, dla mnie to jest wypadkowa najlepszego ubezpieczenia, nie zawsze warto robić oszczędności np dla 200-300 zł na rok ......

 

Pozdrawiam

Tomek

 

Ja zapłaciłem cały pakiet AC OC NW + szyby 2590zł Generali bez udziału własnego w szkodach czy jakoś tak i odpukać naprawa na oryginalnych częściach , ale to było w tamtym roku w lipcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.